Mä ostin ihka uuden

Dacian voi että kun on hieno nyt olen onnellinen,, Naapuriakin vituttaa sillä vanha paska mb;; mulla on siinä pelit ja vehkeet :) ajelen hymyssä suin näin:))))))<< ohittelin merseitä ja bemareita motarilla hävisin horisonttiin että niitä vitutti kovaa::
23155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Hymysi hyytyy varsin pian, kun huomaat, että upouusi Daciasi seisoo enimmän osan ajasta pajalla, ja naapurisi ajelee leveä virne naamallaan vanhalla mersullaan vailla huolen häivää... :D

Äänestä

Ettekö voi muuta löytää kuin tuollaista paskanjauhantaa !!!!

Äänestä

Et sinä mitään ole ostanut. Bemarien ja Mersujen ohin motarilla, joopa joo. Ja mistä tiedät että niitä v.tti?

Äänestä
  • Siitä koska hävisin horisonttiin ja kovaa . :))))) roikkuvat perässä sit lähdin eheheh niitä vitutti kovaa todella ;((((((((((

    Äänestä

Lada ja mersu kuskit näyttää kollektiivisesti iloisimmilta liikenteessä. Nyrpeimmät naamat löytyy ylivoimaisesti dacioiden ja bemareiden ratista.

Äänestä
  • Aika outoa sinänsä ku omistaa maailman parhaimman Premiumin.
    Bemari kuskit ymmärtää kun ajaa Euroopan vikaisimmilla autoilla.
    Bemari ei ole persaukisten auto meinaan massia menee remontteihin.
    Niin kauan se toimii kunnes tulee 200tkm, sit alkaa Bemari näyttään todellisuutensa.
    Enkä ymmärrä miks kyseinen merkki niin suosittu kun Mersu ykyään parempi ajettava ja tehokkaampi.
    Onhan noita Mesejä kyl ruvennu oleen.

    Äänestä

Silläkin tulee katsastus vielä eteen.

Äänestä

Ostikko dusterin?

Äänestä

Jaa että semmosen uusioladan. Miettikääpä kaikki keskenänne lada hervoton kasa sähköhilpettä kuljettaja joka olettaa että kun on uus niin kaikki pelaa. Renaultin ö-laatu romaniassa kasattuna. Onnittelut valinnasta, älä tule tänne itkemään kun paukkuu.

Äänestä

Voin kuule kertoa ettei sun naapurias vituta yhtään.

Äänestä

renault,

Äänestä

Mulla on santero 2015 ajettu sen 125tkm,
eikä yhtään vikaa koskaan ollut :) normi huollot tehnyt
jarrupalat itse vaihdoin vaikka oli pintaa vielä hyvin tuossa 90tkm ssä :)

Äänestä

saattaa skodailijoitakin harmittaa oma autovalintansa kun dacialla ajaa talvipakkasilla tielle hyytyneen skodan ohi ja daciassa sentään pysyy ikkunat sulina :D

Äänestä
  • Saattaa skeidatistia naurattaa kun dacian ohjauskulmat on mikä minnekkin, raidetangonpäät menee jo -0 asteessa paskaksi.

    Äänestä

Katsastuksessa saa jännittää, ykkövarma pommi vikatilastoissa Sandero, ei pääse yli eikä ympäri, eikä ali. Auto on säästeliäästi tehty ja se näkyy ja tuntuu persiissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/tama-automalli-on-murheenkryyni-ylitse-muiden-joka-viides-reputtaa-jo-ensimmaisessa-katsastuksessa/7320890
Mitä sitä asiaa kaunistelee, tosin daciasta saa halvan eteenpäin menijän mutta ostan auton varmaksi kulkineeksi jonka kanssa ei tarvi koko ajan miettiä, että mikä hajoaa tai meneekö läpi, on muutakin ajateltavaa.

Äänestä

Ostin (8 vuotta sitten) dacian, nyt neljäs menossa. Kaikki olen vaihtanut takuuaikana pienellä välirahalla uuteen, yhtäkään en ole katsastanut!
Kolme kertaa takuukorjattu ilman sentin kulua omasta pussista. Kaikilla päässyt perille eikä tiepalvelua ( sisältyy takuuajan) ole tarvittu.
Ostakaa te rikkaat käytettyjä, minulla ei ole varaa tai haluja murehtia ”paljonkohan tämäkin taas maksaa”.

Äänestä
  • Hymyssä suin kurvailen uudella..Daciallani näin :)) on se elämää motarilla ohittelen isoja bensasyöppöjä että niitä vituttaa kovasti<<<

    Äänestä

  • Mulla eka Dusteri menossa enkä itkun ajhetta ole paljon löytänyt. Kolmas vuosi tulee täyteen Ainoa mitä kaipaan on Fordin lämppäri sellasen vanhan CUSTOMLINEN mutta ei kaikkia voi saada enkä Ebeririin viitsi rahaa laittaa.Uuden ostan kun on tarvis enkä häviä 8ktn kuten se se Teslan omistaja valitteli.

    Äänestä

Ostin (8 vuotta sitten) Jos oletetaan että tuo tarina on totta niin varsin järkevä ajatus. Antaa niiden toisten vain hitsailla ja korjailla kun se heitä niin huvittaa. !!!

Äänestä
  • Kannattaa käydä Dacia forumilla lukemassa omistajien valituksia jos meinaa Dacian ostaa "harrasteautoksi" . Niiden ei tietenkään kannata lukea juttuja jotka ovat jo auton ostaneet, masentaa vaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kannattaa käydä Dacia forumilla lukemassa omistajien valituksia jos meinaa Dacian ostaa "harrasteautoksi" . Niiden ei tietenkään kannata lukea juttuja jotka ovat jo auton ostaneet, masentaa vaan.

    Tarkennan vähän. Ei kannata lukea ainoastaan Dacia foorumia,,vaan pitää lukea muittenkin merkkien foorumeja ja tehdä sen jälkeen johtopäätöksiä ,muuten tuolla toteamuksella ei ole mitään pohjaa !!

    Äänestä

Leimaan "tämän"viestin aloituksen itse keksityksi paskan paskan jauhannaksi,, Dacian omistajat ovat yleensä muuta porukkaa kuin poikosia ja heillä on yleensä eri ajatukset kuin saada naapuri yhden auton oston takia vitutukseen !!!!

Äänestä
  • Ostin Dacian omilla rahoillani omiin tarpeisiini. Ei siinä naapureita ajateltu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Dacian voi että kun on hieno nyt olen onnellinen,, Naapuriakin vituttaa sillä vanha paska mb;; mulla on siinä pelit ja vehkeet :) ajelen hymyssä suin näin:))))))<< ohittelin merseitä ja bemareita motarilla hävisin horisonttiin että niitä vitutti kovaa::

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu