Hyvä suunta - mitä sanoo persut?

Amsterdam kieltää polttomoottorit kokonaan. Muut oikeat kaupungit tulee nopeasti perässä. Ps Teuvo joutuu ajamaan sähkömopolla EU parlamenttiin.
Eipä mene kauan kun myös Helsinki kieltää polttomoottorit, eikä siinä persujen sana paljon paina.

https://yle.fi/uutiset/3-10767678
1050
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Amsterdam saa kieltää mitä haluaa. Vasurit kulkee polkuautoilla ja vihreät työntää.

Äänestä

No, enpä minä juuri tuon tollompaa vastausta odottanutkaan...

Äänestä
  • Siinä sen näet. Jo maalaisjärkikin sen sanoo, että Perussuomalaiset on ainoa tolkun puolue suomalaiselle veronmaksajalle.

    Äänestä

Tuollaista typeryyttä kyllä voisi suomalaisilta politikoilta odottaa. Kysyä vaan sopii, miksi kiellettäisiin?

Äänestä

Ei tästä enää mitään tule! Johan on kumma, ettei tämä hysteria voi muuttua järkiteoiksi. Jos kieltolinjalle yht äkkiä lähdetään laajemminkin, saamme heittää hyvästit monelle muullekin asialle. Mennään nyt rauhallisesti. Ei tässä paniikkia ole, vaikka lapsetkin on jo ahdistelu hysteriaan. Järjetöntä aivopesua ison rahan turvin. Pakko kääntyä persuihn

Äänestä

Aloittajan logiikalla Helsinki hyväksyy myös kannabiksen sekä prostituution.
Pitäisi muistaa Amsterdamin ja Helsingin psinivan eri sarjoissa. Toinen on suurkaupunki ja tpinen pikkukaupunki.

Äänestä

Tämä aloittaja vasuri tehtailee näitä typeriä avauksia vartinvälein ja vastailee niihin itse,ei mahda olla auvoista hänen elämänsä aamusta iltaan 24/7 haukkumassa persuja .

Äänestä

Pelkää persujen vievän loputkin äänet, kun on salaa monessa asiassa itsekin samalla kannalla. Se ahdistaa aloittaja, kun ei kehtaa enää tulla kaapista ulos. Tule ulos ja tunnusta virheesi. Se helpottaa.

Äänestä
  • Hollanti on vain 0,123 Suomen pinta-alasta väestöntiheys 400 asukasta neliökilometri, Suomessa noin 16 asukasta neliökilometri, 9 Hollantia mahtuisi Suomeen.
    Hollannissa yli 16 miljoonaa asukasta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Amsterdam kieltää polttomoottorit kokonaan. Muut oikeat kaupungit tulee nopeasti perässä. Ps Teuvo joutuu ajamaan sähkömopolla EU parlamenttiin.
Eipä mene kauan kun myös Helsinki kieltää polttomoottorit, eikä siinä persujen sana paljon paina.

https://yle.fi/uutiset/3-10767678

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu