Rullaluistelijat ovat varomattomia. Takaa tullut rullaluistelija oli rysäyttää jalankulkijan päälle. Jalankulkijan säännöt on rullaluistelijoilla vaikka on polkupyörän vauhti.
Rullaluistelijat
5
104
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta jos rullaluistimet ovat saksalaisvalmisteisia, niin sääntöjähän ei silloin ole. Saa tehdä liikenteessä niin kuin haluaa.
- Anonyymi
Aika kulahtanut ja väsynyt vitsi toi on jo.
- Anonyymi
Jalankulkijat poukkoilevat hyvin ennalta-arvaamattomasti. Heidänkin tulisi ymmärtää että siellä on muitakin ja liikkua johdonmukaisesti omaa linjaansa. Liikenne on yhteispeliä ja muiden huomioonottamista.
- Anonyymi
Jos kyseessä on kevyeliikenteen väylä, jossa on monenlaista erityyppistä kulkijaa, niin myös jalankulkijoiden on syytä olla tarkkana. Pelkällä jalkakäytävällä, niin muut varovat jalankulkijoita.
- Anonyymi
Kevyen- niinsanotut liikenneväylät pitäisi muuttaa liikenneväyliksi. Nyt ne ovat lähinnä alueita joihin on siirretty kaikki autolikennettä haittaava toiminta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 445884
Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?845586Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2485501Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️494689Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k314678Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem1803939- 1413490
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!283126Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.243108Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe42881