Liikaa aikaa ajatella sinua

Anonyymi

Muista, että minä en kirjoita ilkeyksiä sinulle. Joskus kirjoitan omia tuntemuksiani, kun täytyy ne purkaa jonnekin. Suuret tunteet taisi sittenkin olla liikaa minulle. Koitan saada ne johonkin "koteloon", jotta voin elää edelleen pää pystyssä. Nyt on ollut tavallista enemmän aikaa ajatella, kun tää toipuminen kestää.
Myönnän, olisin halunnut sinut aluksi lähes hinnalla millä hyvänsä. Kokemus oli uskomattoman paljon kaikkea. Pää ei kestänyt niin valtavia tunnemyllerryksiä.
Nyt koitan hyväksyä asian. Helppoa se ei ole ja ajatus luopumisesta kokonaan laittaa kyynelkanavat taas toimimaan.

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muista, ettei elämässä kannata koskaan kiintyä liikaa mihinkään..kaiken kuitenkin loppuviimein menettää. Täytyy elää hetkessä. Toipumisia sinulle <3

      • Anonyymi

        Kiitos! :) Aika vaikeaa on elää tätä....


      • Anonyymi

        On kökkö asenne ettei uskalla kiintyä mihinkään, kun sen voi menettää. Samallavkuitenkin puhut, että kannattaa elää hetkessä. Täysin ristiriitaista, etkö huomaa, sinähän et nimenomaan uskalla elää.


    • Anonyymi

      Olikko tänää Pohjoisrannassa.

    • Anonyymi

      Oikeastaan se on aivan hailee mitä täällä kukin kirjoittaa, koska tämä on anonyymi palsta, eikä kukaan voi täysin tietää kelle mikäkin viesti on tarkoitettu. Tällä ei lopulta ole väliä kenenkään elämään.

    • Anonyymi

      Ei tällaisista voi tosiaan tietää, keneltä tai kenelle. Moni voi ehkä samastua, jotakin samanlaista koettuaan.

    • Anonyymi

      Mitäs jos vetäisit vaan vittus päähäs? Ainiin... se on jo sinun päässäsi. Pääsi on syvällä vitussasi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2162
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1815
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      238
      1324
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      970
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      88
      950
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      885
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      155
      859
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      740
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      736
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      709
    Aihe