Alkaa jo naurattamaan persujen puheet siitä kuinka aina vaalien jälkeen pitää odotella taas neljä vuotta. Ei pitäisi odotella, sillä hallitus muodostetaan aina suoraan vaalien jälkeen. Neljän vuoden päästä muodostetaan uusi hallitus, ja silloinkin pitää olla hereillä, mutta se on silti tällä hetkellä tulevaisuutta.
Jos me nyt ajatellaan että tasavallasta löytyy ihmisiä jotka odottavat vaalit toisensa perään taas neljä vuottta, niin mitä tuon neljän vuoden päästä tapahtuu? Jo nyt tiedämme sen, että keskustalle pelattiin tulevien hallituskumppanien toimesta paikkaa hallitukseen. Mikä ryhmä liputtaisi persujen puolesta?
Kylmä tosiasia on se, että persut odottavat maailman tappiin asti vielä neljä vuotta koska he eivät tajua että hallitus muodostetaan muiden eduskuntapuolueiden kanssa ja persut ovat yksin.
Odottakaa vielä neljä vuotta....
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä eroa on Rinteen kielellä ja Sipilän varpaalla?
Vaikea sanoa, mutta toistaiseksi ne ovat olleet erottamattomat :))) - Anonyymi
Onko maailmassa kitkerämpää asiaa kuin Persun pieru, ei ole. Korkeintaan Persun uikutus siitä, että fasisimi ei saa kannatusta kuin tietyssä puolueessa ja musta mies on nähty kioskilla ostamassa kolajuomaa. Taisi samalla hymyillä myyjälle, mitähän mietti, ryöstöä vai raiskausta?
- Anonyymi
Ei välttämättä tarvitse odottaa sitä aikaa sillä tuhohallitus voi tuhota itsensä jo aiemmin maailmojen halaamisellaan.
- Anonyymi
Neljä vuotta voi olla leipäjonossa aika pitkä aika odottaa persuilta tulevaa "pelastusta"??
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011039- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648