Kaikista vippifirmoista, jotka lainaa 18 vuotiaalle. En jaksaisi itse etsiä kaikkia mahdollisia firmoja. Tarvitsen listan ensi viikoksi, sillä täytän silloin tuon maagiset 18 vuotta ja elämä alkaa!
Tiedoksi, että en halua törppöhaistajien varoituksia tai luusereiden neuvoja vippien haitoista.
Voiko joku neuvoa ja laittaa listaa
13
219
Vastaukset
- Anonyymi
17-vuotiaaksi kirjoitat ihmeen huoliteltua suomea ("ensi viikoksi, sillä"...)
- Anonyymi
Jotkut kirjoittaa hädin tuskin täysi-ikäisenä äidinkielestä laudaturin.
- Anonyymi
Pitäisikö aloittajalle antaa laudatur myös oikeasta elämänasenteesta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitäisikö aloittajalle antaa laudatur myös oikeasta elämänasenteesta?
Ei. Kyse oli vain oikeinkirjoituksesta. Laudaturin kirjoittamiseen ei tarvita enempää elämänkokemusta kuin hädin tuskin täysi-ikäisellä on.
- Anonyymi
Voiks oikeest saada neuvoja ilman et törppöhaistajat sönkkää
- Anonyymi
Google on ystäväsi. Jos et jaksa etsiä, niin voi, voi vaan.
- Anonyymi
Tilaat operaattoreilta laitteita niin paljon kuin saat ja myyt eteenpäin.
Tai menet töihin. Eipä tuo vippiuunoilu ole elämää. Saat muutaman päivän palkan vipattua ja se on siinä. Luottotiedot sileenä monta vuotta.
Ei muutaman satasen vipin dokaaminen ole mitään elämää. - Anonyymi
Stop! Millä meinasit maksaa vipit takaisin? Elämähän ei ala 18-vuotiaana, vaan silloin kun pääset töihin.
- Anonyymi
OP:n viesti selko kieleellä:
"Hei! Haluan heti elämäni pilalle ja narun kaulaan, kun täytän 18. Tosin olen jopa siihen liian laiska, joten voisko joku tehdä senkin mun puolesta" - Anonyymi
Olen ottanut jo 11 vippiä ja kaikki tuli helposti. Tällä palstalla pyörii ihme pessimistejä lässyttämässä niin ku ne tietäis jotain.
- Anonyymi
Mullekin tuli asuntolaina helpommin mitä sen takaisinmaksu ensimmäisen sadan tonnin osalta on ollut.
- Anonyymi
Lainasto kertaluotto 100-400€, blue finance 100-700€ pikavippi, eurovippi 20-50€, Seuraavat yhtiöt myöntävät varmasti lainaa 18 vuotiaalle. Saldo kulutusluotto 500€ seuraava yhtiö myöntää harkinnanvaraisesti vippiä 18 vuotiaalle. Nanolaina 100€ seuraava yhtiö myöntää jos ollut vähintään 6kk palkkatöissä lainaa.
- Anonyymi
Mitä ihmettä töissä oleva tekee muutaman kympin/satasen vipeillä? Huonontaa elintasoa tarkoituksella? Palkka niin iso, että pitää saada ostovoima pienennettyä?
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 453343
Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai683163Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist302895Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1582723- 252199
En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛112059Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run141608Sinä se vaan jaksat
Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et231457Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?31317- 151316