Jos Timo Soini ei seuraavan kolmen vuoden aikana työllisty, niin hän voi pitkittää sopeutumisrahan 65-vuotiaaksi saakka ja siirtyä vanhuuseläkkeelle.
Nyt jokainen yrittäjä lähettämään Soinille työtarjouksia. Levittäkää sanaa! Iso Sika on saatava maistamaan omaa aktiivimalliaan.
TARJOTKAA SOINILLE TÖITÄ!
22
167
Vastaukset
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/dca1fb16-f9a4-4698-a231-d02dea6a7cf3
kirkko on uskon mukaan toimivalle hyvä paikka
järki on PS puolueessa - Anonyymi
Huvittavaa on se, että Soini joitakin kuukausia sitten leukhi kuinka työtarjoiksia hänelle tullu? Tuskin? Kuka huolii? Nyt, hän mukamas menee johonkin peräkontti-populismia tutkimaan? Mistä tällaiseen huuhaan rahaa tulee?
- Anonyymi
Oma vikansa kun ei aikanaan kouluttautunut mihinkään oikeaan ammattiin
Mulla olis risusavottaa tarjolla soinille, tekisi hyvää habitukselle ja mieluusti maksaisin sen 9 euroa per päivä, jonka hän ehkä pystyisi ansaitsemaan.
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/7473eca8-1c00-4d2c-9770-56c68a3f620c
Ottiko soini ikinä kantaa aiheeseen-ei ole ihan syytön tapahtuneeseen vai voiko kieltää?
maahanmuutto 2015- Anonyymi
Takaluukkuministerien paikkoja on vähä hintisusti työkkärissä on ns. vaikeasti työllistyvä
- Anonyymi
Kukahan huolisi Soini töihin, kun Sipilän hallituskaudella Soinin käytös ei ole ollut valtion käytösohjeen mukainen?
Virallisella työmatkalla ulkoministeri Soini "kunnostautui" osallistumalla abortinvastaiseen mielenosoitukseen. Tämä siis työaikana. Kyseinen episodi kertoo Soinin olevan kykenemätön ajattelemaan mikä on työmatkalla sopivaa käytöstä ja mikä ei.
Soinin mielestä "elämä on pyhä" ja kaikkien raskaana olevien pitää synnyttää. Tuo voidaan tulkita vain siten, että raiskausten uhritkin joutuvat synnyttämään.
Tökerön Soinin aborttimarssi- ym. toilailut etenivät eduskuntaan asti ja Soinin luottamuksesta äänestettiin. Hyvä ystävä Sipilä opasti (painosti) hallituspuolueita painamaan vihreää nappia ja näin Soini sai luottamuslauseen.
Onneksi Soini jättää politiikan. Jos Soinilla olisi edes hitunen tervettä maalaisjärkeä, hän vetäisi Sipilän mukanaan siviiliin.- Anonyymi
Timppa tekee väitöksen kakstahtimopojen kehityksen funktio soinilaisuuteen
- Anonyymi
Jos mulla olis pubi jossain isommassa kaupungissa, niin tarjoasin heti töitä portsarina. Toljottajia tulisi bussilasteittain Lappia myöten ja kaljan myynti nousisi ennätyslukemiin.
- Anonyymi
Näytettäiskö sitä metallihäkissä kaikelle kansalle pikkurahasta
- Anonyymi
sipilä tarjoa.
- Anonyymi
Hyvää osaamista ulkoministerin johtamana suomen maineelle Rovaniemellä, tuloksia tuli.
- Anonyymi
Takuulla pääsee sellaisen ilmastonmuutosta vastustaman firman johtoon, mikäli firma haluaan pikaista konkurssia.
- Anonyymi
https://www.suomenmaa.fi/?app=NeoDirect&com=6/3/499751/f6bd37ec96
kompastui omaan populismiin? suomen asiat ei kiinnosta - Anonyymi
Soiniha uhosi Iltasanomissa lähtevänsä lahkosaarnaajaksi, siihen se sopii hyvin..
- Anonyymi
Soini kuuleman murehtii turvapaikanhakijoiden vaikeaa elämää. Ei murehdi. Ajattelee vain itseään ja käytti turvapaikkakriisiä omaksi hyödykseen. Äärimmäisen itsekäs ja itsekeskeinen tyyppi.
- Anonyymi
Soini kertoi Ilta-Sanomissa alkavansa nyt pyöräilemään, ja väkisinkin johtuu tästä mieleen hänen ihan hiljattaiset fillarikommunistijuttunsa, hän ite kun on nyt sitäkin.
- Anonyymi
Juudas kieltää koskaan edes lausuneensa mitään fillarikommunisteista
- Anonyymi
Soini tarvitsee kyllä erikoispyörän. Ei sellasta ruhoa mikään tavan pyörä kanna. Onhan se näky jos pääsee pyörän selkään
- Anonyymi
Persuporukoille kelpas Soinin perustama puolue. Se on helppo tulla valmiiseen puolueeseen. Nyt eivät osaa edes olla kiitollisia, vaan jatkuvasti haukkuvat.
Soinilla on maisterin koulutus.
Sipilä lahjoitti polkupyörän.
https://www.aamulehti.fi/a/ef1298c0-fcf5-4057-a539-86edafab8b93?utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=almainternal&utm_campaign=suosittelu_kontekstuaalinen&utm_content=aiheesta-muualla
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi7910311Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j1016285Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa
Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh945817Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455384Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605153Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088