Sitra lopetettava!

Sitra lopettaa.. Niin älyttömiä on sen ilmastovaateet. Mikä lama ja työttömyys,jos sen vaateet toteututettas.
28228
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Noniin, tai asetettava oikea juutalainen herraksi.

Äänestä

Sitra on hourupäiden turhamo. Kertoisivat mitä tapahtuu,jo niiden älyttömyydet toteutettas?

2Äänestä

Ei ollut täyspäisten julkasu Sitralta,iso vitsi!

2Äänestä

Sitra on poliittinen suojatyöpaikka.
Sieltä saa hyvät hillot kermakakunpäälle.
Jos ei muuta hommaa löydy,niin sitralle pääsee.
Hyväveliveljeskunnan-Kultapossukerhon-Sisäpiirin-Kunniajäsenet suosittelee,
niin homma on varma.

2Äänestä
  • Kuten oli yliasiamies Esko Aholle ja nyt Venäjällä pankkihommissa, miten vähällä järjellä kaikkea johdetaankaan.

    1Äänestä

Miten on mahdollista että Suomalaisista poliittisista puolueista KAIKKI MUUT PAITSI YKSI asettuivat ennen vaaleja aivan epärealistiselle tasolle tämän asian suhteen?

No perimmäinen syyhän on siinä että petasivat itselleen (hallitukselle) hyväksytyn mallin ja syys mille tahansa veron korotukselle. En nimittäin millään jaksa uskoa että kaikkien puolueiden puheenjohtajat ihan aikuisten oikeasti olisivat niin yksinkertaisia että luulisivat tämän asia olevan Suomalaisten ratkaistavissa.

Tämä mitä Sitra nyt tekee asettaa kyllä sen ihan uuteen valoon (varjoon)!

1Äänestä

Sitran viesti on otettava todesta. Tässä ketjussa huomaan perinteistä tapaa torjua epämieluinen viesti: Kun ei viesti miellytä, niin ammutaan viestintuoja.

1Äänestä
  • Miten ääliö otat totisesti. ?Kerro älykäpiö mihin johtaisi,?

    2Äänestä

Sitra soramontulle & pumpum.

1Äänestä

Sitra lainaa paljon maailmalta ja tekee rohkeita avauksia toisinkuin broilerit.

Suojatöitä voisi kaiketi olla vähemmän ja rahaa voisi ohjata vapaille toimijoille.

Äänestä

Sitra pehmustaa kusipäät alistuu ilmastoveroiile!

1Äänestä

Onko Katainen taas ostanut Himaselta tutkimuksen, edulliseen asevelihintaan?
Edellisestä onkin jo joku vuosi, joten varmaan Himasen firmaan on tarvittu hieman vetoapua ja Katainen kokeneena konkarina tietää, että veronmaksajilta voi aina ottaa.

2Äänestä

Kataisen suojatyöpaikka on tahra Euroopan kilvessä mutta Himasen horinat on roskaa vrt Sitran moni avaus.

2Äänestä

Sipiläkin ajaa nykyään kestävän kehityksen verouudistusta?

Mitä nämä hautomot muuten sanoo maakuntahallinnosta tai soten järjestämisestä?

Tutkimuksen ja kehityksen sekä korkeakoulutuksen uudistamisesta?

Mihin Sitran rahaa voisi ohjata?

Äänestä

Sitran omaisuuden käytöstä päättää mikä porukka?

1Äänestä

Ilmastovouhotus se vasta populmismia on. Kaikki yrittävät nyt ratsastaa ilmastoteemoilla.

Äänestä

Sitran valtavaa omaisuutta pitäisi ohjata vapaille tutkijoille ja tutkivalle journalismille?

Äänestä

Sitra vaatii köyhien kuritusta lisää???

1Äänestä
  • Siksi ne vaatii köyhille lisää leikkaujsia, mässääjät!

    1Äänestä

Sitran vaatimus on pitemmät leipäjonot ja köyhyys syvemmäksi.. Jatkettava muka Sipiläntollon leikkauksia!

1Äänestä

Voisiko valtavaa omaisuutta ohjata ulospäin?

Äänestä

Sitra vain riistäjien kellokas. Sen ukon naama telkassa tuo yrjön!

1Äänestä

Koko Sitran toimintamalli uusiksi?

Äänestä

Taitaa olla melkoinen hillotolppa kun hakijoita piisaa?

Miten rahaa ulospäin?

1Äänestä

Sitra on tuhlannut sijoituksillaan rahansa . Nyt neuvoo muita ja kusettaa köyhiä..

1Äänestä
  • Meinaa leikata köyhiltä lisärahaa tuhlattavaksi?

    1Äänestä

Pääkaupunkiseudun viherhipsteritä kuitenkin tykkäävät.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sitra lopettaa.. Niin älyttömiä on sen ilmastovaateet. Mikä lama ja työttömyys,jos sen vaateet toteututettas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu