Persut pitäkää paikkanne!

Hakkarainen ja muut paikkansa uusineet edustajat. Istukaa omille paikoillenne, ja ilmoittakaa kansan äänestänen teidät siihen paikkaan, eikä toiset politiikot voi kansan päätöstä muuttaa.
Muistakaa, kuinka Veikko Vennamo jouduttiin kantamaan

36

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Perussuomalaisten on perustuslain mukaan mentävä sinne, mihin eduskunnan enemmistö päättää.
      Selväähän on , ettemme poliittiselta katsantokannaltamme sinne kuulu, mutta perussuomalaisten ei missään tapauksessa tule alentua samalla tasolle kuin muu eduskunta, joka syyllistyy selvään mielivaltaan ja kapinaan äänestäjäkuntaansa vastaan.
      Moista menettelyä ei ole tapahtunut kertaakaan itsenäisyytemme aikana.
      Kysymyksessä on myöskin äänestäjäkuntaa koskevan väärän viestin lähettämisestä ympäri klobaaliia maailmakaikkeutta.
      Meidän on kansalaisina reakoitava laillisin keinoin.
      Tämänhän perustuslakimme sallii vastata jo tulevissa EU-vaaleissa.

      • Anonyymi

        En minä ainakaan vaaleissa äänestänyt istumapaikoista. Mikähän äänestäjäkunta siitä äänesti?


      • Anonyymi

        Ei perustuslaissa sanota istunajärjestyksestä yhtään mitään, eikä kansa siitä äänestänyt. Kyseessä on tekninen järjestelyasia. Puhemiesneuvosto esittelee ja eduskunta määrää ryhmien paikat.


      • Anonyymi

        Poliittiselta katsantokannalta katsoen äärimmäinen oikea laita on ainoa mahdollinen paikka persuille.


      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Persua valehtelet. Ei perustuslaissa mainita perussuomalaista puoluetta, sekä mihinkä näiden persujen on mentävä.

        Toisaalta, jos eduskunnassa päätetään persujen istumapaikkojen olevan suuren salin oikealla puolella, niin persut sitten demokraattisella päätöksellä siirtyvät sinne. Ei kait nyt sentään demokratia ole persuille vastenmielisen puistattavaa, josta pitää irtaantua siirtyen kohti yksipuoluevaltaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Persua valehtelet. Ei perustuslaissa mainita perussuomalaista puoluetta, sekä mihinkä näiden persujen on mentävä.

        Toisaalta, jos eduskunnassa päätetään persujen istumapaikkojen olevan suuren salin oikealla puolella, niin persut sitten demokraattisella päätöksellä siirtyvät sinne. Ei kait nyt sentään demokratia ole persuille vastenmielisen puistattavaa, josta pitää irtaantua siirtyen kohti yksipuoluevaltaa.

        Rkp ei ole koskaan noudattanut demokratiaa, yksinvalta pakkokieli puolue.

        http://heikkisantala.puheenvuoro.uusisuomi.fi/136378-rkpn-rasismi-ja-rotuoppi


    • Anonyymi

      Hyvä, näytetään EU vaaleissa ,mistä se sossu ja näsä pissii ja rkp kastar vatten.

      • Anonyymi

        Persut eivät saa ensimmäistäkään puliukkoa suomesta euroopan parlamenttiin. Ei sinne millään Putinin vaalilahjoituksilla päästä.


    • Anonyymi

      Persut haluavat matkustaa kantotuolissa kuin muinaiset kuninkaalliset. Onhan se komeeta!

    • Anonyymi

      Kaikesta sitä kakaran asteella olevat jaksavatkin kiukutella!

    • Anonyymi

      Toisaalta jos istumapaikkojen rukkaaminen menee tuollaiseksi pelleilyksi, niin seuraavissa vaaleissa persujen saadessa enemmistön, he voivat laittaa sossut istumaan äärioikealle ja kokoomus vihreitten ja vasemmistoliiton väliin.

      • Anonyymi

        Älä unta persu nää. Kukaperkele järjissään oleva moisia taukkeja äänestää?

        Järjettömiä on tuo 20%.


      • Anonyymi

        Suomen kansa.50% haluaisi heidät jo nyt hallitukseen. Suomalaisessa näennäesdemokratiassa ei vaan kaikki mene demokratian sääntöjen mukaan. Diktatuuri on voimissaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älä unta persu nää. Kukaperkele järjissään oleva moisia taukkeja äänestää?

        Järjettömiä on tuo 20%.

        No politiikkaa ja aikaansa seuraavat ainakin äänestää perussuomalaisia , eikä tämä ilmiö nyt rajoitu yksin pieneen Suomeen ! Viro ja Espanja saivat jo nationalistisen hallituksensa, liekö kansa sielläkin "järjetöntä" vai... olisikohan lähinnä rohkeaa, OMIA aivojaan käyttävää ja politiikkaa seuraavaa ! Otan osaa suruusi, mamu. Koska olet häviäjien puolella. Älä silti kiukuttele kuin pikku kakara.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomen kansa.50% haluaisi heidät jo nyt hallitukseen. Suomalaisessa näennäesdemokratiassa ei vaan kaikki mene demokratian sääntöjen mukaan. Diktatuuri on voimissaan.

        Pietarin trollitehtaan kirjoitus. Sieltähän persut saavat vaaliruplansa.


    • https://www.youtube.com/watch?v=yvqSXQUVdJ8

      On selvää, että SDP, joka valehtelemalla ja salailemalla sai enemmistön yrittää kyykyttää Perussuomalaisia. Ilman al-Taeen todellisen karvan paljastumista ennen vaalleja hän ei olisi päässyt läpi. Myöskäänal-Taeen tukena olleet demarinaiset eivät olisi saaneet kannatusta.
      Ensin Perussuomalaislta ryöstetään istuinpaikat RKP:lle ja sitten heidät nostetaan hallitukseen.
      Demokratia ei toteudu, koska RKP:llä ei ole kansan mandaattia hoitaa valtakunnan asioita.

      RKP pitää saada ulos eduskunnasta ja se tulee tapahtumaan säätämällä äänikynnys.
      Provokaation seurauksena kaikkea, mikä liittyy ruotsinkieleen voidaan vastustaa arkielämässä.
      Ostoksilla katsokaa, ettette osta Närpiön tai Korsnäsin tomaatteja tai kurkkuja.

      • Anonyymi

        Pietarin trollitehtaan persukirjoitus. Kansa on äänestänyt ja pulinat pois. RKP:ta ei voi sulkea ulos Eduskuntatyöskentelystä. Halla-Aho kyllä vappupuheessaan toivoi suomeen yksipuoluejärjestelmää, kuten äärioikeistolaisen puolueen puheenjohtajan kuuluukin. -

        Minä en omalta osaltani osta mitään suomalaisia maitolitkutuotteita vaan suvakkimaiden viiniä ja tomaatteja ja kurkkuja ja lihatuotteita.


    • Anonyymi

      Demareitten Risto Reipas olisi myös laitettava pariksi eka vuodeksi eduskunnassa nurkkaan istumaan ilman puheoikeutta. Toinen vaihtoehto ehkä olisi että, sijoitettaisiin Halla-ahon ja Hakkaraisen väliin sinne oikeaan reunaan.

      • Anonyymi

        Joko pressa on ehtinyt vaatimaan Al-taeeeeelta aktiivisia katumisharjoituksia?


    • Anonyymi

      Demokraattien oikeistosiipi (Kerma-Perseet) pelkää, että Persut
      vie heiltä loputkin äänestäjät.

      Valehtelu on pahin virhe minkä politikko voi tehä.

      • Anonyymi

        Saako omaa paikkaansa puolustaa mm. nyrkeillä


      • Anonyymi

        Persupoliitikothan ovat valehtelemalla saaneet valtakirjansa edustella eduskunnassa kansaa. Persut eivät halua uutta teknologiaa vaan paluutaa vanhaan tuohivirsukulttuuriperussuomalaiseen aikaan.


    • Anonyymi

      Taqiyya doktriinin vuoksi ei al-Taeealta voi oikein julkisia katumisharjoituksia vaatia. Muslimilla on oikeus suojautua valehtelemalla jos on ahdingossa, joten ei hänestä voi tietää milloin puhuu totta.

      • Anonyymi

        Eikös tuo al-Taee hakkunut ihan samoja kuin persut, siis sunnimuslimeja (Isis).


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eikös tuo al-Taee hakkunut ihan samoja kuin persut, siis sunnimuslimeja (Isis).

        No niinpä. Oli olevinaan vielä joku rauhan neuvottelija, just ! Demareilla ne on erikoiset rauhan neuvottelijat !


    • Anonyymi

      PerSujen lisäksi itse kannatan myös, muutaman asteen perSujakin änkyrämpää, aSylia eli Junes Lokkaa.

      Siinä on peloton mies, jota suvakit ja näiden virkavalta suuresti vihaavat.

      Aikamme äärioikea "che guevara". Taistelija, oman kansamme puolesta, kansamme, jonka vassarit ynnä muut, nk. suvakit pettivät ja luovuttivat jopa lapsemme ulkomaisille raiskarikavereilleen. Eräskin vihervasuriäiti taannoin, - aivan ihan itse - vei pikkulapsensa Helsingin Rautatientorin muslimileiriin, jätti sinne, mennen itse "ostoksille". Jo kohta lapsen kuvia oli ilmaantunut muslimien kansainväliselle pedofiliasivustolle!

      Mitä sanoisi tästä itse vassari-Che, jos eläisi?

      Juneksen vaalivideo: "Fanivideo 270 - YouTube" 🦢

      Itsenäisen Suomen puolesta!
      Suomenkansan puolesta!
      🦢

    • Anonyymi

      Hyvin mielenkiintoinen näytelmä tulee nähtäväksi eduskunnassa, kun RKP:n Eva Biaudet ja Rehn-Kivi tulevat vaatimaan Teuvo hakkaraisen ja Mika Raatikaisen jakarandaa itsellen.

      Paikalle joudutaan kutsumaan vartijat kantamaan itsepäiset persut pois paikoiltaan.
      Veikko Vennamon henki elää vielä Persuissa!

    • Anonyymi

      Demarit ovat saaneet fyrkkaa rikkailta ruotsalaisilta, jotta lähtee nöyryyttämään Perussuomalaisia.

      • Anonyymi

        No ainakin RKP on vähemmistöryhmä Suomessa, jossa puhutaan kuitenkin pääkielenä suomea eikä häviävää ruotsia ! Ja saa olla isoja rahoja jatkossa jos meinaa yleensä missään eduskunnassa istua.


    • Eu-vaalit tulevat Vasemmistoliiton suhteen olemaan heikon kannattajakunnan osallistuminen. Vasemmistoliiton ehdokkaat eivät ota paikkaa vastaan, vaikka saisivat mandaatin.
      He oyrittävät saada Silvia Modigin EU-parlamenttiin. Olisi suomalaisia kohtaan väärin, jos huikaiseva kaunotar, joka puhuu ruotsia olisi EU-parlamentissa suomalainen.

      • Perussuomalaisilla on erinomainen mahdollisuus näyttää voimansa. Kaivakaa vaikka mummonne ylös vuoteesta ja kuskatkaa hänet äänestämään. Nyt on tosi tärkeää äänestää!


      • Anonyymi
        Perusnuori kirjoitti:

        Perussuomalaisilla on erinomainen mahdollisuus näyttää voimansa. Kaivakaa vaikka mummonne ylös vuoteesta ja kuskatkaa hänet äänestämään. Nyt on tosi tärkeää äänestää!

        Perussuomalaiset syyllistyvät jo nyt vaalivilppiin, kun eivät muuten pärjää. Aivan kuten Kreikassa tai Venäjällä, jotka ovat persujen ihannevaltioita.


    • Anonyymi

      Sipilän Keskusta istumaan johonkin pyövelin paikalle, ja Kokoomuksen voi levittää siihen sivuille.

      • Anonyymi

        Vai asiansa pahasti mokannut kepu vielä istumaan muualle kuin mahdollisimman piiloon !


    • Antakaa Antti Rinteen hölmöillä. Hän nostaa joka viikko Persujen kannatsusta 2 % yksikköä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille

      Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest
      Maailman menoa
      14
      4791
    2. Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois

      Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul
      Maailman menoa
      85
      4251
    3. Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä

      Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden
      Maailman menoa
      265
      3586
    4. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      106
      3074
    5. Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota

      Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma
      Maailman menoa
      37
      2619
    6. 24
      1961
    7. Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"

      "– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri
      Maailman menoa
      7
      1795
    8. Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?

      Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed
      Maailman menoa
      99
      1713
    9. Mikä on pahinta

      Mitä kaivattusi voisi tehdä sinulle?
      Ikävä
      230
      1695
    10. Pyydän anteeksi etten osannut ratkaista

      Mitään muuta kuin lähtemällä. Et oikein tullut vastaan etkä kuunnellut. Tuntui että minun piti koittaa sopia ja sovitell
      Ikävä
      70
      1618
    Aihe