Aurinkopaneelit ovat tasaisella katolla suuri turvallisuus riski koska ne kerää valtavat lumimassat paneeleiden väliin ja niitä ei voida poistaa,sähkön tuotanto on lähes nolla 3-4 kuukauden ajalta,tasaiselle katolle pitäisi viranomaisten kieltää aurinkopaneeleiden laitto turvallisuuden nimissä,lumen poisto onnistuu tasaiselta katolta helposti telavetoisilla lumilingoilla kun katto on vapaa,kellä vastuu jos katto romahtaa ?
Halpahallin Aurinkopaneelit
5
185
Vastaukset
- Anonyymi
kuvittelet varmaan olevasi viisaskin ja ainoa joka asiaa on ajatellut
- Anonyymi
Lumilapijolla käypi nakkelemassa lumet pois, eikait siinä muuta.
- Anonyymi
Menee pyörävetoisella lingolla sinne katolle linkoaan Se kannattaa muistaa että ottaa ketjut pois lingosta ettei ruovi huopaa rikki.
- Anonyymi
Joo antaapi vain lämpöpumppumiehen täällä provota ihan rauhassa aurinkopaneeleitakin vastaan. Tarvii varmaan lisämyyntiä kun ihmiset huomanneet, ettei ne lämpöpumputkaan ilmaisia ja autuaaksi tekeviä ole.
- Anonyymi
Vielä ei ainakaan ole katto tullut alas vuonna 2023. Paksun näköiset palkit on sisälläkin. Limingassa taas koko lattia tuntuu kaartavan ihan vinoon. Routii tai väärin tehty pohjatyöt. En ihmettele jos siellä sattuu ikävästi joku päivä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974399Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293273No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452360- 351368
- 10999
- 32996
- 25990
- 153985
- 6914
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862