Kävin jo tänään antamassa ääneni. Nyt on sellaista hulluutta Suomessa valloillaan, että äänestän jatkossakin. Kuuluin siis aikaisemmin nukkuvaan puolueeseen. Äänestin Perussuomalaisia eduskuntavaaleissa ja niin tein myös eurovaaleissa. Laura Huhtasaari sai tänään ääneni ja ääniharavana muitakin perussuomalaisia tulee kelkan mukana. Käytännössä siis aika sama ketä äänestää puolueen sisältä, koska äänet lasketaan ääniharavaan suhteutettuna.
Suomen mediassa runsaasti perussuomalaisia vieroksuvaa sävyä. Ainoa puolue, joka haluaisi järjen mukaan politiikkaan. Se sai minutkin liikkeelle.
Äänestin ensimmäistä kertaa myös eurovaaleissa
10
172
Vastaukset
- Anonyymi
Lauraa tarvittaisiin myös eduskunnassa ,mutta rysselissähän nuo meidänkin päätökset ikävä kyllä tulee joten äänestin myös Lauraa.
- Anonyymi
Kylällä kulkiessani huomasin kilpailijoiden ( mm. kesk., sos.dem., vihreät ym) keskittyvän näissäkin vaaleissa mm. Hakkaraispilkkaan.
Edellisen johdosta haluankin kiinnittää Teidän, jotka ette vielä ole käyneet äänestämässä, että meillä on muitakin ehdokkaita.
Huomioon ottaen että talous niin Suomessa kuin EU:ssa on täysin kurallla haluan kiinnittää Teidän huomiotanne ehdokkaamme no 162 mielipiteisiin, josta lainaus:
" Olen päivä päivältä enemmän ihmeissäni miten pääomapiirit ja perinteinen vasemmisto ovat löytäneet toisensa maahanmuuton ja ilmastonmuutosen tiimoilta; toki kuoroon ovat liittyneet kaikki itseään viisaina ja valistuneina pitävät piirit. Pahinta on vielä , että "he" väärinkäyttävät valtaansa tiedotusvälineissä ja opetuksessa."
Käyhän hankkimasa lisää tietoa edelliseen sivulta : vaalit.perussuomalaiset.fi Tuo kaikkinainen pilkka ja itsensä paremmaksi sitä kautta kuvittelu on jotain sairasta, sivistyksestä se ei ainakaan millään tavoin kerro. sitä vastoin suuren luokan lapsellisuudesta.
Eikö tuollainen ollut ennen pelkkien juoruämmiren hommaa, jonka muut jättivät ihan ämmien omaan laariin, mutta nyt media etunenässä toimittelijoineen on tekemässä tuota saastan kaivelua ja levittämistä kaikin keinoin.
Eihän se voi mitään muuta saada aikaan kuin vastustusta, eihän tuollaista kukaan täysjärkinen jaksa vuodesta toiseen, rajansa lapsellisuudellakin.
- Anonyymi
Minäkin aion ensimmäistä kertaa käydä äänestämässä niissä vaaleissa, ja ääni menee persuille. Ehdokasta en vielä tiedä ketä äänestän.
- Anonyymi
Kaikha myö Lauraa ny ku kerraki suohaan ienestää ritiin ympär muon .
- Anonyymi
No juoskaapas äänestämässä vaikka joka päivä! Mitä se auttaa? Mitä hyötyä juuri Sinä olet siitä saanut? Eräs viisas sanoi kerran: " Jos äänestämällä voisi OIKEASTI vaikuttaa asioihin, olisi äänestäminen lailla kielletty"
Kyllä Herrat osaa kansaa pettää muutenkin, ilman äänestämistä. Ja jos yhdenkään OIKEAN työmiehen äänestää valtaan, tulee siitäkin hetkessä Herranketku, kun on päättäjänpaikalle päässyt. Kyllä silloin unohtuu äänestäjilleen annetut lupaukset ( ns. vaalilupaukset)
"Ööö..no..ööh..en minä kyllä mitään tollasta muista luvanneeni..ööh..sori, mun pitää nyt mennä..taksi oottaa.."
Joten äänestämään vaan, tyhjän-nyhtäjät! "Äänestä Suomi takaisin (osaksi Venäjää)! Perussuomalaiset."😁
- Anonyymi
Sä siis kannatat EU -liittovaltiota, joka sattuu olemaan toteutunut Hitlerin Suur-Saksa -unelma. Katsoppa kartasta, miten saman muotoinen on EU -alueen kartta kuin oli Hitlerin haaveilema IV valtakunta.
Ja te, jotka EU:ta sen kaikkine järjettömine meitä alas ajavine päätöksineen kannatatte vielä usein pelkäätte "äärioikeiston" valtaa ja "fasismia". Ettekö näe, että me elämme parhaillaan fasismin alaisuudessa. Isänmaalliset/kansallismieliset tahtovat vain säilyttää oman pienen maamme elinvoimaisena ja asumiskelpoisena. Mutta globalistieliitin aivopesukoneet, valtamedia etunenässä saavat ohjailtua suuren massan kannattamaan juuri niitä asioita, joilla meidät ja maamme tuhotaan.
- Anonyymi
Isänmaalliset! Yrittäkää jokainen saada myös kaverinne äänestämään ja äänestämään oikein! Ja tehkää ne numerot vaalilippuun ohjeiden mukaan ettei ääni mene hylätyksi. Aivan varmasti juuri isänmaallisten ehdokkaiden äänet hylätään matalalla kynnyksellä.
Esim. seikaan laita vaakaviiva
kakkoseen ei turhia kiemuroita, ks. se malli siellä kopissa
nollaan ei mitään ylimääräistä viivan yhtymäkohtaan- Anonyymi
Pitäis myös saada oikeat ja lahjomattomat kansan edustajat vahtimaan vaalityöskentelyä, äänestämistä ja ääntenlaskua. Ihan vaan varmuudeksi, että tulos on se mitä ihmiset ovat äänestäneet.
Vahtikoirat perään!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 253770
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5422762Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532290Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2122261Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131799Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191540Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip531512- 971399
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621261Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951204