Kiroileeko kummitukset pörinäpoksissa?

Sanovatko ns. tuhmia sanoja koskaan edes jos niitä yllyttää?

Eli jos kummitustutkija kehottaa kummitusta sanomaan v---u, sanooko kummitus?
3239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Enemmänkin piereskelevät.

Äänestä
  • Miks sua kiinnostaa kummitukset noin paljon? Aiotko hakea kummituksenpaikkaa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miks sua kiinnostaa kummitukset noin paljon? Aiotko hakea kummituksenpaikkaa?

    No ei vakituista , mutta useamman vuoden olen jo ollut tuurailemassa vakituisen ollessa
    sairaana tai matkoilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kekek-kekek kirjoitti:

Sanovatko ns. tuhmia sanoja koskaan edes jos niitä yllyttää?

Eli jos kummitustutkija kehottaa kummitusta sanomaan v---u, sanooko kummitus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu