Olen juuri muuttanut Juvalle ja tein alkuviikosta pitäjäkierroksen.
Hämmästyin kovin Stedingin- ja Kalevantien asuinalueesta, koska se näytti suhteellisen arvokkaalta, noin niin kuin Juvan yleiseen kuvaan nähden.
Mitä työtä tekevät asuu siellä, koska en oikein usko, että Juvalla on niin paljon hyväpalkkaisia duuneja.
Milloin asuinalueen talot on suunnilleen rakennettu?
Stedingin- ja Kalevantie.
9
242
Vastaukset
- Anonyymi
Alkaen viime vuosisadalla ja loput ihan viime vuosina.
Asukkaista en juuri tiedä. Ilmeisesti paikallisia virkamiehiä , ammatinharjoittajia sekä jokunen yrittäjä.- Anonyymi
Käyhän vilkaisemassa paikkakunnan ”kultahammasrannikko”.
- Anonyymi
Juvalla kuningas, muualla Suomessa joukon jatkeena.
- Anonyymi
:D hyvin sanottu ja vieläpä oikein....
- Anonyymi
Tuskin se nyt sen kummempi alue on kuin muutkaan. Ihmiset rakentaa asumuksia Juvallakin. Ihan tavan ihmisiä siellä asuu, normityötä tekeviä. Samalla tavalla ryyppääviä ja eroavia, kuin muuallakin Juvalla. On se kuultu ja nähty.
- Anonyymi
Huijaavat puita hyväuskoisilta. Siitä se vauraus lipevillä.
- Anonyymi
Kuka vapaaehtoisesti muuttaa ensinnäkin Juvalle?
- Anonyymi
Mökit halpenoo kuin myös kämpät kerrostaloissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mökit halpenoo kuin myös kämpät kerrostaloissa.
Juva, kuoleman kynnyksellä. Uudesta koulurakennuksesta saa hyvän vanhainkodin tulevassa, samaan rakennukseen uusi hautaustoimisto.
Juva on kyläpahanen, jossa on vain sopupeliä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567775Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675871Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615360Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515253Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084602Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1062289Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e21145Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol31140Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa37996Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43944