Dead promise

Anonyymi

10

1417

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei oikein aukea, mistä tuossa lauletaan. Mikä lupaus kuoli? Tilinteko katkeruudella on hankalaa, jos yleisö haluaa pitää hauskaa.

    • Anonyymi

      Hyvin Tarja vetää 50 000 katsojaa vain vuorokaudessa.

    • Anonyymi

      Tarja on pehmentänyt ilmaisuaan miellyttävämmäksi kuunnella. Toisin sanoen tehnyt Floorit, mikä on erinomainen suunta.:) Biisi on Nightwishiin verrattuna kyllä tusinatavaraa.

      • Anonyymi

        En tiedä mistä lorem ipsum -koneesta Tarja lyriikkaansa arpoo. No, ei siinä mitään, varmasti tämä kuulijansa taas löytää.

        Ilmeisesti kuitenkin kaikki se ylistys Nightwish-livevetojen Youtube-kommenteissa meni ihon alle, ja hän päätti monipuolistaa ilmaisuaan itsekin. Sitä ennen tätä suurta muutosta ei vielä ollut.

        Nyt alkaa olla paikoin jo onnistunuttakin, mutta se on tainnut maksaa tyylillisesti taas jotain siitä vanhasta. Mutta samaa muutostahan se on ollut koko ajan. Tarjan ääni on ollut ihan erilainen vuosina 1995, 1998, 2002 ja 2005. 2007 - 2012 muutos oli vähäisempää, mutta sitten tuli taas iso mullistus.


    • Anonyymi

      Tarja yhtyeineen tulkitsee Nightwishia. Luoja yksin tietää miksi. Taustabändin kitaristi on arvostettu alan ammattilainen, joten hän osaa olla kuulostamatta yhtään miltään.:) https://www.youtube.com/watch?v=2H_G-OQWggk

    • Anonyymi
      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämä toimii paremmin
        https://www.youtube.com/watch?v=RNEhwTvYjLs
        Oli miten oli, uusi levy kolahtaa postilaatikkoon ensi viikon lopulla.
        Samalla tulee pari muutakin, mm. tänään ulosputkahtanut Equilibrium Renegades
        https://www.youtube.com/watch?v=3Kd5kAA36-U

        Kuuntelin äsken aikani kuluksi koko kiekon läpi tuubista. Tuo Railroads tosiaan erottui hieman edukseen, mutta tosi vaisu mielikuva jäi ensikuuntelusta. Oikein mistään en saanut kiinni ja soundimaailmakaan ei miellyttänyt. Ei houkuttele kuuntelemaan uudestaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuuntelin äsken aikani kuluksi koko kiekon läpi tuubista. Tuo Railroads tosiaan erottui hieman edukseen, mutta tosi vaisu mielikuva jäi ensikuuntelusta. Oikein mistään en saanut kiinni ja soundimaailmakaan ei miellyttänyt. Ei houkuttele kuuntelemaan uudestaan.

        Hyvä levy on, parempi kuin edellinen.
        https://www.youtube.com/watch?v=Li6zakI-TRI
        CDn toimitus valitettavasti myöhässä kun Postilla ei hommat toimi.


    • Anonyymi

      In the raw oli julkaisuviikolla Saksan albumilistan 15. Toisellakin viikolla vielä 58. Ei huonosti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      35
      3695
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      134
      2489
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      51
      2022
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      12
      1603
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      76
      1586
    6. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      57
      1363
    7. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      79
      1271
    8. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      67
      1270
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      68
      1204
    10. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      70
      1192
    Aihe