Terho tekee historiaa?

Anonyymi

Pienpuolueiden puheenjohtajien eurovaalitentti TV 1:ssä on keskiviikkona 22.5.klo 21-23. Terho sinisten puheenjohtajana varmaankin osallistuu tenttiin ja tekee samalla historiaa tentin ensimmäisenä istuvana ministerinä. Muutenkin ovat ennätykset paukkuneet. 20 kansanedustajaa ja viisi ministeriä ja tämän nollaus kahdessa vuodessa. Ei siihen moni pysty. Mutta kun kaikkensa yrittää, ei hetkeäkään lepää eikä anna periksi, niin kyllähän sekin onnistuu.

8

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko Elo ehdokkaana tai Jalonen.

    • Anonyymi

      Jalonen ilman ilmoitettua kotipaikkaa ja sit se poliisi itä-Suomesta ja Tiina Ahva. Muut tuntemattomia.Ei Terho lähde vaalitenttiin.Luopuu puheenjohtajuudesta. Mahtuuko kaikki tenttiin, kun pienpuolueita on niin paljon.

    • Anonyymi

      Sininen vappuko uusiksi? "Hyvät ystävät, sininen liekki palaa kuumimmin ja nyt on aika takoa." Kuvassa etualalla vasemmalla koiransa kanssa oli viime vuoden Sinisen vapun yleisö, se muu porukka kuvassa ovat tilaisuuden järjestäjät ja median edustajat.

      https://images.app.goo.gl/UK6CdeFRmtpwgzN39

    • Anonyymi

      Missä nyt viiden ministerin puolueen suuri johtaja Sampo Terho pitää vappupuheensa. Onko mukana Timo Soini, Jari Lindström ja tämä joku elo vai mikä se pelokkaan näköisen teini pojalta näyttävän nimi nyt olikaan.

      Viime vuonna heillä oli todellinen työväestön kansajuhla joka hakee vertaistaan maailmassa.
      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/201805032200918498

      Nyt varmasti kun puolue jo hiukan vanhempi, niin mittasuhteet aivan toista luokkaa ja koko maailman mediat paikalla.

    • Anonyymi

      Onkohan puolue lopetettu vähin äänin, kun ei vappuna näkynyt missään? Tosin vapputapahtumia pitävät kai enemmälti eduskuntapuolueet.

    • Anonyymi

      Terho toitotti, että teimme kaikkemme jne. Kenellekään ei tosin selvinnyt, että mitä tekivät. Mitenkähän käy kansanturvallisuudelle, kun siniset eivät enää turvaa ja sinisten johto luikkii häntä koipien välissä tiehensä. Niin Sinisen Tuhnun sitten kävi.

      • Anonyymi

        Miten me nyt selviydymme kun korvaamattomat oli heti korvattavissa eikä korvaamattomia muista enää kukaan


    • Anonyymi

      Ari Jalonen puheenjohtajaehdokas. Muita ei ole ilmoittautunut. Minkälainen puheenjohtaja on sellainen, että ei ole ketään muuta ollut Satakunnasta eduskuntavaaliehdokkaana. Nyt gallupeissa kohdassa muut ja sielläkin suunta alas, kun Liike Nyt noteerataan erikseen. HS gallup siniset 0.5 %,Liik 2,5 % ja muut 2,0%, Yle Liik 1,7% muut 2,5%,laskua 1,1%.. 11.4 yle muut 3,4%, sin 0.8 %. Siniset reilusti alle 1 %.Kommunistit ja muut aatteelliset pienet puolueet pyörivät noissa lukemissa. Ero on siinä, että sinisiltä puuttuu aate ja näin ollen, kun suunta on alaspäin se tietää, että hillotolppaa ei ole tiedossa. Veikkaan, että puolue kaytännössä lopetetaan 8.6. Teoriassa jatketaan, mutta toimijat puuttuvat.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      84
      6605
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3591
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      44
      3148
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2372
    5. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      28
      2211
    6. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      120
      2123
    7. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      2116
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2039
    9. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      40
      1942
    10. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1668
    Aihe