Painajaisunet ja neuroleptit

Itse olen syönyt Ketipinoria nukkumiseen jo melkein 16 vuotta.
Näen pahoja painajaisia ja hoitajat ovat useamman kerran sanoneet,että luultavasti johtuu tuosta lääkkeestä,että pitäisikö se vaihtaa.No minä en välitä,minä haluan nukkua.Ketipinor ja siihen oheen rauhoittavat ovat olleet minun turvani .Ennen en koskaan tiennyt saanko nukuttua, apua en saanut.Unettomuuttani ei edes otettu vakavasti vaan tuntuivat arvelevan,että valehtelen unettomuudestani.
Kirjoitin yhden painajaisuneni yhteen toiseen kirjoitukseen ja se poistettiin.Se loukkasi minua,että en saanut kertoa unestani.
Tässä siis esimerkki Ketipinor- painajais-unestani:
Näin unta,että olin ydinaseen eli ohjuksen mukana matkalla vieraaseen maahan ja lähettäjä unohti painaa nappia kohdatessani vieraan maan ilmatilan niin räjähdin palasiksi ja putosin kemiallisesti syövyttävään liuokseen ja liukenin kivuliaasti ja hitaasti liuokseen ja odotin ,että pääsen pois,kun aivoni tuhoutuvat lopullisesti liuotessaan.
Sitten aivojani ei saatukaan tuhottua liuoksella ja jouduin materiaaliksi linjalle,jossa minusta eli ihmisjätteestä prosessoitiin vaippoja.Tämä järkytti minua,että ihmiset olivat vaan materiaalia mm. vaippoihin.Tällä linjalla toiset ihmiset eli ihmisjätteet yrittivät kiirehtiä linjan läpi,jotta he säilyisivät edes puolikkaina zombieina ja he ilmestyivät yleisten paikkojen vessasta varoittamaan ihmisiä,mutta ihmiset vaan kiljuivat ja juoksivat kauhuissaan,eivätkä tajunneet mistä nämä puolipeilizombiet varoittavat,koska ne örisivät vaan peilistä.

Lopulta jouduin linjalle,jossa minusta tehtiin säilykekeittoa mukamas 300 ssa asteessa eivätkä aivoni kuolleet siihenkään.
Heräsin tosi masentuneena ja mietin miten näen näitä painajaisia ja miten ihmisen osa oikeasti voi olla tosi karu.
Tai eläimen:(
Anteeksi,että kirjoitan unestani,se voi järkyttää.
Haluan silti syödä Ketipinoria unettomuuteen,koska sillä nukun.
En näe aina painajaisia.Joskus on maailmojen sota ja kaikki mahdolliset liikenneonnettemoduudet ja avaruussodat,mutta joskus näen unta ,että joku poika vaikka ala-asteella olikin rakastunut muhun;) Aina ei voi voittaa,useimmiten painjaisia ja pahempaa laatua.
Näen siis tosi paljon unia joka yö,joten erilaisia kertyy ja niin todellisen oloisia,että tuntuu koko kropassa ja mielessä.

1

324

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onko muilla vastaavia? Minulla siis johtuu ilmeisesti Ketipinorista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      301
      1273
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1047
    3. 64
      867
    4. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      71
      847
    5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      420
      705
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      47
      629
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      72
      598
    8. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      582
    9. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      77
      574
    10. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      450
      563
    Aihe