Rinne tunaroi, jätti mikin päälle, sätti Kokoomusta
Anonyymi
1850
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Suurrvisiiri Arvo Pohjalta noita saku sammakoita tulee lähes viikottain.
"Aika outoa tuo Kokoomuksen toiminta taas.." ja jatkoi nyt tämä jätkä lähtee paskalle. Vai oliko se joku muu, demari kumminkin..
Eikö puhemiehen pitäisi olla puolueeton eikä haukkua muita puolueita eduskunnan virkamiehille?
Kyllä tällainen murentaa puhemiehen tehtävän arvovaltaa. Eihän siinä pallilla voi käyttää asemaansa
riidan kylvämisen.
Toivottavasti nämä lähes viikottaiset pöljäilyt ja sammakot alkavat vähenemään. Ei tee hyvää Suomen maineelle Euroopassa, jos hommat eivät kertakaikkiaan ole pääministerillä hallinnassa.
Kuuntele kohukommentti Sastamalasta:
https://alueviesti.fi/2015/04/27/mita-antti-rinne-todella-sanoi-kuuntele-kohukommentti-ja-haastattelu/
Fiksu mies Suomen pääministeriksi ja mielipiteet vaihtuvat tämän tuosta kuten eräällä huusainilla.
Sossuilla on asennevamma. Leikitään niin suvitsevaa, niin suvaitsevaa, mutta juuri näistä pienistä lipsahduksista paljastuu totuus. TUS'sun sosialisteilla ei ole ymmärrystä kuin omiin rasistisiin mielipiteisiin. Ei pääministerinä tai sen muodostajana voi olla henkilö, joka ei ole tehtävään kypsä. Kypsyys edellyttää muidenkin näkemysten kuuntelua ja jopa niiden pohdiskelua ja kompromissien etsimistä ilman korvaan kuiskuttelua. Ei tule ainakaan Rinteen ja Orpon hallituksesta mitään, joten järkevintä onsiirtååa kapula Halla-aholle santien.
Jos joku vaivautuisi kulkemaan mikki auki Rinteen kannoilla, saisi varmaan äkkiä kirjan noista Rinteen ääneen möläytetyistä sammakoista.
Muistatteko, kun 2015 demarien pj kamppailun jälkeen Yle uutisoi Rinteen kertoneen slovakialaiselle ministerikollegalleen Urpilaisen aloittaneen kampanjan päästäkseen takaisin puheenjohtajan paikalle. Taisi sekin möläytys tallentua lähistöllä seisoneen äänittäjän mikrofoniin.
Nolojen möläytysten mies tuo Antti
Miksi rinne hölkkää pitkin eduskunnan käytäviä karkuun tiedotusvälineitä. Kyllä miehen pitää olla vastaamassa tiedotusvälineiden edustajien kysymyksiin jos aikoo jonain päivänä olla esim pääministeri.
Ei taida pakoilulla antaa itsestään luotettavaa kuvaa.
Ei ole pääministeriainesta eikä edustuksellinen edustamaan Suomea.
Rinne korosti ylimielisesti että " meillä demareilla on erilainen arvopohja kuin muilla puolueilla. " Rinne oli oikeassa. Demarit on rasistisin puolue Suomessa tällä hetkellä. Mikään muu puolue ei ole uhannut tappaa juutalaisia ja homoja.
Demarit on turvallisuusuhka Suomelle.
Antti tanssii, hallitulsessa, Orpo ei pysty pitämään kuria, kokoomus hötkyilee kuin Lapuan liike.
Niinpä, Katainen oli älytön.
Kyllä nyt ottaa koville kunSDP voitti vaalit.Taas räkytetään jo etukäteen vaikkei hallitusohjelma ole vielä selvä,tuskin se huonompi voi olla kuin edellisellä,kun köyhempää kansan osaa vietetiin kuin litran mittaa.Huomaa kyllä osalla porukka on tylsää siellä vuokrayksiössä jonka yhteiskunta kustantaa,niin on aikaa täällä leukojaan louskuttaa päivät pitkät ja välillä voi vetää kessut parvekkeella samalla katsella maahanmuuttajia pihalla niitten elintasoa kadehtien.Ei muuta kuin läppärin viereen lukemaan mistä vois pahastua ja kommentoida.Koska Suomalaisista tämmöisiä v...n ruikuttajia on tullu?Aina haetaan joku jota voidaan osotella ettei vaan oma tyhmyys tule huomattua.
Kuinka kauan siellä lataamossa täytyy olla jos uhkaa tappaa muita ihmisiä?
Etelän halpatyövoima Suomessa on jo pilannut miltei kokonaan ainakin rbakennusalan. Ammattiylpeydestä ei ole jäljellä enää mitään muuta kuin halppisukot onnettomissa haalareissaan julkisilla paikoilla matkustamassa julkisilla kulkuvälineillä. Heh, heh miten säälittävää totta tosiaan.
Demareitten voitto on myrkkyä persuille ja lestoille.
Onnea Rinne pääministeri pestistä.
Vaalien tulo pelasti Rinteen, nyt olisi jo tilanne toinen, kaikki tietävät sen, myös sinä.
Oikeinhan sanoi? Mikä mäkätys?