Narsisti työkaveri
Narsisti voitelee kätevästi kenet haluaa, sitä tehokkaammin jos on esimiesasemassa hän voi kieputtaa muita valtansa alle, joko hyvällä ja kaveruudella, tai sitten jos joku ei hänen joukkoihinsa liity, niin tuleekin puukkoa selkään. Hän pyrkii selän takana vahvistamaan ja jopa muodostamaan riitoja ja erimielisyyksiä. Yhteinen inhohan on erittäin yhdistävä tekijä. Ajoituksessa hän on mestari, koska kun luulet (jälleen) että hän on sittenkin ystäväsi koska on näyttänyt ystävällistä naamaa kolme viikkoa, niin hän lyökin puukon selkään heti jos tilanteessa aiheutuisi siitä mahdollisimman suurta harmia. Hänen mustalle listalleen joutuu jo siitä että on joku päivä paremmalla tuulella kuin hän. Sellainen häntä ärsyttää kovin, mutta et huomaakaan miten puukko iskeytyy selkääsi juuri kun olet lomalle lähdössä.
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Missä työpaikassa esimiesasemassa oleva noin toimii? Kuulutko liittoon? Jos olet tuollaisen kohtelun alainen, niin voit tehdä valituksen. Vai onko taas niin, että etsit kaikenlaisia ominaisuuksia narsisteille?
- Anonyymi
Noinhan se menee...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maisan uupuvat päivitykset ja tuoreet rikosepäilyt
Mikäs kun Maisa ei ole viikkoihin päivittänyt instaa ja nyt ollaan lehdissä tälläisistä.. 👀 https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/010c6594-780f-425519627Ikea palkkaa pakolaisia hienoa!
Huonekalujätti Ikea aikoo tarjota Suomessa työpestin noin 70 pakolaiselle kolmen seuraavan vuoden aikana, yhtiö kertoo tiedotteessaan. – Pakolaiset o3777306Uusin Seiska herttainen Torppa
Uskomatonta luettavaa herttaisesta Torpasta. Olisi nyt kiva saada valkopesuri-jankkaajan ja palstalaisia oikeusjutuilla uhkailleen ja uhonneen kir1312442