Miksi olisi kuljettava nopeissa junissa edestaa.
Kulutettava energiaa paljon, ja rakennettava kalliita raiteita..... ?
Poliittinen asia tämä lisä raiteiden ja nopeiden junien asia on.
Mielestäni olisi järkevämpää kehittää Suomea, hajasijoittaa työpaikkoja, kuin rahdata ihmisiä järjettömästi ruuhkaan, puuhastella kulkemisella, energiaa tuhlaten paikasta toiseen !!
Miksi kuljettava nopeissa junissa edestaa ?
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Sama juttu on tuo täysin turha lentokoneella lentely edestaa !!!!
- Anonyymi
Nopeajuna palvelee vain päätepisteitä. Väliasemilla nuolla sormiaan? Mikä järki?
- Anonyymi
Tämä on niitä hokemia, mantroja, uskomuksia, siis yhden asian liikkeitä, joissa ollaan tuhlaamassa verorahat kivaan ajeluun edestaa.
- Anonyymi
Jotku loparit vain haluaa Turusta ja Tamperelta nopeesti töihin Helsinkiin. Palvelee harvoja.
- Anonyymi
Tätä juna hömpötystä olen ihmetelly !!
Tämä On taas niitä mantroja joita hoetaan, ja ei ymmärretä tulevaisuutta, vaan meinataan elää entisessä ihmisten siirtely ideassa.
Ja junalla, lentokoneella turhaa kallista saastuttavaa lentelyä edestaa !!
Nykyaikana voidaan siirtää työ, ja kokoukset yms,, ja ihmisiä ei tarvitse liikuttaa orjana edestaa....
Miksi tuhlataan aikaa ja energiaa juna-ajeluun, tai lentokone ajeluun, ja saastutetaan jumalattoman paljon.
Ja Suomea tulsi rakentaa kokonaisuutena, ei siis pakata ja siirtää ihmisiä yksiin paikkoihin. - Anonyymi
Turha juna matakailu ei tuota mitään.
Mutta kuluttaa, kuluttaa energiaa ja verovaroja !
Turha turhake lentokone matkailu on saastepesä, joka täytyy ajaa alas.- Anonyymi
Ajan ja energian tuhlaus turhaan matkustamiseen on järjetöntä. Töitä tulee liikuttaa, ei ihmisiä. Turhan matkustamisen hiilijalanjälki on aivan liian korkea.
Ja Suomen pakkaaminen pakolla muutamaan keskukseen on tuhlausta.
Kaupunkiasuminen tutkimuksen mukaan kuluttaa törkeän paljon energiaa.
- Anonyymi
Se nopeus? Kuka asuu asemalla? On asemalla töissä?
- Anonyymi
Miksei voida pakottaa työntekijöitä asumaan työpaikallaan? Rakennetaan kerros tai pari lisää ja työntekijät velvoitetaan muuttamaan sinne, ihminen sopeutuu, lopulta kaikki myöntävät kuinka mahtava ratkaisu on.
- Anonyymi
Tämä törkeän kallis energiaa tuhlaava junamatkailu on sitä aitoa viher populismia !
- Anonyymi
Tän takia valtion kultamunia myydään?? Antti parka!
- Anonyymi
Viher vas. populismi pakolla pakkaa ihmiset ghettoihin hki vantaa espoo..... Ja
Ja kallillla junilla ajellaan ilman päämäärää kuluttaen energiaa hukkaan. Vihreät lentää lentokoneilla. Korruptoituneen Pakolais turismin hiilijalanjälki on liian korkea.
Mutta jostain syystä viher vas. syyllistää tavallista kansaa jopa saunan lämmityksestä !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2343982Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232297Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1401449
- 77929
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37920Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8827J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61756