Kuinka, Veikkauksen rahapelit pyörii?? Mistä johtuu, että esim. RAY:n aikaan jopa sai pienempiä ja isompia voittoja peleissä ja nyt veikkauksen aikana voitot huvenneet minimiin tai ei lainkaan, vaik rahaa laittais. Mihin ne ihmisten pelaamat rahat oikein menevät, kenen taskuun?? Pelaaminen rahalla itsessään ei varmasti ole vähentynyt. vaan lisääntynyt ja Veikkaus hamuaa asiakkaita markkinoinnilla ...on olevinaan etuasiakas..hopeaa ja kultaa...ja paremmat mahdollisuudet voittoihin jne.. täysin valhetta..tai osuuhan niitä joillekkin ...riippuen minkämoisia asetuksia ovat laittaneet henkilökohtaisiin tietoihin.. ihan kokemuksesta tiedän.. sanotaan että sattumaa on mutta todellisuudessa se ei niin ole.. koettu on ja kun veikkaukselle kyseisistä asioista on sanottu niin hetkellisesti voittoa tuli..juuri sen jälkeen ja ei mennyt aikaa kun palautui ennalleen niin että...voittoja ei enää tullut mutta raha kelpaa hyvin. On epäoikeudenmukaista toimintaa mihin pitäisi ehdottomasti puuttua. Nettipeleissä esim suuret jackpotit pitäisi ehdottomasti jakaa useampaan peinempään osaa ja näin useampi ihminen pystyy saamaan vastetta rahoilleen ja tyytyväisen mielen.
Veikkaus netti ja automaattipelit
Anonyymi
1
199
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki höpön höpön tv pelit ei sinne pääse ja omat soittaa :(Rahastusta :(
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648