Mikä rääkyi

Anonyymi

Olin eilen ulkona tupakilla klo. 02.30. Yhtäkkiä alkoi metsästä kuulua voimakasta semmoista rääyntää. Ei mitään hiljaista vaan ihan kun kurkku suorana ois rääytty. Varmasti joku mukin kuuli jos oli ulkona. Se ei tullu vierestä mut ei kauhean kaukaakaan. Ehkä joitain satoja metrejä oli matkaa.

Sitä kuului noin sekunnin tai pari putkeen ja sitten pieni tauko ja taas uudestaan. Kymmenen kertaa kuulu ja sit tulin sisälle.

Se ääni oli semmoinen aika tasainen ja luja. Vaikea kuvailla. Melkein kuin joku kimeä black metal bandin solisti et ei matalan sävyinen vaan semmonen vähän kimeempi jos se on oikea sana kuvailemaan =D oili tosi pelottava ja mietin et mikä demoni siellä on kun en ole koskaan kuullut vastaavaa. Ihminen se ei ollut ja olen supikoiran ja Ilveksen ääniä kuunnellut netissä niin niitten ääni ei vastaa kuulemani sen voimakkuudetlakaan.

Piti hakea puhelin ja äänittää se ääni mut en uskaltanu mennä ulos. kun tulin sisälle takss ja otin puhelimen kötreen ja vähän raotin ovea ja kuuntelin niin en kuullu sitä silä hetkellä nii en uskaltanu. Mut iha ku joku hirviö semmonen demoninen vähän.

1

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Äpärä siellä huutaa suonsilmässä. Kyllä vanha kansa tiesi.

      (oikeasti se oli kiimainen kettu)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1836
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1282
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      762
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      711
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe