Facebookin kommentteja mopoilla rällääjistä

Anonyymi

Se pitää vielä nauttia kun voi,ja jos ääntä pelkää ja ns.vihaa niin menee korpeen asumaan
Eiköhän tuolla jokaisen tenavalla ole samanlainen oikeus ajella, jos vaan kortti taskussa niin antaa mennä vaan.
Mielensä voi pahoittaa niin monesta asiasta jos sille tielle lähtee
Sehän on terve merkki nuoressa kun kylillä liikkuu eikä rämplää pelikonneita kokoajan.... Ja sieltähän saattaa löytyä mopo pojille/tytöille muuta rämplättävvää kuin pelikonneet
Sehän on elävän kylän merkki!
Vain nuo ei haittaa. Antaa nuorison ajella.
Kyllä ne kuuluu elämään kaikki pörinä mikä kylissä kuuluu on hyvä
Niin ja sahalta kuuluu kolina, joku vetää vessanpöntön, kalevan jakaja kolistelee rapuissa, irtokissat mouruaa, koirat haukkuu, tavarantoimittajat jyristelee, purot solisee, koski kohisee. Onhan nuita ympärivuorokautisia äänten aiheuttajia. Käyttäs kyttäys ajan nukkumiseen. Niin ja kirkonkellotki kolisee joka pyhä!
Itellä on mopo projekti menossa niin kuhan saan kasaan niin kylille rälläämään 🤣🤣🤣
Antaahan poikien ja tyttöjen rällätä. Siinä se nuoruus kulluu
Nokian sanomissa tänä aamuna:Naapurikyttääjät herännee talvihorroksestaan,nyt istuvat penkeillä aamusta iltaan.😂
Västäräkki oli täällä 22.4.-19 mukavaa kun joku muukin liikuu tiellä iltaisin kuin minä. Antaa mopojen pöristä.
Kirjoittajista näkee selvästi, kenen omat penskat aiheuttaa unettomia öitä ja hermopaineita rauhaa rakastaville ihmisille. Se on helppoa puolustella, kun ei tarvi pelätä, mutta toisin olisi niillä, jotka saisivat pelätä jos uskaltaisivat kommentoida rälläystä vastaan.

4

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kehtaavat vielä facebookissa alkaa sorsimaan kylän pinnassa asuvia ihmisiä, jotka vain tahtoisivat omaa rauhaa. Rikollisille metelijöitsijöille kyllä ymmärrystä löytyy, mutta ei ihmisille, jotka peräävät oikeuksiaan saada olla rauhassa sietämättömältä melu terrorilta.
      Korpeen vaan rallaamaan autoilla popittajat, sinnehän te rauhattomat sielut kuulutte. Miksi rauhallisten ihmisten pitäisi korpeen mennä, kun eivät aiheuta muille sietämätöntä häiriötä, niinkuin te popittajat ja moporällärit.
      Oulussa kerran sattui tapaus, jossa popittajalla oli niin kovat volyymit autossaan, että perä ikkuna lensi pois paikoiltaan.

    • Anonyymi

      Pannaan poijat semmoinen ralli tänään vappuaattona pystyyn, ettei ole ennen nähty kylällä semmoista. Huudatetaan täysillä vehkeitä koko yö, niin saavat kukkahattu tätit sätkyt.

    • Anonyymi

      Ajelkaahan vain. Vanhempana ehtii sitten olla rauhallisemmin jos siltä tuntuu.

      • Anonyymi

        Ei ehdi, sillä jotkut teinit eivät anna olla rauhassa.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työttömyys on kasvussa - Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa

      Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa. Työttömyys on kuitenkin kasvussa. Mitä itse aja
      Maailman menoa
      381
      2979
    2. Mikä piirre on kasvoissa tärkein?

      Mikä piirre on kasvoissa tärkein kun valitset seuraa itsellesi?
      Ikävä
      120
      1609
    3. Suurimman myrskyilyn jälkeen

      vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul
      Ikävä
      48
      1390
    4. Ruumis kanavassa

      Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan
      Suomussalmi
      17
      1238
    5. Mikä häpeä Haapaveden kaupungille

      Avin huomautuksen mukaa hoitoyksikkö on ollut monin osin lainvastainen. Huomautettavaa on monista asioista. Miten Haa
      Haapavesi
      59
      1068
    6. Tojotamies törttöili taas auton eteen

      Ja taas joku Tojotapappa vähät välitti liikennesäännöistä ja kääntyi viitostietä ajaneen auton eteen tänään, tällä kerta
      Suomussalmi
      29
      1040
    7. En sano tätä pahalla

      Mutta olihan meillä aika reippaasti ikäeroa ja aivan erilaiset elämäntilanteetkin. En vaan jotenkin tajunnut sitä aiemm
      Ikävä
      82
      983
    8. Pieni nainen, paras nainen

      Näin se nyt vaan on. Mieheltä
      Ikävä
      81
      975
    9. Ei mitään menetettävää

      Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo
      Ikävä
      155
      950
    10. Tiedättekö miksi mies on olemassa?

      Lisääntymistä varten. Ei mitään muuta hyötyä. Jos nainen voisi lisääntyä ilman miestä, luuletteko miehet että naiset tar
      Ikävä
      209
      880
    Aihe