Älkää ihmeessä ottako Kokoomusta hallitukseen. Ettekö muista, kuinka saitte kärsäänne viime kerralla? Nyt tuli turpiin Kepulle.
Mitä yhteistä SDP:llä ja Kokoomuksella ja SDP:llä ja vasemmistoliitolla on? Miettikää! Miettikää historiaa! Alkiolaisuus kunniaan.
SDP ja vasemmitoliitto ovat vasemmistopuolueita. Kokoomus on kapitalisitien puolue. SDP ei pysty Kokoomuksen kanssa ajamaan vasemmistolaista politiikkaa. Eli sama meno jatkuu kuin tähänkiln asti.
Ei kansa näin valinnut! Se haluaa muutosta.
SDP ja Maalaisliitto eli nykyinen Kepu ( kapitalistinen tosin jo) tekivät hyvää yhteistyötä ja saatiin Suomeen hyvinvointivaltio. Voisiko sama uusiutia?
Jos ei kepu ymmärrä vasemmistolaisuutua, niin ei se ääniä tulevaisuudessakaan. Eivät pohjoisen keput ole mitään kapitalisteja, vaan työtä tekeviä ihmisiä samoin kuin SDP:n kannattajat.
SDP - nyt on muutoksen aika
21
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Vasemmistokommareilla on vain 78 paikkaa eduskunnassa. Se tarkoittaa että tulossa on oikeistolainen hallitus ja sen muodostavan perussuomalaiset, kokoomus ja keskusta, Antti Rinne jää monttu auki ihmettelemään että miten tässä näin kävi.
- Anonyymi
Rasistien unelmat eivät vaan toteudu. Sori!
- Anonyymi
Ei Anttikaan niin pölhö ole että oppositioon vapaaehtoisesti menisi, kun useammasta vaihtoehdosta saa hallituskumppanit valita, vaikka joutuisi minkälaiset lehmänkaupat tekemään. Eli parempi kauppamies kuin bussikuski...
- Anonyymi
Ei siinä kepua tarvita, kun näsät ja persut pari takiaista laitaa hyntyyt yhteen. Rinteellä oli mahdollisuutensa, mutta sähläsi sen jo parilla ensimmäisellä suun avauksella ja kysymyksellä. Tyhmyyttä ei tarvitse Rintelle ja sossuile opettaa eikä opiskella, se on synnynnäistä.
- Anonyymi
Rasistien unelmat eivät vaan tule toteutumaan. Sori!
- Anonyymi
Se on juurikin näin ja Antti vaan ihmettelee että " olemme itsekin tulleet pikkuisen huijatuiksi"
- Anonyymi
Halla-ahohan jää mielellään oppositioon räksyttämään. Koska muuta osaamistahan persuilla ei vaan ole!
- Anonyymi
Porvari hallitus tulee,samoin kuin Virossa,ohjelma valmis yhdessä päivässä ja Kokoomus saa pääministerin ORPON TÄHTI HETKI!
- Anonyymi
Oppositiossa on kokkareiden kiva orpoilla!
- Anonyymi
noh ku eivät VELKAA tekis.töihin jokanen suomalainen.TÖITÄ on.mut liitot jarruttaa ja sos.huollot.työkkärit.MITÄ veetä.KOULUTUKSEEN työelämään.nään näitä ryhdittömiä jotka kuppaa joka vilunki "markan" verorahoista.ja jotkut puolueet mölisee jotain p.a.s.k.a.a. jostain hiton taistolaisten ajasta.suu suppuun.ja KOULUUN JA TÖIHIN!
- Anonyymi
Sdp, vasurit, vihreät, rkp ja kepu siinnä seuraava hallitus.....
- Anonyymi
Not gonna happen! Kepu ei tule lähtemään kommarihallitukseen. Se on vissi. Mutta Mestarin kokoamaan kepukin lähtee ilomielin. Saatte nähdä ja kermaperseet senkunvaan lihoo (: ja pekonia jossa ei oo vassariviherhörhöilmastopolitiikan varjolla keksittyjä veroja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Not gonna happen! Kepu ei tule lähtemään kommarihallitukseen. Se on vissi. Mutta Mestarin kokoamaan kepukin lähtee ilomielin. Saatte nähdä ja kermaperseet senkunvaan lihoo (: ja pekonia jossa ei oo vassariviherhörhöilmastopolitiikan varjolla keksittyjä veroja.
Kyllä maatalouskommarit tulevat mielellään vasemmistohallitukseen mukaan. Usko huvikses!
- Anonyymi
kuka lähtee hallitukseen joka on epäonnistunut jo ennusteissa.Mikä demokratia toteutuu jos toisiksi eniten SUOMENKANSAN äänistä saanut ei hallitukseen sovi??tuskin rasismista (joka puolue on rasistinen johonkin suuntaan)jos SUOMENKANSAN ääniä ei ota HUOMIOON!kansa on puhunut!en ennusta mut kovat on ajat tällä hallituksella.ainakin selvittää :MITÄ ON RASISMI!on se niin paskanjauhantaa,et se soppii sdp;lle.
- Anonyymi
Aivan. Vihervasemmisto otti suuren vaalivoiton ja juuri siksi hallitusta onkin kasaamassa eniten ääniä saaneen puolueen puheenjohtaja. Kaikki muut puolueet joutuvat nyt vaan kiltisti odottamaan kutsua neuvotteluihin. Jos puolue vaan on voittajalle mieluisa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan. Vihervasemmisto otti suuren vaalivoiton ja juuri siksi hallitusta onkin kasaamassa eniten ääniä saaneen puolueen puheenjohtaja. Kaikki muut puolueet joutuvat nyt vaan kiltisti odottamaan kutsua neuvotteluihin. Jos puolue vaan on voittajalle mieluisa.
Aivan, Irakin kamelinnussijalta vaan levisi pää ja nyt on lataamossa. SD(m)P=SuomenDemokraattinenMatuPuolue.
- Anonyymi
Niinistö nimeää Orpon kokoamaan hallitusta. Eikä siihen mene edes kovinkaan kauaa.
- Anonyymi
Ei oikeistolaiset hyväveljetkään pysty perustuslakia noin vaan rikkomaan!
- Anonyymi
Näinhän se on , viekkaudella ja vääryydellä on helppo rehvastella. Valheella on aina lyhyet jäljet. Ei kansa sitä unohda, että Antit pisti demarifemakkojen ihgupojan lataukseen, ikäänkuin ongelma on sillä ratkaistu, koska poissa silmistä... Tosin kyllä kaikki on tietysti mahdollista demareissa, ottaen huomioon että vaalivalvojaisissa ei paljon pohjoismaista verta omaavaa kansaa näkynyt....
- Anonyymi
Ei kokoomusta,rikkaiden puoluetta kannata ottaa hallitukseen. SDP on tajuttava ettei rikkaiden ja työläisten puolueella ole mitään yhteistä. Ovat kuin yö ja päivä. Tässä asiassa ei vastakohdat täydennä toisiaan. Kolme sanaa sanon EI EI EI.
- Anonyymi
Kansa aina unohtaa. Ilmeisesti sdp ei pysty nielemään keskustan maakuntia tai persujen maahanmuuttoa, joten pahin pelko on demareilla joutua oppositioon kun kesk ps kok sopivat toimivamman hallituksen muodostamisesta.
Siksi siis väsäävät kokkareiden kanssa jo tarkkaa sopimusta että pystyvät aamulla ilmoittamaan hallituksen muodostuneen.
Demareiden johdolla maahanmuutto 10 kertaistuu ja suomalaiset pääsevät nauttimaan työvoimanpalvelukeskusten kuntouttavista projekteista.
4 vuoden päästä ps on hallitus vaikka koko nykyinen johto olisi ajettu maasta pakoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2162886Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1702539Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061182Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321072Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831035- 681028
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait274978Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka323946Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20919Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22778