Runosmäki oli kovassa

huudossa taas eilen.
Kyllä on maineikas kaupunginosa.

Turun kannattaisi ottaa Runosmäki ihan keulakuvakseen.
5205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mitäs siellä on tapahtunut?

Äänestä
  • Heh. Olen joskus asunut Runosmäessä, eikä siellä tapahdu koskaan mitään. Ihmiset eivät saa suutansa auki edes. Poissaoleva ilme kasvoilla.

    Äänestä

Huutoa oli eilenkin :)

Äänestä

Käväisin Runkkarissa lauantaina ja omituiset narkkarit häiritsi sen K -kaupan kohdalla

Äänestä

Tänäänkin näkyi. Viikonloppuna joillakin sankareilla on mehukattitörpöt kädessään. Nesteytyksestä tulee huolehtia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

huudossa taas eilen.
Kyllä on maineikas kaupunginosa.

Turun kannattaisi ottaa Runosmäki ihan keulakuvakseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu