vakuuttavaa näyttöä ole antanut siitä että pystyisit tasapainoiseen parisuhteeseen kanssani vai mitä?
Et sinä kovin
Anonyymi
46<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Ketä?
Kato se nyrjähtää aika helposti vaikka esittää normaalia
Mitä sä selität?
Päävamma tolla diplomi-diagnostikolla ja ammattihäröilijällä.
Voi se olla pelkkää virtsaakin.
Niinkö arvelet aloittajasta?
Onhan se kieltämättä tosi harhainen keskustelunaloitus.
😆😆😆 ihanx totta katos kuka puhuu?
onks parisuhteetkin nykyään jotain näyttötutkintoja? Siis ninnkuin vaikka oppisopimuksella vai? Paljon saa palkkaa vai pitääks sekin ilmaiseksi duunaa?
Et ole antanut minulle mahdollisuutta...
Ehkä tahallaan sabotoinut "näyttöänsä". Haluaa sinusta eroon.
Mitä näyttöä? Jos kukaan ei ole sun elämässä, ei voi näyttää mitään. Tää on niin puistattavaa.
Jäikö sulta aloitusviesti lukematta, vai mikä on ongelmasi :D
Ootko noin vittumainen? Tuleeko lisää aineistoa?
Eli ongelma on selkeästi.
Jos sun ulosanti on tällä palstalla, niin tuskin pystyt itsekään kenenkään kanssa mihinkään.
Missä maailmassa elät? Katso ympärillesi ja mieti. Olisit reilu jos ottaisit yhteyttä. Rikollinen toiminta ja toisten puolen valitseminen on sulle mieluisampaa, ja sitten kehtaat vielä arvostella. Osaatko asettua toisen asemaan ollenkaan?
Kusipää- merkkisen kanssa on mahdotonta edes tapailua saada sujumaan riidatta.
Mikä kusipää- merkkinen?
Rosenlew........
Sä jätät yksin. Jäätävää.
kysäse häneltä suoraan, niin saat toivon mukaan myös suoran vastauksen..
minä en edes hakeudu parisuhteeseen kenenkään kanssa. Nähty ettei kannata, karman laki vainoaa =( =(. Tyytyväisempi siis ilman.
Mikään karma vaivaa, vaan omat teot.
kyllä on vaivannut, sepä se, mikä saa sitten ihmisen tekemään niitä huonoja valintoja elämässä, toiset tekee niitä vaan enemmä. Eikä ole ollut kristallipalloa, josta katsoa ja ennustaa että en tee noin tai näin.
Ei aina voi tietää, mitä tuleman pitää, ei varmaan silloinkaan vaikka oliskin se pallo josta katsoa.. Elämässä sattuu ja tapahtuu asioita, toisille enemmän negatiivisia kuin toisille. Ja onhan se itsetarkastelun taito oltava, mikäli usein tullut tehtyä huonoja valintoja.
Miksi mies puhuu näytöstä? Onko kyseessä tasavertainen parisuhde vai joku ostotapahtuma? Seuraako hän arvioiden naista? Onko tää joku sairas vitsi?
Tuotapa tuota, ja sinä nyt tällä viestilläsi sitten kerrot että olett päätelmäsi tehnyt ja lopputulokseen tullut. Ja yleisen, anonyymin nettipalstan perusteella.? Siinähän sitä vakuuttavaa näyttöä piisaakin,
koskaan et pysty tietämään kuka mitäkin kirjoittaa mutta ujostelematta herra siinä päätelmänsä kertoilee ja vielä hyvin vähättelevään sävyyn. Herra siksi että nainen tuskin on noin tyhmä ja halpamainen.
Höpö höpö naiset ei ilkeydessä poikkea mitenkaan miehistä. Naiset kirjoittelee tänne varmaan enemmän kuin miehet. Ne miehen vonkaajat.
Naiset ei kirjoittele tänne.
Miten voit kuvitella vielä parisuhdetta sun tekojen jälkeen? Ei kukaan halua olla sadistin kanssa :D
Nykyään ollaan siis menty jo tähän että nimettömin viestein, tietämättä mitä ja keneltä käsitellään
ja oletellaan kuinka vakuuttavaa on näyttö tasapainoiseen parisuhteeseen !!
Mitenhän aloittaja tuumailee oman näyttönsä olevan sen toisen silmissä.
Ketä kiinnostaa trapetsitaiteilla sirkuksessa tukiverkkojen ja lankojen varassa? Tuskimpa kukaan haluaa näytöksensä olevan epäaito ja tylsä ilman jännitystä. Kun viihde puuttuu kuvasta myös katsojat katoavat katsomoistaan. Siinä on sekin, että et lipputulot romahtavat ja otat loparit. Kaiken sen tasapainoisuuden pilaamat hetket tajuaa jälkeenpäin. Tasapainoisuus ei kannata. Pitää olla hieman epävakaa tippumatta kuitenkaan alas, tanko kuvastaa viisautta painotella tunteen ja järjen välillä.
Jos tässä on aloittajan näyttö omasta parisuhteensa vakuuttavuudesta niin en minä kehtais asiasta sanoa puolta sanaa keneenkään nähden.
Suhteita ei luoda palstoilla😎
Samaa mieltä "Suhteita ei luoda nettipalstoilla" Eikä niitä myöskään voi anonyyminä selvitellä nettipalstalla.
Jokainen selväjärkinen ymmärtää, olla etsimättä täältä, viestejä, tai vastauksia kaivatultaan.
Nämä jutut ovat täysin merkityksettömiä, ilman selviä tunnisteita.
Itse joskus vilkaisen tänne, ihmetelläkseni, onko ihmiset täällä ihan tosissaan.
Ilmeisesti on, näistä kirjoituksistaan päätellen.
Ihmetyttää miksi tällainen, ethän sinä edes näemmä puhu sille ihmiselle kun nettipalstalla häntä arvostelet ja mitätöit, katsotko että tällä tyylillä olet yhtään vakuuttavampi ? Kuulostaa jotenkin pelkältä halulta parjata häntä. Ilkeämielisyydeltä, siitähän täällä moni näyttää saavan tyydytystä omalle mielelleen.
Täysin balansissa :) https://m.youtube.com/watch?v=xKk4N3t0EAs
En puhu en. Mätää kyllä on palstoilla. Totean uudelleen palstoilla ei luoda norm suhteita.😎 Täällä stalkkaa muut joukossa ja se tietty tarkoituskin. Tämä oli toteamus. Itse en parisuhdetta koskaan solmisi näkemättä ihmistä.
Merkillinen tarve kalvaa toista ihmistä yöaikaan.
Käytitkö oikeita sanoja? P y s t y ä suhteeseen kanssasi, oletko koskaan ajatellut pystyä - sanan tilalle sanaa t a h t o a ?
Jos sinä aina olet samanlainen perseeseen ammuttu karhu ja naama nurin minkä kuvan palstalla annat itsestäsi niin mietippä hetki sitä tahtomis - asiaa.
Parisuhteen onnistuminen koostuu monesta eri osatekijästä, samoin myös epäonnistuminen.
Yksi kamalimmista suhteen kuolemiseen johtava syy on toisen jatkuva, loppumaton kiusaaminen ja halveksiminen ja mitätöinti. Vaikka tunne olisi alkuun kuinka iso tahansa niin se kuolee ja tukehtuu hiljalleen ilkeyden määrään.
Aloittajalta lienee unohtunut kaikki positiivinen; toisen kunnioittaminen ja hyvä kohtelu ja yhdessä
pohtiminen, yhteen hiileen puhaltaminen.
En löytänyt aloituksestakaan vakuuttavaa näyttöä, tuolla tavalla ei parisuhde kukoista.
Sulla on kellon viisarit sekaisin.
Eihän niitä näyttöjä nyt palstalla voi antaa.
Olet täysin oikeassa tällä kertaa. En todellakaan koe tarpeelliseksi antaa sinulle mitään näyttöjä siitä mihin pystyn elämässä. Sillä olen aina tiennyt mikä olet miehiäsi !
Ja juuri tästä syystä mikään ei tule etenemään kanssasi.
Joten miten olisi opiksi ottaminen tästä.
Mielummin yksin elämässä kunnes ...
Sulle.
Kesäistä päivää.
Ja hyvää mieltä.
Kerroppa ap millaisen näytön sinä olet antanut omasta puolestasi, oletko kohdellut niin että kannattaa puhua näytöistä parisuhteen kannalta. Vai etkö sisäistä ja ymmärrä miten isosta asiasta on kyse kun puhurtaan parisuhteesta. Se on aika paljon eri asia kuin yömyöhällä palstalle viskattu negatiivissävyinen lause.
Hänen lempinimensä on luu vitonen 😍
Mullakin oli näyttö opiskeluissa justiinsa mutta en oo tiennytkään että näyttö pitää antaa / tehdä myös nykyään parisuhteen ollessa kyseessä.
Ota roska omasta silmästäsi ensin, niin sen jälkeen näet ottaa roskan veljesi silmästä😇