Kun ei tarvi pimeässä ajella ja pelätä, varsinkin vastaantulijana kun kaksi kiiluvaa silmää tulee vastaan liikkuen puolelta toiselle, se on pelottavaa. Nyt valoisammalla näkee jo kaukaa että kyseessä on Suzuki ja kerkeää ohjata tien sivuun. Ja onhan se itse Suzuki kuskillekin helpotus kun ei tarvi keskiviivaa hakea kun ohjaus heijaa maantiellä.
Kesäaika helpottaa Suzukilla ajoa.
Anonyymi
23122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
taas atkerkki satuilee.
malta nyt vielä hetkinen odottaa, kohta se pikkukakkonen alkaa. mene vaan siihen ruudun eteen istumaan ja vartomaan. Odotellessa voit niillä pikkuautoilla leikkiä. Iskä tulee sitten ja laittaa telkun päälle kun ohjelma alkaa.
Avaajalle: Googleta "myötähäpeä"
Se on just näin. Auton rattia pitää vatkata eestaas jotta suzuki pysyy tiellä. Huonompaa ohjausta ei taida missään muissa autoissa olla. Elikkäs EI JATKOON.
Eikös Suzukissa ole sellainen kädet väsyvät toiminto? niinkuin monessa autossa on kahvitauon merkki. Kun väsyy liikaa ratin takana kun yrittää pysyä
maantien reunan ja keskiviivan keskellä niin 50 km välein tietokone alkaa lausumaan monotonisesti, "että pysäytä auto ja mene ulos ja ravistele käsiä 5 minuutin ajan ja jatka sitten matkaa". Myös tietokoneessa vilkkuu kaksi kättä jotka heiluvat voimakkaasti, nimittäin jos kuulo on huono, ainakin näkee varoituksen. Edistyksellistä Suzukilta.
Heheheheheheheheheeeeee. Niinpä Suzukikuskin kädet vispaavat kun niitä näkee pysähdyspaikoilla. Mitä ilmeisimmin kyseessä on pakollinen jumppa ennen seuraavaa siirtymää eteenpäin. Heheheheheheheheheheeee.
Ai niitäkö ne ovat? Olen meinannut usein pysähtyä, mutta lopettavat ja kääntävät selkänsä kun saavun kohdalle.
Montako Suzukia olette nähneet ojassa, palaneina, tai puun ympäri kääriytyneinä? Itse en ainuttakaan. Sen sijaan noita "hyvän" ohjauksen omaavia saksalaisia näkee noissa tilanteissa liki päivittäin! Mistähän sekin johtuu....
Suzukihan suosittelee käyttämään pikkuteitä joilla on ABC ynnä muita pysähdyspaikkoja moottoriteillä ei ole kovin helppoa pysähtyä jos alkaa kojetaulussa kädet vilkkumaan ja piiputtaa levähdys ja käsien ravistelun merkiksi.
Kyllä, Suzukin navigaattori on ohjelmoitu käyttämään aina pikkuteitä, aina. Jos navi huomaa että meinaat mennä motarille , alkaa iso punainen STOP varoitus texti vilkkua ja kova ääninen japanin kielinen ääni alkaa huutamaan pysähtymistä. Jos siitä huolimatta ajelet moottotielle, seuravan kerran kun pysähdyt auton ohjelmointi lyö kaikki seis, etkä pääse mihinkään, vain yksi takaovi jätetään lukitsematta jotta pääset pois ja on soitettava Suzukin liikkeeseen ja he hommaavat miehen palauttamaa tehdasasetukset auton hälytysjärjestelmään. Ja näin matka jatkuu, tietysti omistaja maksaa tämän palvelun koska ei totellut navia. Se on noin 200 eurosta jopa 500 euroon , riippuu mihin olet jäänyt plus alv. Suzuki on hyvä ja luotettava auto kun malttaa pysyä mutkaisilla pikkuteillä, missä rattia muutenkin joutuu vispaamaan.
Melu ja huono ohjaus vaivaavat vitaraa, toivotaan että seuraavaan uuden mallin vitaraan saavat edellä mainitut asiat kuntoon.
herää taas kysymys miksi jannut täällä kirjoittelevat kun eivät eläissään selvästi ole Suzukilla ajaneet kun on tuollaisia harhaluuloja? Mikä siinä Suzukissa niin valtavasti kiinnostaa kuin naisen pimppu kun koko ajan pyöritään sen ympärillä.
Kasvakaa jo miehiksi.
Tämänkin jutun aloittaja on väärässä osiossa. Pitäis kirjoitella tuonne mielenterveysosioon, kun tuntuu vatkaavan ja heittelehtivän useamman kerran päivässä. Joku pakkomielle samasta asiasta aloittaa lähes joka päivä juttu. Sama heppara luulee vitsikäs olevansa, mutta hoitoon pitäisi ohjata, vai heittelehtiikö liikaa.
Joo, sillä on aivan selvästi väljää päässä, siksi heittelee ja kirjoitukset ovat sen mukaisia.
Olipa aika nolo trollausyritys. Mulla on normaalia tyhmempi labradori, se joskus keksii näitä samanlaisia.
En omista suzukia mutta tuskin kukaan ajaa autolla missä on huono ohjaus eli se siitä aiheesta
Se on just näin. Minäkin AJOIN ENNEN SUZUKILLA mutta huono ohjaus sai vaihtamaan automerkkiä. EI JATKOON SUZUKI.
Keiden mielestä huono niin vaihtavat ja keiden mielestä ei ole huono eivät vaihda.
Olet siis kokeillut suzukia ja et ollut siihen tytyväinen? Kädet vapisivat odotuksen jännityksestä ja ratti heilui holtittomasti? Auto seilasi kaistan laidasta laitaan.
Sitten päätit vaihtaa toiseen autoon. Kaupassa näit mainoksen jossa luki TOIOTA. Niin sitten otitkin sen. Murheellinen lopputulos.
Ainoa arvoitus on se että jaksat kirjoittaaa samansisältöiset viestit uudestaan ja uudestaan. Miksi ihmeessä? Mikä siinä jäi niin kovasti vaivaamaan?
Nyt poijiilla lääkitys kohdallaan t synnove tätini
no nyt tuntuu tosiaan vaikuttavan, on kovemmat tropit määrätty niille. Ovat ainakin vähän aikaa hiljaa ja poissa pahanteosta. Tuolla ne istuvat ja tuijottavat ja koettavat silmillään hitsata reikää seinään.
Suzukin ohjaustuntuma, vankkaa kokemusta jo 1940-luvulta:
https://youtu.be/akEnp9nT9IM?t=25
Kyllä on poika avun tarpeessa. Ihmettelen, että äiti ei huolehdi pojastaan paremmin.
on, on se säälittävä tapaus. Äitinsäkin on sen hylännyt ja siitä tämä kaikki varmaan johtuukin