hei tarvisin apua!
eli sairastan anoreksia nervosaa (f.50.0) ja mitat pienimmilläni oli 163cm ja 42kg (joo tiiän oon ollu tosi läski) ja oon niin vihanen lääkärielle koska ne laitto mut pakkohoitoon noi isona!!! oon siis 16v. jaaa olin osastolla sen 3kk ja ku pääsin pois, painoa oli 50.1kg ja nyt painan n.48kg. aion siis laihtua ainakin 40kg:oon. Syön n.1300kcal päivässä (en pysty syömään vähemmän koska mulla on ateriasuunnitelma ja jos yksikin juttu jää pois ni vanhemmat soittaa osastolle, mut yritän parhaani mukaan piilottaa ruokia tai skippaan jos se on mun vastuulla) ja käyn joka päivä 8-10km lenkin.
Ja mulla on siis tullu jtn ihme kipuja! esim oikeaan kylkeen sattuu!? tiiättäkö mistä se vois johtua?
ja tarvisin myös apua et miten voin huijata punnituksissa koska jos painoa tippuu liikaa nii ne pistää mut heti osastolle... ja käyn siis polilla joka viikko!!!
anoreksiaa sairastavalla kipuja
Anonyymi
3
226
Vastaukset
- Anonyymi
Itse olen 27 ja toipunut anoreksiasta. Toki se on jokaisen oma valinta, mutta haluaisin kysyä miksi haluat laihtua? Mitä koet saavuttavasi laihtumalla?
- Anonyymi
Kivut saattavat tulla epänormaalista laihuudesta.
Siitä voi tulla elinikäiset sydänkivutkin,
ettei pysty elämään normaalielämää ollenkaan. - Anonyymi
Kivut voi tulla ihan mistä tahansa , koska sisäelimet romahtaa tuossa sairaudessa. Yritä syödä, parantua , koska sulla on vielä mahdollisuus. Siunausta!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 893308
- 623067
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4332550- 802343
- 802313
- 962066
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j401996- 121656
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan201653Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil311519