Tiina Ahva sanoi ennen eduskuntavaaleja, että siniset saavat 5-10 paikkaa eduskuntaan. Tuli vaalit, ja kuinka kävikään? Sinisille 0 paikkaa, ja edes yhden edustajan läpimeno oli todella kaukana.
Ahva on vielä uppoavassa laivassa, tai oikeastaan se upposi jo. EU-vaaleissa sininen petturuus saa ehkä hyvässä lykyssä muutaman tuhatta ääntä.
Ahva on vielä uppoavassa laivassa, tai oikeastaan se upposi jo. EU-vaaleissa sininen petturuus saa ehkä hyvässä lykyssä muutaman tuhatta ääntä.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jussi Niinistön meteli valtion liikelaitoksen palkoista on sinisen puolueen viimeinen oljenkorsi äänestäjien suosioon. Mikä siinä eniten ottaapäähän onkin toinen juttu, se palkka vaiko oma pian menetetty virka sekä sen myötä palkkakin vaihtuu periaatteessa työmarkkinatukeen 500 eur kk.
Jos lienee Jussi laskeskellut miten 30 k kuukausipalkalla saisi mutsille ostettua huomenna jotain pientä kivaa. Et ei kai sen ihmeempiä älämölön takana.
Kattaako aktiivimalli leikkaukset sekä muutaman egen työllistämis tilastotyöpaikat nuo kuukausipalkat :D Onko Jussi laskenut :D :D