Mitä hyötyä siirtää pankkiyhteys kännykkään. Ahdas, pieni ruutu, hankala osua oikeaan kohtaan. Kiire hakea tarvittavat asiakirjat, tiedot. Akunsäästö pimentää ruudun.
Vastaukset 3
- Anonyymi
olen samaa mieltä. ja kännyköissä tehdään eniten virheitä ja niistähä voi tulla uskomattomia harmeja.
- Anonyymi
Epärehellinen pyrkimys saada asiakkaat tekemään kaikenlaista pankille kannattavaa toimintaa myös silloin kun asiakkaat eivät ole kotona.
Pankit eivät ajattele asiakkaiden etua pätkääkään. - Anonyymi
Omituista paskanjauhantaa se, että nykyinen tunnistautuminen olisi jotenkin "heikko". Ainakin OPn verkkkopankissa pitää tietää asiakasnumero, salasana ja tunnusluku, jonka saa siltä tunnuslukukortilta.
Ihan riittävän vahva tunnistautuminen, jonka etuna on se, että tunnuslukukortin voi jättää kotiin, jos ei sitä tarvitse. Kännykkä on yleensä aina mukana.
Kännykällä en hoida mitään pankkiasioita, koska on paljon mukavampaa käyttää läppärin näyttöä kuin tihruta kännykästä.
Pankeille ilmeisesti on ylivoimainen kustannus teettää tunnuslukukortteja ja hoitaa niiden jakelu. Ihan täyttä tuubaa on vedota direktiiveihin.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791692
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109893En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo96653Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207644- 133618
- 48566
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37546
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15520