Miksiköhän lehdet vaikenevat näistä viimeaikojen onnettomuuksista, ei sanan sanaa mistään. Seuraus on siitä se, että spekulaation ja arvailujen määrä on valtaisa. Ja ennenkö kukaan kerkiää ihmettelemään, mitä niillä tiedoilla teen, niin minulla on oikeus tietää esimerkiksi, onko syynä ollut rattijuoppus jne. Heitähän tunnetusti Karviassa suojellaan viimeiseen asti. Minä kun joudun ajelemaan samoilla teillä, kuin nuo koheltavat idiootit.
Ei mitään uutisointia kolareista.
4
177
Vastaukset
- Anonyymi
heh,pojat on poikia. mitäpä turhaa stressata.
- Anonyymi
Ne tietää nuo jutut joiden ne tarviikin tietää. Ei ole alkohooli ollut syypäinä ulosajoihin vaan ylinopeus.
- Anonyymi
Ei se ylinopeus myöskään toisten turvallisuuden kannalta ole mitenkään puolusteltavissa, jos siis on törkeitä tilanteita, kuten siinä Mattilan tienhaaran luona, siinä olisi voinut olla jalankulkijoita, pyöräilijöitä jne.
- Anonyymi
On se kyllä kumma ku muualla ei oo olevinansa näitä rattijuoppoja ku Karvias. Kaahareita ainaki näkkee tua pitkin ku ajelee mahrottomia ohituksia esimerkiksi. Ei niiskää paljon päätä pakota.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71924
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708