TARJOTKAA SOINILLE TÖITÄ!

Anonyymi

Jos Timo Soini ei seuraavan kolmen vuoden aikana työllisty, niin hän voi pitkittää sopeutumisrahan 65-vuotiaaksi saakka ja siirtyä vanhuuseläkkeelle.

Nyt jokainen yrittäjä lähettämään Soinille työtarjouksia. Levittäkää sanaa! Iso Sika on saatava maistamaan omaa aktiivimalliaan.

22

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Huvittavaa on se, että Soini joitakin kuukausia sitten leukhi kuinka työtarjoiksia hänelle tullu? Tuskin? Kuka huolii? Nyt, hän mukamas menee johonkin peräkontti-populismia tutkimaan? Mistä tällaiseen huuhaan rahaa tulee?

      • Anonyymi

        Oma vikansa kun ei aikanaan kouluttautunut mihinkään oikeaan ammattiin


    • Mulla olis risusavottaa tarjolla soinille, tekisi hyvää habitukselle ja mieluusti maksaisin sen 9 euroa per päivä, jonka hän ehkä pystyisi ansaitsemaan.

      • Tuskin.

        Herättäisi useimmissa asiakkaissa turpaanvetovietin.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Takaluukkuministerien paikkoja on vähä hintisusti työkkärissä on ns. vaikeasti työllistyvä


    • Anonyymi

      Kukahan huolisi Soini töihin, kun Sipilän hallituskaudella Soinin käytös ei ole ollut valtion käytösohjeen mukainen?

      Virallisella työmatkalla ulkoministeri Soini "kunnostautui" osallistumalla abortinvastaiseen mielenosoitukseen. Tämä siis työaikana. Kyseinen episodi kertoo Soinin olevan kykenemätön ajattelemaan mikä on työmatkalla sopivaa käytöstä ja mikä ei.

      Soinin mielestä "elämä on pyhä" ja kaikkien raskaana olevien pitää synnyttää. Tuo voidaan tulkita vain siten, että raiskausten uhritkin joutuvat synnyttämään.

      Tökerön Soinin aborttimarssi- ym. toilailut etenivät eduskuntaan asti ja Soinin luottamuksesta äänestettiin. Hyvä ystävä Sipilä opasti (painosti) hallituspuolueita painamaan vihreää nappia ja näin Soini sai luottamuslauseen.

      Onneksi Soini jättää politiikan. Jos Soinilla olisi edes hitunen tervettä maalaisjärkeä, hän vetäisi Sipilän mukanaan siviiliin.

      • Anonyymi

        Timppa tekee väitöksen kakstahtimopojen kehityksen funktio soinilaisuuteen


    • Anonyymi

      Jos mulla olis pubi jossain isommassa kaupungissa, niin tarjoasin heti töitä portsarina. Toljottajia tulisi bussilasteittain Lappia myöten ja kaljan myynti nousisi ennätyslukemiin.

      • Anonyymi

        Näytettäiskö sitä metallihäkissä kaikelle kansalle pikkurahasta


    • Anonyymi

      sipilä tarjoa.

    • Anonyymi

      Hyvää osaamista ulkoministerin johtamana suomen maineelle Rovaniemellä, tuloksia tuli.

    • Anonyymi

      Takuulla pääsee sellaisen ilmastonmuutosta vastustaman firman johtoon, mikäli firma haluaan pikaista konkurssia.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Soiniha uhosi Iltasanomissa lähtevänsä lahkosaarnaajaksi, siihen se sopii hyvin..

    • Anonyymi

      Soini kuuleman murehtii turvapaikanhakijoiden vaikeaa elämää. Ei murehdi. Ajattelee vain itseään ja käytti turvapaikkakriisiä omaksi hyödykseen. Äärimmäisen itsekäs ja itsekeskeinen tyyppi.

    • Anonyymi

      Soini kertoi Ilta-Sanomissa alkavansa nyt pyöräilemään, ja väkisinkin johtuu tästä mieleen hänen ihan hiljattaiset fillarikommunistijuttunsa, hän ite kun on nyt sitäkin.

      • Anonyymi

        Juudas kieltää koskaan edes lausuneensa mitään fillarikommunisteista


      • Anonyymi

        Soini tarvitsee kyllä erikoispyörän. Ei sellasta ruhoa mikään tavan pyörä kanna. Onhan se näky jos pääsee pyörän selkään


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      91
      8585
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      97
      8483
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      14
      6583
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      173
      6190
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5258
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4295
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4130
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4073
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3859
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      69
      3750
    Aihe