Eläköön suvaitsevaisuus, alas ahdasmielisyys!

Anonyymi

EU tulee voimistumaan! Vihreät ja vasemmistolaiset puolueet tulevat nousemaan!
Äärioikeisto tulee painumaan marginaaliin ja hienoa niin!
Kansallismielinen maltillinen oikeisto on vielä varsin vahvaa, mutta näidenkään aika ei ole ikuista.
Kaikkialla kansallismielisyys tulee vähenemään ja haihtuu ennen pitkään pois. Tilalle tulee universaalit kansainväliset arvot, moniarvoinen ja suvaitsevainen maailmanlaajuinen yhteen hiileen puhaltava onnellisten ihmisten joukko. Tämä ei tule tapahtumaan meidän aikana, mutta tätä kohti ollaan menossa. Ja tämän eteen kannattaa jo meidän tehdä töitä, jotta tuleville sukupolville tämä hieno näkymä on todellinen. Sodat pois, valtioiden rajat pois. Monikulttuurinen toisiaan suvaitseva kansakunta ilman rajoja! Maailmanlaajuinen kansa, jossa kaikilla on oikeus mennä naimisiin keiden kanssa tahansa ja kuinka monen kanssa tahansa, kunhan puoliso/puolisot ovat ihmisiä.
Tulevaisuuden maailmassa myös eläinten oikeudet on huomioitu, eikä kukaan syö enää niitä ravinnokseen, eivätkä pukeudu eläinperäisiin vaatteisiin. Kaikki ihmiset ovat vegaaneja toisiaan rakastavia kansainvälisiä ihmisiä! Tätä kohti mennään.

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miten niin vain ihmisten kanssa voi avioitua? Veljeilettehän te apinoiden kanssa nytkin suvaitsevaiset idiootit! Älä vaan narraa, että olette kaikki Korkeasaaressa töissä. On teitä vähän enemmän vielä. Ikävä kyllä.

      • Anonyymi

        Höpö höpö, ei kai me nyt teidän kanssa veljeillä.


    • Kaikki irstaudet julki , tätähän se raamattu on povaillut jo muutaman tuhat vuotta...Kohta rytisee pahimmissa paikoissa eli lähinnä kaupunkien tienoilla missä synti on tullut suureksi.
      Onneksi olkoon Sodoma , olet tehnyt itsesi tiettäväksi .

      • Anonyymi

        Työstäkin on vapauduttu.Pelkkiä pride kulkueita päivästä toiseen.Asunnoiksikin voidaan rakentaa suuria halleja.Väliseinät ja rajat pois.Ei ole tarvetta matkustellakaan kun ympärillä on koko ajan lauma ihmisiä.Lämmityskin hoituu kai suuren joukon kehittämällä ruumiinlämmöllä.Mitään lukkoja ei enää tarvita kun kaikki on yhteistä.Tämä on paratiisi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Työstäkin on vapauduttu.Pelkkiä pride kulkueita päivästä toiseen.Asunnoiksikin voidaan rakentaa suuria halleja.Väliseinät ja rajat pois.Ei ole tarvetta matkustellakaan kun ympärillä on koko ajan lauma ihmisiä.Lämmityskin hoituu kai suuren joukon kehittämällä ruumiinlämmöllä.Mitään lukkoja ei enää tarvita kun kaikki on yhteistä.Tämä on paratiisi.

        Kukaan ei enää mene pride-kulkueisiin, kun torirähinöinti on jännepää. Energiatuotannossa otetaan käyttöön ns. omakylä-malli, jossa sähköä tuotetaan kissoja silittämällä, hätätilassa vanhempien naishenkilöiden kretonkihameita.


    • Anonyymi

      En jaksanut edes lukea loppuun, sillä heti alkuosassa oli jo niin paljon potaskaa että huh huh...

      kansallismieliset tulevat ottamaan vallan. Itsenäiset valtiot palaa kartalle, ja kaikki liittoumat katoaa.

      Sen ennusti aikoinaan jo sama kaveri joka ennusti Neuvostoliiton hajoamisen, Berliininmuurin katoamisen, USA.n hajoamisen ja Euroopan Unionin hajoamisen.

      • Anonyymi

        Sun ahdasmielistä utopiaa! Ei tule toteutumaan ikinä!


    • Anonyymi

      Toinen vaihtoehto tulevaisuudessa on tietenkin lähes palkaton pakkotyö (velanmaksutalkoot edellisen suvakkisukupolven leväperäisesti kartuttaman velkataakan maksamiseksi)

    • Anonyymi

      Toivottavasti käy samoin kun terminaattorissa. robotit voisivat jatkaa siitä mihin eläimet jäi.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      40
      2226
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      51
      1802
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      132
      1727
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1356
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      54
      1080
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1018
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      62
      949
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      847
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      821
    10. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      269
      812
    Aihe