Kävin jo tänään antamassa ääneni. Nyt on sellaista hulluutta Suomessa valloillaan, että äänestän jatkossakin. Kuuluin siis aikaisemmin nukkuvaan puolueeseen. Äänestin Perussuomalaisia eduskuntavaaleissa ja niin tein myös eurovaaleissa. Laura Huhtasaari sai tänään ääneni ja ääniharavana muitakin perussuomalaisia tulee kelkan mukana. Käytännössä siis aika sama ketä äänestää puolueen sisältä, koska äänet lasketaan ääniharavaan suhteutettuna.
Suomen mediassa runsaasti perussuomalaisia vieroksuvaa sävyä. Ainoa puolue, joka haluaisi järjen mukaan politiikkaan. Se sai minutkin liikkeelle.
Äänestin ensimmäistä kertaa myös eurovaaleissa
10
143
Vastaukset
- Anonyymi
Lauraa tarvittaisiin myös eduskunnassa ,mutta rysselissähän nuo meidänkin päätökset ikävä kyllä tulee joten äänestin myös Lauraa.
- Anonyymi
Kylällä kulkiessani huomasin kilpailijoiden ( mm. kesk., sos.dem., vihreät ym) keskittyvän näissäkin vaaleissa mm. Hakkaraispilkkaan.
Edellisen johdosta haluankin kiinnittää Teidän, jotka ette vielä ole käyneet äänestämässä, että meillä on muitakin ehdokkaita.
Huomioon ottaen että talous niin Suomessa kuin EU:ssa on täysin kurallla haluan kiinnittää Teidän huomiotanne ehdokkaamme no 162 mielipiteisiin, josta lainaus:
" Olen päivä päivältä enemmän ihmeissäni miten pääomapiirit ja perinteinen vasemmisto ovat löytäneet toisensa maahanmuuton ja ilmastonmuutosen tiimoilta; toki kuoroon ovat liittyneet kaikki itseään viisaina ja valistuneina pitävät piirit. Pahinta on vielä , että "he" väärinkäyttävät valtaansa tiedotusvälineissä ja opetuksessa."
Käyhän hankkimasa lisää tietoa edelliseen sivulta : vaalit.perussuomalaiset.fi Tuo kaikkinainen pilkka ja itsensä paremmaksi sitä kautta kuvittelu on jotain sairasta, sivistyksestä se ei ainakaan millään tavoin kerro. sitä vastoin suuren luokan lapsellisuudesta.
Eikö tuollainen ollut ennen pelkkien juoruämmiren hommaa, jonka muut jättivät ihan ämmien omaan laariin, mutta nyt media etunenässä toimittelijoineen on tekemässä tuota saastan kaivelua ja levittämistä kaikin keinoin.
Eihän se voi mitään muuta saada aikaan kuin vastustusta, eihän tuollaista kukaan täysjärkinen jaksa vuodesta toiseen, rajansa lapsellisuudellakin.
- Anonyymi
Minäkin aion ensimmäistä kertaa käydä äänestämässä niissä vaaleissa, ja ääni menee persuille. Ehdokasta en vielä tiedä ketä äänestän.
- Anonyymi
Kaikha myö Lauraa ny ku kerraki suohaan ienestää ritiin ympär muon .
- Anonyymi
No juoskaapas äänestämässä vaikka joka päivä! Mitä se auttaa? Mitä hyötyä juuri Sinä olet siitä saanut? Eräs viisas sanoi kerran: " Jos äänestämällä voisi OIKEASTI vaikuttaa asioihin, olisi äänestäminen lailla kielletty"
Kyllä Herrat osaa kansaa pettää muutenkin, ilman äänestämistä. Ja jos yhdenkään OIKEAN työmiehen äänestää valtaan, tulee siitäkin hetkessä Herranketku, kun on päättäjänpaikalle päässyt. Kyllä silloin unohtuu äänestäjilleen annetut lupaukset ( ns. vaalilupaukset)
"Ööö..no..ööh..en minä kyllä mitään tollasta muista luvanneeni..ööh..sori, mun pitää nyt mennä..taksi oottaa.."
Joten äänestämään vaan, tyhjän-nyhtäjät! "Äänestä Suomi takaisin (osaksi Venäjää)! Perussuomalaiset."😁
- Anonyymi
Sä siis kannatat EU -liittovaltiota, joka sattuu olemaan toteutunut Hitlerin Suur-Saksa -unelma. Katsoppa kartasta, miten saman muotoinen on EU -alueen kartta kuin oli Hitlerin haaveilema IV valtakunta.
Ja te, jotka EU:ta sen kaikkine järjettömine meitä alas ajavine päätöksineen kannatatte vielä usein pelkäätte "äärioikeiston" valtaa ja "fasismia". Ettekö näe, että me elämme parhaillaan fasismin alaisuudessa. Isänmaalliset/kansallismieliset tahtovat vain säilyttää oman pienen maamme elinvoimaisena ja asumiskelpoisena. Mutta globalistieliitin aivopesukoneet, valtamedia etunenässä saavat ohjailtua suuren massan kannattamaan juuri niitä asioita, joilla meidät ja maamme tuhotaan.
- Anonyymi
Isänmaalliset! Yrittäkää jokainen saada myös kaverinne äänestämään ja äänestämään oikein! Ja tehkää ne numerot vaalilippuun ohjeiden mukaan ettei ääni mene hylätyksi. Aivan varmasti juuri isänmaallisten ehdokkaiden äänet hylätään matalalla kynnyksellä.
Esim. seikaan laita vaakaviiva
kakkoseen ei turhia kiemuroita, ks. se malli siellä kopissa
nollaan ei mitään ylimääräistä viivan yhtymäkohtaan- Anonyymi
Pitäis myös saada oikeat ja lahjomattomat kansan edustajat vahtimaan vaalityöskentelyä, äänestämistä ja ääntenlaskua. Ihan vaan varmuudeksi, että tulos on se mitä ihmiset ovat äänestäneet.
Vahtikoirat perään!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju524397S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam1114219Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu434120Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko693968- 853394
Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta673279IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1523261Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �171602- 451531
Jos sulla ei olis ollut tunteita
Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?1291150