Koominen episodi eilisen päivän Astral tv:ssä

Anonyymi

Kun viimeiseen tuntivuoroon soitti "olevinaan jokin selvänäkijä". Jolla tuntui olevan vaivoja, jos jonkinlaisia.

Ääni kuulosti jollakin tavalla tutulta. Olikohan hänen nimimerkit J. G.

- No, jos se oli hän, niin ainakin minulle hän lateli kaikissa ennustuksissaan täyttä skeidaa, ja paikkansa pitämätöntä puut heinää. Juontovuoross ollut sanoi hänen olevan " täysissä järjissään".
- No, ei tainnut olla, jos kerran kyseiseen lähetykseen soitti. Tai sitten koko juttu oli pelkkkää mainostamista ja markkinointia varten järjestetty.

Astral tv: llä saattaa olla kytköksiä toiseen alalla olevaan firmaan, jonka nimeä en tässä kyllä sano!


Minulle ainakin kyseinen "olevinaan näkijä J. G" väitti, että kannattaa suuntautua tietylle alalle. Väitti jopa, että löydän lonkeroita politiilkkaan.

Yksikään hänen sanomansa asia ja ennustus ei pitänyt paikkaansa.

Enkä kyseisestä hänen minulle ehdottamastaan työstä tiennanut yhtään mitään.

- Kertonee aika jotakin paljon hänen "ennustajankyvyistään."

3

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      aika sekavaa toi sun teksti

    • Anonyymi

      Juu, ei ymmärrä...hän siis keskusteli sinun kanssa vaikka soitti lähetykseen, sinäkin soitit lähetykseen? Ennusti sinulle ja heti tiesit että ennustus ei ole oikea, mistä sen tiedät, eikö ennustus toteudu vasta tulevaisuudessa, sekavasti kerrot.

      • Anonyymi

        Ei toteudu ennustukset. Huomioikaa että ohjelman aikana on maininta useasti että ennustukset ym. viihdettä. Viihde on yleisnimi kevyelle ajanvietteelle, sellaisille tapahtumille, esityksille tai toiminnoille, joiden tarkoitus on tuottaa huvia tai mielihyvää yksittäiselle ihmiselle tai suuremmalle yleisölle.(wikipedia).
        Jos jollakin on ylimääräistä rahaa ja aikaa laittaa tämän tyyppisiin ennustuksiin, meedioihin ym. viihteeseen, niin suodaan se toki heille. Eihän he taida edes vakuuttaa että höpimät toteutuisi.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2523
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2362
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      101
      1049
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      881
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      63
      789
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      707
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      697
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      690
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      668
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      648
    Aihe