Eino Poutiainen sanoi aikanaan olevansa politiikan kuuluisin uppotukki. Nyt näitä uppotukkeja on enemmänkin. Erona on vain, että Poutiainen oli suoraselkäinen loppuun saakka.
Sampo Terho löi hanskat tiskiin !
Anonyymi
14195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Siniset+luulivat,+että+ottamalla+pesäeroa+persujen+maahanmuutto++ktiittisyyteen,+he+saavat+enemmän+kannatusta+ja+kumppaneita+muista+puolueista.
Lopputulema+on+kuitenkin,+että+jäivät+täysin+yksin+ja+kannatus+huitelee+0,7%+tietämillä.+
Käytännössä+ryssivät+oman+poliittisen+tulevaisuutensa,+terho+etunenässä.
Nimim.+Audianus88
Kuvittelivat julkisuudessa olleilla naamoillaan vetävän ääniä - todella paha virhearviointi
Poutiainen oli asialinjalla. Häntä arvostettiin elinaikanaan yli puoluerajojen. Ja arvostetaan yhä edelleen.
Eiköhän tämä kerro kaiken miehestä, ja hänen ymmärryksestään.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/201805032200918498
SMP takaisin! Persut ja siniset vitu kakkaa...
Olen ollut smp:ssä aikanaan ja kyllä kaiken täytyy muuttua ei niillä metodeilla enää puolueasiaa ajeta vaikka vanhoja onkin kiva muistella
Voisko siniset kuitenkin rovaniemelläkin pystyttää vaaliteltan ja paistaa makkaraa kansalle jotta voivat ottaa osaa suruun ja toivottaa menestystä PS puolueelle. Mukava maha täynnä äänestää oikeista asioista eikä mikään hiikinieluilmasto paskaa jauhaa.isot maat ohjaa ne asiat
EU maahanmuuttovaalit tulee
Huvittavaa on se, että Soini uhosi joitakin aikoja sitten kuinka hänellä on työrajouksia, että pitää potkia ulos. No, nyt hän mukamas kertoo alkavansa peräkontti-politiikan tutkijaksi? Kuka huuhaa tuollaista rahoittaa? Epäilen? Soini ei kehtaa kertoa olevansa politiikan eläkeläinen..............
Poutiainen oli sentään rehellinen mies, jopa Vennamoihin nähden. mitä tulee soini-loikkareihin kyllä täytyy todella Simon Elo enneusti hyvin kohtalonsa.
Kuina monen nuoren perheen ym elämä tuhoutui Soini-loikkauksessa, se jää nähtäväksi kun eduskunnan tukirahat loppuu vuodenkuluttua monelta?
Hei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kaikki te jotka täällä seuraatte ja otatte kantaa Sininen tulevaisuus puolueeseen. ^
Tulkaa mukaan'*, tehdään Sinisestä tulevaisuudesta Suomen tunnetuin ihmisarvoa kunnioittava puolue.
Liittymään pääsee puolueen nettisivuilta.
Kaikki se ihmisten energia mikä tänne nyt valuu halutaan Suomen hyödyksi.
Siniset ja vihreet lyövät hynttyyt yhteen.
Tulee uusi Suomen Sinivihreäpuolue.
Aivan turha olla lisää hajottavia voimia kaikki kansallismieliset voimat on keskitettävä Perussuomalaisiin kova kovaa vastaan
Miks persut ei oo hallitusneuvotteluissa? Eikö hallitusvastuu kuulu ottaa vastaan jos kansa on äänestäny tokasuureks puolueeks.
Eniten vaalihetkellä keränneen ääniä johdolla mennään vaikka ero olisi vain muutamia tuhansia
Jos vaalit olisi pidetty päivää kahta myöhemmin neuvottelut käytäisiin Perussuomalaisten johdolla