☺👓👜villasukka-aloituksesta mieleeni. Mulla on täällä hänelle varattuna paitsi villasukkia niin myös aidot kotimaiset Reino tohvelit. Toffeleiden piti alunperin mennä tuliaisiksi ulkosaunan omistavalle sukulaiselle. En ole kuitenkaan raaskinut niistä luopua kun niistä tuli keräilytavaraa!
Entisaikaan ennen televisioita sinkut valmistivat iltaisin kapioita. Lakanoita, tyynyliinoja, pyyhkeitä ym. Vielä en ole niitä alkanut tekemään!
Tuli tuosta
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Jos on itsetehdyt villasukat niin sellainen on erittäin kiva lahja. Kertoo, että on ollut toisen mielessä paljon.
- Anonyymi
lounas.ajatus kirjoitti:
Itse neulotuista villasukista on tullut yllättävän suosittu joululahjanakin.
Oletko tuolle ihastuksellesi kenties antanut joululahjaksi itse neulomasi villasukat?
Anonyymi kirjoitti:
Oletko tuolle ihastuksellesi kenties antanut joululahjaksi itse neulomasi villasukat?
En ole vielä antanut joululahjaksi, enkä muuksikaan lahjaksi villasukkia.
- Anonyymi
Onko koko oikea?
- Anonyymi
Villasukissa harmaa on hyvä perusväri
Harmaa villasukka on se perinteinen, kun vahvin sukkalanka oli perusharmaata. Nykyisin sukkalangoissa on monia kivoja värejä, joten on kiva vaihdella. Vaaleanpunaiset pikkutytön sukat ovat nyt suosikkineuleitani.
- Anonyymi
Miä olen saanut ihanalta tytöltä villa sukat ja muuta muutenki hän on niin ihana miun pikkuinen luomu tyttö vaika liian harvoin kohdataan, t:matti 09al
- Anonyymi
Mit siä yriität tuas miul tyrkyytellä, ookkona vähä viti :D
En minä sinulle mitään tyrkytele. Tuossa on nyt vähän liikaa murretta. Minun hän puhuu korkeintaan stadia jos hän kirjakielen haluaa johonkin murteeseen vaihtaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2437497Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393921Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172198Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261527- 461480
- 331382
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3411200Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411012Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23948Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7917
