Rinteen arvot...

Anonyymi

"Hölmöä miettiä, mikä maan tilanne on sadan vuoden päästä. Meistä kumpikaan ei ole silloin enää elossa!"

- Antti Rinne

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo, puhuu aina tulevaisuuteen satsaamisesta. Sehän on pelkkää unelma höttöä. Tulevaisuus-lottoa. kymäläinen rahaministeriksi?

      • Anonyymi

        Kymäläinen rahaniministeriksi ,joo.
        Pikkavippeineen ja lukuisten pankkien velkoomuksien myötä.


    • Anonyymi

      Emme tosiaan tiedä, miltä maailma näyttää sadan vuoden päästä. Jos miettii asioita toisin, eli millainen se oli 100 vuotta sitten, niin pääsee jyvälle.

      Arvot taas riippuvat näkökulmasta. Rinne taitaa tarkoittaa tässä sitä, että köyhät ovat nyt etusijalla. Kokoomuksen arvot ovat enemmän sitä, että rikkaille ensin ja eniten.

    • Anonyymi

      Anti kantti karvajalka,
      repo runtti rengasperse.

    • Anonyymi

      Rinteen ja vihreiden puheet eivät ole tästä maailmasta. Demarit ja vihreät eivät pysty hoitamaan edes tämän päivän vaikeita asioita, saati tulevaisuuden.

      • Vihreät ovat kaikkein eniten ulalla.
        Jopa feministeillä on loogisempia käsityksiä taloudesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      101
      6349
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      81
      4879
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      103
      3144
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      30
      2972
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2195
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1576
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      93
      1149
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      338
      1145
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1066
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      844
    Aihe