Suoraselkäisyys puuttuu SDP:ltä. Puoluesihteeri laitettiin antamaan selittelyt ja Antti Rinne jatkaa kuin mitää ei olisi tapahtunut, vaikka täydellinen rasisti on mukana eduskutaryhmässä. Lopultakin ymmärrämme, että mitään eroa ei olekaan perusuomalaisten ja sosiaalidemokraattien välillä. Molemmat ovat umpirasistisia ja rasistien puollustelijoita.
Rasismille selvä EI!
27
141
Vastaukset
- Anonyymi
Halla-aho ainoastaan siteerasi koraania ja sai tuomion kiihotuksesta kansanryhmää vastaan.
"Al-Taee vahvisti maanantaina blogissaan, että kohutut kuvakaappaukset ovat aitoja. Kirjoituksissa parjattiin muun muassa homoja, juutalaisia, sunneja ja somaleita. Hän kertoi häpeävänsä tekstejään."
Mitä sanoo Antti Rinne:
"Rinteen mukaan tähän mennessä ei ole tullut esiin mitään sellaista, minkä vuoksi al-Taeen pitäisi jättää kansanedustajan tehtävänsä." - Anonyymi
SDP on arvopuolue
Se on saatu lukea lehdistä ja ihan kansainvälisesti. Rinne, mitään ei ole tullut sellaista ilmi . . . ? - Anonyymi
Simon Wiesenthal -keskus on juutalaisia edustava ihmisoikeusjärjestö, joka muun muassa tutkii natsien sotarikoksia. Zuroff sanoi aiemmin, että al-Taee on selvästi juutalaisvastainen.
Vero Antin pitäisi jo miettiä omaa virkaansa nyt on kyseessä jo niin rasistinen mies kyseessä, että hänet pitäisi erottaa heti puolueesta.
Natsit pois eduskunnastamme ! - Anonyymi
Halla-aho syyllistyi vakavaan rikokseen.
- Anonyymi
Hussein on pahoitellut puheitaan joten asia on loppuun käsitelty.
- Anonyymi
Jo Mika Waltari sanoi: Upota ihmisen pää veden alle ja kun hän sieltä nousee ylös hän on se sama entinen. Eli ei ihminen minnekään muutu!
- Anonyymi
Joo ja kun pyytää anteeksi, niin sit voi jatkaa ihan samaa valehtelua. Perussuomalaiset ei onneksi ole mitään tällaisia demareita, valepukareita !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo ja kun pyytää anteeksi, niin sit voi jatkaa ihan samaa valehtelua. Perussuomalaiset ei onneksi ole mitään tällaisia demareita, valepukareita !
Arvopohjallinen vaihtui nopeasti johtajanviralla CMI:ssä ja parani edelleen kansanedustajuudella. Terapian keskeyttäminen aiheuttaisi regression.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Arvopohjallinen vaihtui nopeasti johtajanviralla CMI:ssä ja parani edelleen kansanedustajuudella. Terapian keskeyttäminen aiheuttaisi regression.
Miksi ne CMI johtajat valehteli että ei ole mitään perää niissä kirjoituksissa eikö jonkun kuuluisi erota
- Anonyymi
Muutos suvaitsevaiseksi onkin seurausta nimityksestä virkatehtävään, eikä päinvastoin kuten olettaisi.
- Anonyymi
Vaikka persut pyytäisivät anteeksi vastaavaa, ei asia olisi sillä hyvä. Heidät tuomittaisiin demlan toimesta varmuudella. Tämä maa on helvetti isänmaallisille, mutta taivas maanpettureille.
- Anonyymi
Husseinin lausuntojen takia Rinne ei suoraan sanonut EI persuille neuvottelu tunnustelun jälkeen.. Sen verran oli tilanne tajua Antilla että tajusi kaksinaamaisuuden. Mutta lopputulema kuitenkin tulee olemaan että hussein saaa kenkää ja persut oppositioon.
- Anonyymi
Oikein mukavaa vappua! Nyt on parasta, että kaikkien rasistien äiti on valittu SDP:n kansanedustajaksi. En tietenkään hyväksy hänen puheitaan, mutta on mukavaa nähdä tämän"arvopuolueen" alennustila. Demarit, vihreät ja vasemmistoliittolaiset , pidätte itseänne muita parempana, mutta nyt nähtiin, että ette olekkaan muuta kuin teeskentelijöitä, silmänpalvelijoita ja Suomen vähempiosaisten polkijoita. Hävetkää!
- Anonyymi
Oikein puhut. Hyvää vappua.
- Anonyymi
Hitler eduskunnassa on siinä meillä tuleva pääministeri joka suojelee natsi- sikaa puolueessaan.
- Anonyymi
Rinne hanskaa tilanteen ja on pääministeri. Sillä sipuli.
- Anonyymi
Kyllä me demarit voimme katsoa läpi sormien pientä rasistista keppostelua, koska Ali oli kuitenkin melko hyvä ääniharava. Ilman häntä olisimme varmasti olleet vasta kolmantena mahdollisesti, kiitos kaikille Alia äänestäneille.
- Anonyymi
Ihminen voi muuttua kokonaan eri henkilöksi viidessä vuodessa ja muisti voi todellakin palautua vasta vaalien jälkeen, tämän puolueen jäsenillä.
Anteeksi pyydetään, jotta ei menetetä k.edustajan paikkaa.
Entisen presidentin Rauhanjärjestö on syvästi järkyttynyt, mutta Rinne on tyytyväinen muisti palautus selityksiin.- Anonyymi
Ihmeellisiä asioita on tapahtunut. Sen muutaman vuoden kestäneen työsuhteen aikana rauhanneuvottelijana Ahtisaaren CMI-rauhanpalvelutoimistossa hän muuttui ihan eri ihmiseksi joka ei tunnista itsessään sitä henkilöä joka vielä oli mennessään sinne töihin rauhanneuvottelijaksi, ja työnantaja ei havainnut työntekijänsä arvopohjan täydellistä ja nopeaa muuttumista. Onko Ahtisaaren toimisto siis parantanutkin hänet vahingossa eikä tarkoituksella, mutta toimistossa ei kuitenkaan huomattu tätä prosessia?
- Anonyymi
Halla-aho puhui totta mutta mutta taeiiiii on rasisti pahimmasta päästä. Voiko rinne ottaa demareita hallitukseen kun ovat eri arvopohjalla persujen kanssa ja keleen pitkä nauru päälle
- Anonyymi
Ei Hussein ole miksikään muuttunut. Hän vain elää kaksoiselämää. Se shiiamuslimi on edelleenkin olemassa. Kansallissosialistien ja islamin ideologia on täysin sama suhteessa juutalaisiin, homoihin ja osittain naisiin. Se on se luuranko kaapissa edelleen, josta Hussein kertoi A-studion haastattelun lopussa.
- Anonyymi
Demarileirissä on paljon pahaa puhuvia ihmisiä, al-Taeen kommentit ovat haukkuja tiettyyn suuntaan. Rinteen sanomat: koulutuksen kunnianpalautus ja markkinamalli jatkavat "työläisen selkänahasta" retoriikkaa, joka on yhtä tuomittavaa kuin al-Taeen kommentit. Samanlaista höpö höpö puhetta. Hallitukseen tarvitaan tekijämiehiä eikä marjanpoimijoita.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk515390Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o4175069Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit5593399SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit812897Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen
Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin1322730Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2612690Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.
Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.2012656"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –931794Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6561714Huumeliika mellastaa Suomussalmella
Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki181600