Heti tuli pataan

PS hävisi kiistan istumajärjestyksestä. Siitä se alkaa: neljä vuotta jatkuvia tappioita eduskunnassa.
19<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Väiitivät, että satavuotista perinnettä rikottiin! Sata vuotta sitten vanhinkin nykypersu uiskenteli esi-isänsä kiveksissä.

1Äänestä
  • Vassu se keksii hölmöyksiä. Tuohan koskee joka puoluetta.

    Eiköhän seuraavaksi siirretä nämä natsivasurit oikeaan laitaan........

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vassu se keksii hölmöyksiä. Tuohan koskee joka puoluetta.

    Eiköhän seuraavaksi siirretä nämä natsivasurit oikeaan laitaan........

    "Tuohan koskee joka puoluetta."

    Lue historiaa, huomaat olevasi taas väärässä.

    Äänestä

Kaksi tuntia persut jaksoivat ulista sekavia, kunnes alistuivat kohtaloonsa.
Miten Oulun raiskaukset muka liittyivät istumajärjestykseen?
Kyllä on sekopäistä porukkaa.

2Äänestä
  • Olen samaa mieltä kanssasi, vasurit olivat sekopäistä porukkaa taas.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olen samaa mieltä kanssasi, vasurit olivat sekopäistä porukkaa taas.

    Mutta vasurit kelpaavat hallitukseen ... mutta persut eivät ... mietihän siihen syytä

    Äänestä

Perussuomalaiset tekevät tulevalle hallitukselle välikysymyksen, koska eläkeläisten vappusatanen tulee eläkeläisten tilille ? Me kannatamme demarien antamaa lupausta.

Äänestä

On varmasti mukava olla demari joka pitää päätä perseessä.

Äänestä
  • Halla-aho aamu tveessä perussuomalaiset ovat hyvin lähellä demareitra.

    Äänestä

Jos jäävät oppositioon, niin
seuraavissa vaaleissa ovat
sitä varmmmin ykkösiä.
Sitten alkaa muutokset
joita pelätään.

Äänestä

Jygällä oli SixPack, Antilla on sitten ShitPack.

Antti tulee olemaan Sipilääkin pahempi mokaaja.

Kohta päästään kiittämään kunnolla demareita, hehehehehe

Äänestä

Persut tulevat olemaan jo eurovaalien voittaja. Ne ovatkin tärkeät vaalit sillä EU:ssa päätetään esim. miten pakolaistulvia hoidetaan.

Äänestä

Istumajärjestys. Hallitusneuvottelut. Molemmissa persut hävisivät muille puolueille 6-0. Näkyy persujen vaalivoitto menevän harakoille??

Äänestä
  • Vasurithan hävisivät eduskuntavaalit 6-0.

    Tuolla lapsellisella itkeskelylläkö tulee parempi mieli???

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vasurithan hävisivät eduskuntavaalit 6-0.

    Tuolla lapsellisella itkeskelylläkö tulee parempi mieli???

    Vasurijankuttaja ei siis huomannut, että vasemmisto voiiti eduskuntavaalit?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vasurijankuttaja ei siis huomannut, että vasemmisto voiiti eduskuntavaalit?

    Ja vasemmisto pääsee hallitukseen ... persupojua ahdistaa kohta kahta kauheammin ... ja hyvä niin ... heheh hheheh

    Äänestä

Helppo kysynys persuille, joihin yksikään persu ei ole vielä pystynyt vastaamaan: Persut, mitä te sillä vaalivoitollanne teette??

Äänestä

Persuja+nöyryytetään+oikein+urakalla.-+Vaaleissa+0,2%+tappio+SDP:lle.-+Hävisivät+äänestyksen+istumapaikoista.-+Ei+kutsuttu+hallitusneuvotteluihin.Mitä+hyötyä+äänestää+persuja+kun+mikään+puolue+ei+näytä+olevan+halukas+tekemään+yhteistyötä?

Äänestä
  • Eivät pääse hallitukseen niinkauan kun Halla-aho on puheenjohtaja.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

PS hävisi kiistan istumajärjestyksestä. Siitä se alkaa: neljä vuotta jatkuvia tappioita eduskunnassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu