Näyttää siltä että palstan porvareilla ei näytä menevän vieläkään jakeluun se että miksi kepun ja kokoomuksen sekä siniset saivat heikot kannatukset. Jos olisitte rehellisiä ja sanoisitte että se köyhän kansan-osan kyykytys oli liikaa monelle kepua ja kokoomusta äänestäneille. Miksiköhän persut hajosi hallituksessa ollessaan, miettikäähän sitä. jos ei ollutkan kansaa eri-arvoistavan politiikan takia vaan voisikohan olla kysymys uuden "jytkyn" varmistamisesta ja että niin varmistaisivat persut jatkon kokkareiden "apu-puolueena"? Johan Orpo ilmoitti että persujen ja kokkareiden ajatukset taloudesta jne on samalla aaltopituudella.
Keskustan kannattaa satavarnasti mennä punamulta hallitukseen vihreiden ja rkp:n kanssa, silloin kepun äänestäjät jotka kyllästyvät kyykytys politikkaan antavat äänensä kepulle takaisin seuraavissa vaaleissa koska äänestäjillä palaa takaisin luottamus ja usko kepun ihmisyyteen, kepu on alkiolainen puolue eikä mikään kokoomuksen "käsi-kassara"
Ja vielä tuohon Idioluutio sanaan palaan sen verran että, ajatteleeko tämän palstan keskustelijat koko suomen kansaa vai sitä varakasta osaa kansasta. On se pesu ja aivo sekä propaganda mielenhallintaa. Saako tavis kansa enää ajatella toisin jos varakkaat ajattelevat toisin?
Idioluutio
Anonyymi
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö kapitalismi jo riitä eli kertakäyttö yhteiskunta. mitä hyvää oikeisto on tehnyt hyvinvointiyhteiskunnan eteen, minä en. Tiedätkö sinä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard2283670Ammattiliittojen jäsenmaksut valtion maksettavaksi
Ammattiliitot neuvottelvat jäsenilleen paremmat palkat, jotka lisäävät valtio verotuloja. Tästä syystä valton tulee maks152993Purra ennen vaaleja: "pienituloisten etuuksista leikkaaminen ei meille käy"
"...perussuomalaisten ero muun muassa kokoomukseen, joka haluaa leikata pienituloisten etuuksista, se ei meille käy."52982Seiska: Helmi Loukasmäki, 25, rehellisenä Dannystä, 83, ja isosta ikäerosta
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat pitäneet yhtä jo useamman vuoden. Nyt Helmi kertoo rehellisenä i372840Uus terveysassema
Ei taia olla vielä ketjua siitä ni minäpä alotan. Joko sitä ruvettas porukalla nyt mollaamaa ja arvostelemaa ku nii ruma132695Toksinen persuvasemmisto
Kun toksiset ihmiset eivät kykene hallitsemaan sinua, saamaan sinua näkemään asiat niin kuin he haluaa, toimimaan niin k162677Särkyneelle sydämelle
Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂502351Purralla luistaa hihna isolla pyörällä, kasetti ei kestä
”Purra käy nyt pahasti ylikierroksilla” Nähtiinhän Purran sekoilut jo Lohjan torilla taannoin. Eikö eduskunnassa ole261948VVM Riikka Purra ministerin asemassaan valehteli ja rikkoi perustuslakia.
Valtiovarainministeri Riikka Purra (PS) kiisti Ylen ykkösaamussa luvanneensa ennen vaaleja, ettei pienituloisilta leikat41585Riikka Purra: Autoilu tulee Suomen valtiolle pyöräilyä edullisemmaksi! Siksi pyöräetu poistettiin!
🐸🐸🐸🐸🐸 Perussuomalaisten trollitehdas kiukkuaa kun Riikka Purra päästi taas sammakoita suustaan että autoilu tulee S2981583