Nuku hyvin, vailla huolia, syvästi ja sikeästi ja kauan ❤
Hyvää yötä miehelle
Anonyymi
1295
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mitä toivotko lähtöä,kun sanoit kauan.
En 😂ko. Yksilö usein unen tarpeessa eli sais nukkua kunnolla.
Ikiunta?
No määritellään sitten uusiksi että .....ja nuku 8 tuntia. Se riittänee kasvavalle nuorelle miehelle.
Senkin voi kyseenalaistaa! 2300 sitten jo kiinalainen filosofi Zhuangzi uneksi olevansa perhonen. Sitten kun hän heräsi mietti hän- olenko sittenkin perhonen joka uneksii olevansa mies nimeltä Zhuangzi
Rene Descartes pohti samoja asioita aikoinaan. Hän mietti, miten voimme koskaan tietää, onko se mitä koemme todellinen todellisuus. Ajatuskokeessa hän pyöritteli tälläistä: Mistä tiedän, etten ole pelkästään aivot vadissa. Ehkä joku stimuloi noita aivoja juuri oikealla tavalla, jotta uskoisin olevani tässä, koskettavani maaata, näkeväni ihmiset, kuulevani äänet etc... Descartes meinasi ettei sitä voi saada selville- olen eri mieltä tästä. Kuitenkin Descartes ymmärsi kaiken pohdinnan ympärillä olevan jonkinlainen minä. Oli se sitten aivot vadissa, tai sitten ei- pohdin asiaa. Ajattelen asiaa ja siksi olen olemassa :)
Kauniita unia T: Know how
Minulle tämä todellisuus on ainakin helvetti.
Jokainen pystyy muuttamaan itseään parempaan huomiseen. Olen tehnyt töitä asioiden eteen jo pidemmän aikaa saadakseni kirkkaan näkökannan kaikkeen. Siinä onnistumatta- ehkä en ole tehnyt kaikkea mahdollista, sen kuitenkin mihin olen pystynyt. Siitäkään ei pisteitä saa näköjään. Puhutaan kuitenkin useista kuukausista.
Välillä luovutus tuntuukin oikealta eikä ole järkeä alkaa laskemaan kymmeneen päätöksiä tehdessä. Onko jossain parempi aamu, en usko enää siihen. Tsempit sinulle.
T: Know how
Aina ei ole kyse itsensä muuttamisesta jos on vuosikausia potkittu päähän niin jälki jää ja se kestää elämän ajan.
Aivan
Tämä on vain hetkien jono ja kartassa on piste. Sitä kohti menossa.
Janan päässä on pilkku, päässä knalli kädessä sateenvarjo
Toivotaan että mies nukkui hyvin kaikista kommenteista huolimatta ❤
Kun en mä tunne teit tiäks, mut kiitos huole pirost.