Dead promise

Anonyymi

10

1579

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei oikein aukea, mistä tuossa lauletaan. Mikä lupaus kuoli? Tilinteko katkeruudella on hankalaa, jos yleisö haluaa pitää hauskaa.

    • Anonyymi

      Hyvin Tarja vetää 50 000 katsojaa vain vuorokaudessa.

    • Anonyymi

      Tarja on pehmentänyt ilmaisuaan miellyttävämmäksi kuunnella. Toisin sanoen tehnyt Floorit, mikä on erinomainen suunta.:) Biisi on Nightwishiin verrattuna kyllä tusinatavaraa.

      • Anonyymi

        En tiedä mistä lorem ipsum -koneesta Tarja lyriikkaansa arpoo. No, ei siinä mitään, varmasti tämä kuulijansa taas löytää.

        Ilmeisesti kuitenkin kaikki se ylistys Nightwish-livevetojen Youtube-kommenteissa meni ihon alle, ja hän päätti monipuolistaa ilmaisuaan itsekin. Sitä ennen tätä suurta muutosta ei vielä ollut.

        Nyt alkaa olla paikoin jo onnistunuttakin, mutta se on tainnut maksaa tyylillisesti taas jotain siitä vanhasta. Mutta samaa muutostahan se on ollut koko ajan. Tarjan ääni on ollut ihan erilainen vuosina 1995, 1998, 2002 ja 2005. 2007 - 2012 muutos oli vähäisempää, mutta sitten tuli taas iso mullistus.


    • Anonyymi

      Tarja yhtyeineen tulkitsee Nightwishia. Luoja yksin tietää miksi. Taustabändin kitaristi on arvostettu alan ammattilainen, joten hän osaa olla kuulostamatta yhtään miltään.:) https://www.youtube.com/watch?v=2H_G-OQWggk

    • Anonyymi
      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämä toimii paremmin
        https://www.youtube.com/watch?v=RNEhwTvYjLs
        Oli miten oli, uusi levy kolahtaa postilaatikkoon ensi viikon lopulla.
        Samalla tulee pari muutakin, mm. tänään ulosputkahtanut Equilibrium Renegades
        https://www.youtube.com/watch?v=3Kd5kAA36-U

        Kuuntelin äsken aikani kuluksi koko kiekon läpi tuubista. Tuo Railroads tosiaan erottui hieman edukseen, mutta tosi vaisu mielikuva jäi ensikuuntelusta. Oikein mistään en saanut kiinni ja soundimaailmakaan ei miellyttänyt. Ei houkuttele kuuntelemaan uudestaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuuntelin äsken aikani kuluksi koko kiekon läpi tuubista. Tuo Railroads tosiaan erottui hieman edukseen, mutta tosi vaisu mielikuva jäi ensikuuntelusta. Oikein mistään en saanut kiinni ja soundimaailmakaan ei miellyttänyt. Ei houkuttele kuuntelemaan uudestaan.

        Hyvä levy on, parempi kuin edellinen.
        https://www.youtube.com/watch?v=Li6zakI-TRI
        CDn toimitus valitettavasti myöhässä kun Postilla ei hommat toimi.


    • Anonyymi

      In the raw oli julkaisuviikolla Saksan albumilistan 15. Toisellakin viikolla vielä 58. Ei huonosti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      64
      1124
    2. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      86
      1026
    3. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      19
      976
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      61
      919
    5. Huh huh...

      Törmäsin toisaalla tekstiin, mitä ajattelet masturboidessasi? Yksi kommentti, avaruusolioita! Täh?! Helvettiläinen oik
      Sinkut
      209
      741
    6. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      63
      616
    7. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      589
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi elämästä
      Ikävä
      43
      556
    9. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      39
      545
    10. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      39
      518
    Aihe