Hei! Unessani oli hyvä miespuolinen ystäväni ja hän taisteli ns muita miehiä vastaan joiden kanssa olen joskus seurustellut. Miehet pyrkivät siinä lähelle ja itse olin paksun lasiseinän takana suojassa seuraamassa taistelua. Seurasin ihaillen mutta hieman peloissani tilannetta. Sitten lopulta taisteltuaan voittonsa tämä miespuolinen ystävä ampui lasiin reiän ja lensi sirpaleita ympäriinsä. Sen jälkeen olin haavoittunut, mutta tunsin ikäänkuin olevan suojaton hänen edessään. Hän astui tilaani ja lähelle hyvin rohkeasti ja kysymättä mitään lupia. Ikään kuin en pystynyt tekemään mitään siinä. En vastustellut tilannetta - ikäänkuin kunnioitin häntä
Miten tulkitsette tälläistä unta? Emme seurustele, mutta olemme olleet fyysisesti seksuaalisesti tekemisessä muutamaan otteeseen. Meillä aina jonkinlainen pieni leikkimielinen kamppailu meneillään. Kommunikaatio lyhytsanaista ja suorasanaisuuteen taipuvaa. Emme liikoja juttele ja koen sen enemmän vapauttavana.
Unianalyysi, kiitos :)
2
102
Vastaukset
- Anonyymi
Uni tuntee sinut väittää kirja ehkä siitä voisi olla apua tai freudin unien tulkinta?!?
- Anonyymi
Ehkä koet että, seksi tämän miehen kanssa on tehnyt sinusta ”suojattomana” tai hän on päässyt vaikuttamaan tunteisiisi. Hän on voittanut edelliset kumppanisi sellaisena joka pääsee lähellesi ja vaikuttaa tunteisiisi. Kaikki tämä on tapahtunut vähän varkain ja olet itsekin yllättynyt tilanteesta. Varsinkin jos ajattelet häntä vain ystävänä, eikä kumpikaan ole sitoutunut toiseen vakavasti. Ehkä sinun pitäisi selvittää itsellesi haluatko tätä miestä niin lähelle. Sinulla on oikeus olla päästämättä ja jos annat hänen olla niin läheinen sinulla on oikeus vaatia jotain muuta kuin leikkiä tai kisailua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522075
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3301274Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.911166- 1491055
- 35928
- 67919
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31859Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59797Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta23796Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46759