Epätoivoiset kilpailijat ja kateelliset trollit uittavat Toyotia syövyttävissä aineissa ja sitten kuvaavat ruostetta ja tekevät valeuutisia Toyotan ruostumisesta.
Uutiset Toyotan ruostumisesta ovat valhetta
15
66
Vastaukset
- Anonyymi
http://tavallisentallaajanblogi.blogspot.com/2017/05/toyota-corolla-2005-e12-ruostekorjausta.html
Aivan tavalliselta Tojolta näyttää tämäkin läpiruostunut tapaus. Ei mitään feikkiä.- Anonyymi
Tuossa linkkisi kuvissahan on Toyota Corolla 2005
Viisitoista vuotta vanha auto ja lähes ruosteeton. Uskomattoman ruosteeton noin vanhaksi autoksi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuossa linkkisi kuvissahan on Toyota Corolla 2005
Viisitoista vuotta vanha auto ja lähes ruosteeton. Uskomattoman ruosteeton noin vanhaksi autoksi.Kuvat on otettu kun auto on ollut 12 vuotias ja silloin kotelot ovat olleet siinä kunnossa ettei auto mennyt katsastuksesta läpi.
Sehän se on tojo kirous että auto näyttää päältäpäin siistiltä mutta kotelot ruostuvat sisältäpäin. Kun helma alkaa pikkaisenkin kukkimaan niin koko kotelo on mätä.
- Anonyymi
Nämäkin kuvat ja jutut ovat huijausta.
https://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/kxfsryvrn3ihgyfeuuiw.png
https://jalopnik.com/when-youre-feeling-down-about-your-car-project-just-loo-1829001722- Anonyymi
Ainahan terojen mielestä kaikki on huijausta jos tojotasta kyse mutta jos joku muu auto testin voittaa se on maksettu tätärataa ne terot touhuaa..
- Anonyymi
Näitä terojen mielestä huijauksia löytyy vähällä vaivalla vaikka ja kuinka:
https://youtu.be/ZtIYwld7OoI
- Anonyymi
no nythän tässä on selvästikkin käynyt niin että joku on alkanut kopioimaan VAG-areenalta ruostekertomuksia skodista ja kopioi tekstin tänne suomi24 palstalle ja vaihtaa automerkin skodasta Toyotaksi. aivan samat tekstit nimittäin löytyy VAG Areenalta ja siellä vaan automerkkinä skoda.
- Anonyymi
Tämmöstä työtä ei muut tee kuin itse terot ja hönöt miten vaan sanotaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämmöstä työtä ei muut tee kuin itse terot ja hönöt miten vaan sanotaan.
eli sinä siis tunnet tämän teron joka kääntelee skodan ruosteongelman Toyotan syyksi?
- Anonyymi
Ai "uutiset"?
Suoli24-hörhöjen kirjoitukset ei ole uutisia - eivätkä tosiaankaan kiinnosta uusien autojen potentiaalista ostajaa. - Anonyymi
Valhetta, https://www.finikor.fi/palvelut/muut-palvelut/kuvagalleria/autoja/toyota-yaris-2013
Vankka suojaus, https://www.finikor.fi/palvelut/muut-palvelut/kuvagalleria/autoja/toyota-rav4-2016
Jenkeissäkin ovat ruostuttaneet ja sahanneet Toyotan Pickupien runkoja ihan piruuttaan ja kiusaksi.- Anonyymi
Ihmiset eivät suojauta ruostumattomia Toyotia, niin ruostesuojausliike houkuttelee niitä suojaamaan ruostumattoman autonsa.
- Anonyymi
Niinkö, mitenkä tuo 22tkm ajettu Yaris joka on 3 vuotta vanhana kohta läpimätä? Entäpä ne tutkimukset joissa Toyota saa 2/5 pistettä suojauksesta kun eurooppalaiset saavat 4-5/5?
Sinä päivystävänä Toyotan kunnian puolustajana et voi asialle mitään, pelkkä sinun sanasi ei riitä kuin palstan täytteenä ja naurettavana ja hauskana päivän piristäjänä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinkö, mitenkä tuo 22tkm ajettu Yaris joka on 3 vuotta vanhana kohta läpimätä? Entäpä ne tutkimukset joissa Toyota saa 2/5 pistettä suojauksesta kun eurooppalaiset saavat 4-5/5?
Sinä päivystävänä Toyotan kunnian puolustajana et voi asialle mitään, pelkkä sinun sanasi ei riitä kuin palstan täytteenä ja naurettavana ja hauskana päivän piristäjänä.Uskaltaisitko arvioittaa älykkyytesi? Meistä moni, ei tähän usko.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uskaltaisitko arvioittaa älykkyytesi? Meistä moni, ei tähän usko.
Ottaa varmaan lujille kun täytyy vääntää faktoja vääräksi?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1164895Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1153978Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2153896Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1721369En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155