Vahva biisi Markolta, mutta mutta...eihän hän mikään Holopainen ole, tietenkään.
Isäni Ääni
9
113
Vastaukset
- Anonyymi
Markoa haastateltiin äsken Ylen aamuteeveessä. Bändin kanssa esitetystä Isäni äänestä pursusi musikaalisuus kerta kaikkisen koskettavasti. Haastis oli mielenkiintoinen, mutta päättyi Ylen tylyyn tapaan harmittavati juuri, kun oli päästy asiaan. Edes puolituntista ei ole varaa varata yhdelle Suomen kaikkien aikojen tunnetuimmista muusikoista sanan varsinaisessa merkityksessä. Kiitän haastattelijattaren puolesta.:)
- Anonyymi
Pitääpä kaivaa jos löytyis Arenasta
- Anonyymi
Kyllä sen huomaa, että Marco on se todellinen lahjakkuus Nightwishissa ja monen mestaribiisin takana. Kun vain pääsisi enemmän eroon Tuomas "MINÄMINÄ!" Holopaisen tukahduttavasta vaikutuksesta.
- Anonyymi
Joopa joo, kyllähän Hietalan biiseistä puuttu se nerous joka Tuomaksen varsinkin pidemmistä kappaleista huokuu ja joka on maailmallakin huomattu.
Mutta ei kukaan profeetta omalla maallaan... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joopa joo, kyllähän Hietalan biiseistä puuttu se nerous joka Tuomaksen varsinkin pidemmistä kappaleista huokuu ja joka on maailmallakin huomattu.
Mutta ei kukaan profeetta omalla maallaan...Tuppaa unohtumaan, että basisti väsäsi maukkaasti jytisevän osan The Toolmaker The Greatest Show On Earthiin yhdessä Holopaisen kanssa.
Holopainen väittää kuulevansa kappaleensa päässään jo tekovaiheessa, mutta rohkenen väittää, että ratkaisevan verevyyden biiseihin tuovat muut bändin jäsenet, kun biisejä viimeistellään levylle. Lavalla Maestro voi vain ihmetellä, kun muut eläytyvät hetkeen tehden monen mielestä Nightwishista livenä jopa paremman kuin levyllä.:)
Väkevä tulkinta ilman kosketinsoittelijaa. https://www.youtube.com/watch?v=kFsMvesXD9A - Anonyymi
Juu, Marko pääsi hieman sorkkimaan myös Weak Fantasyyn, mutta kyllähän se maestro edelleen 90 prossaa NW musiikista tekee.
Hieman on pehmentänyt Floorkin lausuntojaan eli ilmoittaa olevansa valmis antamaan panoksensa sävellystyöhön jos se parantaa lopputulosta, joten saas nähdä.
- Anonyymi
Joko basisti on älynnyt lopettaa sähkötupakin vetämisen? USAsta kantautuu niin huolestuttava juttua, että syytä olisi lopettaa höyryttely välittömästi.
- Anonyymi
No mitä juttua? Pois mun internetistä, jos ei osaa ku vihjailla.
- Anonyymi
Sähkötupakka niittää satoa jenkeissä uutisten mukaan. Keuhkotauti tai ahtauma on pirullinen tapa poistua.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k16710651Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t907515Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht37356Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t237346Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa885733Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus485213Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset314966Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk124751Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k32112Ei muuta kun kylärinkiä ajamaan!!!
Huomenta! Tuossa ku kylän pinnassa asunu koko iän, nii viime vuosina nii harmittanu ku viikonloppusin niin hiljasta, sil361553