Kuinka myydä kiinteistö pohjavesialueelta

Anonyymi

Kuinka saan myytyä kiinteistön pohjavesialueelta joka tehtiin vanhan kiinteistön päälle neuvottelematta omistajan kanssa.
Pohjavesialue näkyy kartassa punaisena kuin paise nenässä.
Kaikki ostajat kaikkoavat kun asia tulee puheeksi.
Hinnasta ei ole kiinni, kun ostajat eivät edes keskustele asiasta.
Kuinka Suomessa voidaan näin tehdä , syrjiä näin raalla tavalla syytöntä kansalaista. Eihän murhaajat, terroristit , raiskaajat, ryöstäjät , ketään ei saa tälläista tuomiota.
Mikä neuvoksi, ihminen rakentaa ja uurastaa yli 40 vuotta kiinteistön eteen ja näin kevein perustein viedään aivan kaikki mitään korvausta ei makseta.
Eikä kiinteistöltä edes löydy talousvettä, eikä mitään tutkimuksia ole tehty.
Lentokoneesta on kuulemma kuvattu, veden virtaamia ja niiden suuntia maassa ei värikokein eikä millään ole todettu. Maasto viettää reilusti vedenottamolta vielä poispäin. Apua tarvitaan kuinka saada myytyä kiinteistö samaan hintaan kuin 10 sentin päässä alkava kiinteistö joka ei ole pohjavesialuetta.
Viranomaisista ei ole apua koska heille on opetettu että vesi virtaa aina ja kaikkialla vastamäkeen vaikka se olisi umpikalliota vailla minkäänlaista säröä.
Joten apua kaivataan.

0

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Et siis vieläkään

        Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
        Ikävä
        50
        2224
      2. Aavistatko että moni tietää

        Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
        Ikävä
        82
        922
      3. Yritin saada

        Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
        Ikävä
        11
        904
      4. Hyvä että lähdit siitä

        Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
        Ikävä
        23
        874
      5. Onko vielä

        mahdollista nähdä?
        Rakkaus ja rakastaminen
        68
        863
      6. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

        Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
        Maailman menoa
        51
        821
      7. Olisitko mies valmis?

        Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
        Ikävä
        117
        816
      8. Täällä istun ja mietin

        Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
        Ikävä
        49
        749
      9. Kronikat..

        Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
        Imatra
        9
        743
      10. vieläkin sanoa voin...

        💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
        Ikävä
        22
        733
      Aihe