Keskustan on kaikissa tilanteissa vältettävä mitään sitoutumista tulevaan hallitukseen.
Puheenjohtajan henkilövalinta tulee miettiä auringon tarkkuudella. Kukaan nykyisistä pintapoliitikoista ei ole kelvollinen.
Savonlinnan kaupunginhallituksen puheenjohtaja olisi eräs mahdollinen.
Puheenjohtajan henkilövalinta tulee miettiä auringon tarkkuudella. Kukaan nykyisistä pintapoliitikoista ei ole kelvollinen.
Savonlinnan kaupunginhallituksen puheenjohtaja olisi eräs mahdollinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
No tietenkään kepua ei oteta hallitukseen, paitsi säälistä.
Kepusta ei löydy puheenjohtajaa ja kepu esim. voisi kysyä Soinia tai jotakin muuta entistä suuruutta.
Yksi vahtehto olisi tietenkin Iisalmen Horo-Riitta, alkaa olla jos sen verran iäkäs, että joutaisi muihin hommiin.
Asiatonta kielenkäyttöä!
Varatuomari
Mitä muuta kepu-loiset voi odottaa ?
Kepu voitaisiin ottaa sitten hallitukseen, kun suomalaiset järkiintyvät ja äänestävät kepun n. 5-7 prossan puolueeksi kuten sivistysmaissa.
Savonlinnassa on Sipilän hallituksen johdolla ja Savonlinnan keskustalaisen johdon avustamana saatu aikaan hirvittävää tuhoa kaupunkiin! Toivottavasti Suomen seuraava hallitus ei ole masinoitu näillä tuhotyöntekijöillä!!!
On muistettava, että Kepu pettää aina - aamen!
Voiko+missään+sivistysvaltiossa+olla+enää+vallanhimoisempaa+ja+röyhkeämpää+politrukkikaartia+kuin+maalaisliitto+Suomessa??
Se+porukka+ei+vieläkään+näytä+ymmärtävän,+että+menettivät+vaaleissa+nyt+202+298+ääntä+eli+7,3+%-yks.+kannatuksesta.+SE+ON+PALJON!!!+
Myös+sekoomukselta+odottaisi+vaalien+toiseksi+suurimpana+häviäjänä+hieman+nöyrempiä+äänenpainoja.
Jos+yksikin+maalaisliiton+kekkuli+ilmestyisi+jostain+täysin+käsittämättömästä+syystä+seuraavan+hallituksen+kokoonpanoon,+se+tarkottaisi+sitä,+että+valtiovalta+ei+TODELLAKAAN+SUOMESSA+KUULUISI+ENÄÄ+KANSALLE,+vaan+pelkille+politrukeille,+jotka+eivät+viis+veisaa+vaalituloksesta.+Aivan+kuin+mm.+Kremlissä+aina+ja+edelleenkin.
terveissii vuan Iisalamen kuppeelta jossa naijaan lähisukulaisii melekein yhtä paljo kun lestaatiolaisilla aluveilla
suom ei keppuu tarvihe kun apupuolueena
Monenlaiset ovat tavat ja tottumukset ... luojan kiitos en ole kepulainen tai lestaadiolainen.
Luojan kiitos etten ole kaista tsadilainen.
Mekin kiitämme sitä. Tiilikainen yritti tulla tänne apajille, mutta veti vesiperän.
Onneksi en ole edes uskovainen
Oksettavaa uskovaisuutta ja oksettavia kannattajia!
Keskusta tavoittelee Suomeen diktatuuria.
Kansa kyykytetään ja demokratia hylätään ja ruvetaan veljeilemään Putinin kanssa.
Virossa sikäläinen kepu ja EKRE muodostivat hallituksen ja alkoivat heti veljeilemään Putinin kanssa, poistaen EU-lipun parlamenttirakennuksesta. vaikka kepullahan on aina ollut se politiikkana, imuroiden siten vironvenäläisten äänet.
Kepulit oppositioon, eihän taloutta saatu nousuun muuten kun nostamalla lääke ym. maksuja. Sipilän työpaikoista ( montako tuli eläkkeelle siirtymisten vuoksi) nehän eivät ole uusia työpaikkoja , vai? Herrojen laskuissa ne tietenkin laskettiin uusiksi työpaikoiksi!
Kuka ylipäänsä voi ajatella että äänestää keskustaa.