Aurinkopaneelit ovat tasaisella katolla suuri turvallisuus riski koska ne kerää valtavat lumimassat paneeleiden väliin ja niitä ei voida poistaa,sähkön tuotanto on lähes nolla 3-4 kuukauden ajalta,tasaiselle katolle pitäisi viranomaisten kieltää aurinkopaneeleiden laitto turvallisuuden nimissä,lumen poisto onnistuu tasaiselta katolta helposti telavetoisilla lumilingoilla kun katto on vapaa,kellä vastuu jos katto romahtaa ?
Halpahallin Aurinkopaneelit
5
144
Vastaukset
- Anonyymi
kuvittelet varmaan olevasi viisaskin ja ainoa joka asiaa on ajatellut
- Anonyymi
Lumilapijolla käypi nakkelemassa lumet pois, eikait siinä muuta.
- Anonyymi
Menee pyörävetoisella lingolla sinne katolle linkoaan Se kannattaa muistaa että ottaa ketjut pois lingosta ettei ruovi huopaa rikki.
- Anonyymi
Joo antaapi vain lämpöpumppumiehen täällä provota ihan rauhassa aurinkopaneeleitakin vastaan. Tarvii varmaan lisämyyntiä kun ihmiset huomanneet, ettei ne lämpöpumputkaan ilmaisia ja autuaaksi tekeviä ole.
- Anonyymi
Vielä ei ainakaan ole katto tullut alas vuonna 2023. Paksun näköiset palkit on sisälläkin. Limingassa taas koko lattia tuntuu kaartavan ihan vinoon. Routii tai väärin tehty pohjatyöt. En ihmettele jos siellä sattuu ikävästi joku päivä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1421830
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir271936- 35828
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.78767Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31719Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta10682Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44661Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse48646- 43620
Mun veikkaus
On se, että jos/kun tavataan ja aletaan juttelemaan, tajutaan, että ollaan jotain muuta kuin kuviteltiin. Ja kupla puhke53612