Uusinpien Verotietojen perusteella Vesa Honkavaaralla on Verot maksamatta.
Olisi aika Vihdin Perussuomalaisten vähän putsata pöytää, ja jättää tällaiset kaverit pois. Kunta tarvitsee rehellisiä ihmisiä päättämään kunnan asioista.
VESA HONKAVAARAN VEROT MAKSAMATTA
14
2269
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä näyttää samalta mitä ennenkin. Verot maksamatta, ja paljonko on palkkoja muita työntekijöiden palkkoja, entä aliurakoitsijalta. Kaveri on niin häikäilemätön, ettei se edes liimauta jos kaverit ei saa palkkoja. Näin hän on tehnyt aina. Ja menee niin kuin ei mitään olisi tapahtunut. Tällainen on Vihdin Perussuomalainen kunnan politiikka olevinaan. Tod. Ei tiedä politiikasta yhtään mitään.. Sääliksi käy, kun ihminen valehtelee silmät kirkkaana. Toivottavasti oppisi joskus edes häpeämään.
- Anonyymi
Kyllä meinasi leipä mennä väärään kurkkuun, kun lueskelin että Vesa Honkavaara olisi tarkastamassa kaavoituslautakunnan pöytäkirjaa Vihdissä. Mies ei osaa kunnolla edes omaa nimeä kirjoittaa, niin olisi ”tarkastamassa” Lautakunnan papereita. Ollaanko Vihdissä noin alas menty. Kuuluu olevan Verot maksamatta, sähkö ja putkiurakoitsijan laskut maksussa muut. Varsinainen tarkastaja.
- Anonyymi
Lisää velkaa näkyy olevan 4225€ todennäköisesti eristetyt ilmastointi putket unohtuneet maksaa.
- Anonyymi
Hyvän nimen kaveri on ottanut käyttöön. Hän oli ennen.Vesa Juvonen. Nykyään Vesa HonkaVAARA.On totta et tämän kaverin kanssa aina ”VAARA” piilee.
- Anonyymi
TALO MYYNNISSÄ Näin siinä kävi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
TALO MYYNNISSÄ Näin siinä kävi.
Ei vaan näytä talo kelpaavan kenellekään. Onko hinta/laatu kohdallaan.
- Anonyymi
Vaara on aina olemassa, kun kyseisen herran kans on tekemisessä. Rautakaupassa tuli varoittavaa tietoa. Oli taas jättänyt kavereiden laskut maksamatta. Taas tulee lisää Protesti sivuille. Olkaa ihmiset varovaisia..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
TALO MYYNNISSÄ Näin siinä kävi.
Mies on jo Konkurssissa. Se oli tämän miehen ja Tarun loppu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei vaan näytä talo kelpaavan kenellekään. Onko hinta/laatu kohdallaan.
Ei kerennyt edes kaikkia ovia laittaa taloon, kun tuli konkurssi. Mutta toimijan pressutkin ovena 🤣
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei vaan näytä talo kelpaavan kenellekään. Onko hinta/laatu kohdallaan.
Autot lähti pihalta. Tällainen huippu," yrittäjä
- Anonyymi
Tovottavasti ihmiset ei mene halpaan et äänestää Vesa honkavaara. Joka ei tiedä kunnallispolitiikassa yhtään mitään. Äänestäkää ennen vaikka Joulupukkia..
- Anonyymi
Erittäin hyvä cv hänellä. Kaikki missä he än ollut on konkurssissa olleita yrityksiä. Eikä hän missään ole ollut työpäälikkönä. Paskaa kertoo. Naulareppua kantanut yms. Siis rakennusmiehenä ollut. Olkaa miehen kanssa tarkkana
- Anonyymi
Miten sitä pöytää putsaa, kun itse on mm. Pimeiden töiden erikoismies. Entä muut hallituksessa onko menneisyys puhdas. Onko rikosrekisteri puhdas.
- Anonyymi
Kaikki kuvassa olevat autot, haettu pois Ulosottomies nyt velka auto alla ja asui vuokralla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3259065Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat835618Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3335130SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden723571Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33012Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal602406Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42352Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72288- 1132256
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja402153