Persut europarlamenttiin

Anonyymi

Nyt on aika poistaa punikit Brysselistä. Kaikki Orbanin linjoilla olevat ihmiset, laittakaa jyrkkä ei maahanmuutolle. Varmin tapa tukea Orbanin linjaa on äänestää Teuvoa!

4

74

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Euroo vaalit ovat enemmänkin henkilövaalit kuin puoluevaalit :

      https://vaalit.fi/europarlamenttivaalit

      Ihmettelenkin miksi ei ehdolla olevia puole johtajia tentataan joila ei ole mitään tekemistä ehdokkuuden kanssa, eikä ehdokkaita joita pitäisi.

    • Anonyymi

      Tiedän että Väyrynen tulee saamaan ainakin kolme ääntä, omani ja kahden sairaan avustettavani äänet. En ole heille mitään tyrkyttänyt, ihan oman mielipiteensä ovat ilmaisseet.
      Kansanedustajavaaleissa piirsin saman päivänä kolme eri numeroa ja vieläpä kaikki eri puolueista.

    • Anonyymi

      Hohhoo. On stallariputinistipersulla löysät housuissa halutessaan eurooppaan Putininhallinnon.

      Unkari ulos EU:sta kuten Britannia. Unkarilaiset orbanistit ja suomalaiset halla-aholaiset ihannoivat putinismia. EU parlamenttiin ei tarvita mitään diktatuuria ihannoivia putinisteja.

    • Anonyymi

      Se on erikoista tuo kun maahan muutto kritisoi suomessa on se phe kun sen ongelmia ja seurauksia nostaa esiin, kuten Halla Ahon kohdalla on ospittautunut,kun hänet pyritään vaientamaan sivuun työntämällä.

      Mutta kun Jaakon saari puhuu eurovaaleissa euroopan politiikasta tv1:ssä ja tuo esiin yhteistyön tärkeyden Eu:ssa ,sekä muiden maiden ymmärtämisen mm. mmaahan muuton ongelmien suhteen välimeran euroopna maissa , on selkeää että ongelmia on ja ne tunnustetaan. Erikoisena piirteen ä pidän vaikka maassamme naiset raiskattaisiin kaduille on aihe tabu ongelmien suhteen kun ne koskettavat omaa kansaamme , näyttää kuin ne olisi mahdoton tunnstaa ja nihin puuttua?Mitä tämä tällainen on?

      Sama suhtautuminen on henkilöihin jotka pyrkivät ajamaan maamme etua mm. Tuolla Eu instanssissa.Tällöin alkaa leimeeminen ,joka näkyy mm.-Anonyymi
      10.5.2019 14:02Kirjoituksessa. Jopa puolueen edustajien Euro vaali haastateluissa tulee tuo asenteellisuus esiin mm. Erittelemällä Nationaklismia ja Patriotismia ,jotka todellisuudessa kulkevat käsikädessä .Etenkään Nationalistiksi leimaamista en käsitä,sillä nationalisnmi on jokaisen autonomisen valtion perusta,sillä se sisältää kansalais aatteen jonka varaan itsenäisyys perustuu.Onko kansalis identiteettiustä kiinni pitämisestä ja isänmallisuudesta tehty synti? Vai onko joillan taholla käsitteet mennet sekaisin ?

      https://fi.wikipedia.org/wiki/Nationalismi

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Raimo laamanen

      Onko Raimo siirtynyt yläkerran orkesteriin ? Jos on niin jaksamista Seijalle.
      Puolanka
      23
      3143
    2. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      196
      2844
    3. Sanna Marin veti posket lommolla röökiä Ruisrockissa

      Tai ainakin röökin näköistä, liekö itse käärittyä 🫢
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      1831
    4. Antin piti riuhtoa Sofia irti pojankIopista

      Oli festivaaleilla Iiimautunut johonkin jätkään, niin Antin piti käydä irroittamassa täti ja pelastamassa poikanen. Pah
      Maailman menoa
      258
      1494
    5. Aloitko pelätä siis

      Että otan suhun oikeasti yhteyttä
      Ikävä
      110
      1273
    6. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      45
      1155
    7. Olet ollut aika törkeä minua kohtaan

      Sillä tavalla ovelasti, ettei mitään "todisteita" ole mistään. Eli niin kuin, että mitään et ole tehnyt, mutta toisaalta
      Ikävä
      46
      1037
    8. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      149
      985
    9. Saisipa sitä palata ajassa taaksepäin

      maailmaan jossa oli vielä edes joku järki tallella ja ajatus takana. Sain myös suunnatonta iloa erään henkilön näkemises
      Ikävä
      32
      934
    10. Voi ei kuvitteletkohan sä

      Nyt etten ookaan susta kiinnostunut 😿😿 ethän ajattele niin 🥺
      Ikävä
      43
      824
    Aihe