Helsingin Sanomien mukaan Suomessa on tapahtunut jo toisen kerran biologinen ihme, jollei ei löydy vertoja sitten neitseellisen synnytyksen. Suomalainen mies on synnyttänyt lapsen – jo toisen kerran. Asiaa ei himmennä se, että kyseessä on nainen, jonka sukupuolta on ”korjattu mieheksi” operoimalla hänen sukupuolielimiään ja syöttämällä hänelle mieshormonia.
Äärifeministisen ideologian mukaan sukupuoli on sosiaalisesti määräytynyt. Biologinen sukupuoli on pelkkää miestieteen patriarkaalista harhautusta. Sukupuoltaan korjanneet ”miessynnyttäjät” ja muut transihmiset osoittavat lahkokunnan väitteen todeksi. Biologia ei määrää sukupuolta, koska se voidaan muuttaa lääketieteen keinoin ja myös ”miehet” voidaan saada synnyttämään.
Kukot munivat edelleen Hesarin feministeille
Anonyymi
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Päättömien valheiden kirjoittelu julkisille foorumeille osoittaa feminismin mielipuolisuuden ja journalistisen ammattietiikan sekä terveen järjen hylkäämisen.
On käsittämätöntä että Hesari ja yle romahtivat telaketjufeminismin ämyreiksi pahemmin kuin Orwell osasi kuvitella dystopiassaan 1984.
Kuka olisi arvannut, että Suomen ykkösmediat vajosivat torvet soiden ja vailla häpeää totuuden jälkeiseen tilaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1393870Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3442997Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt101906Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa91635Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41099- 71944
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874- 44784
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23771- 65761