Miksiköhän lehdet vaikenevat näistä viimeaikojen onnettomuuksista, ei sanan sanaa mistään. Seuraus on siitä se, että spekulaation ja arvailujen määrä on valtaisa. Ja ennenkö kukaan kerkiää ihmettelemään, mitä niillä tiedoilla teen, niin minulla on oikeus tietää esimerkiksi, onko syynä ollut rattijuoppus jne. Heitähän tunnetusti Karviassa suojellaan viimeiseen asti. Minä kun joudun ajelemaan samoilla teillä, kuin nuo koheltavat idiootit.
Ei mitään uutisointia kolareista.
Anonyymi
4182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
heh,pojat on poikia. mitäpä turhaa stressata.
Ne tietää nuo jutut joiden ne tarviikin tietää. Ei ole alkohooli ollut syypäinä ulosajoihin vaan ylinopeus.
Ei se ylinopeus myöskään toisten turvallisuuden kannalta ole mitenkään puolusteltavissa, jos siis on törkeitä tilanteita, kuten siinä Mattilan tienhaaran luona, siinä olisi voinut olla jalankulkijoita, pyöräilijöitä jne.
On se kyllä kumma ku muualla ei oo olevinansa näitä rattijuoppoja ku Karvias. Kaahareita ainaki näkkee tua pitkin ku ajelee mahrottomia ohituksia esimerkiksi. Ei niiskää paljon päätä pakota.