☺👓👜villasukka-aloituksesta mieleeni. Mulla on täällä hänelle varattuna paitsi villasukkia niin myös aidot kotimaiset Reino tohvelit. Toffeleiden piti alunperin mennä tuliaisiksi ulkosaunan omistavalle sukulaiselle. En ole kuitenkaan raaskinut niistä luopua kun niistä tuli keräilytavaraa!
Entisaikaan ennen televisioita sinkut valmistivat iltaisin kapioita. Lakanoita, tyynyliinoja, pyyhkeitä ym. Vielä en ole niitä alkanut tekemään!
Entisaikaan ennen televisioita sinkut valmistivat iltaisin kapioita. Lakanoita, tyynyliinoja, pyyhkeitä ym. Vielä en ole niitä alkanut tekemään!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jos on itsetehdyt villasukat niin sellainen on erittäin kiva lahja. Kertoo, että on ollut toisen mielessä paljon.
Itse neulotuista villasukista on tullut yllättävän suosittu joululahjanakin.
Oletko tuolle ihastuksellesi kenties antanut joululahjaksi itse neulomasi villasukat?
En ole vielä antanut joululahjaksi, enkä muuksikaan lahjaksi villasukkia.
Onko koko oikea?
Silmämääräisesti arvioiden koko on oikea. 👞
Villasukissa harmaa on hyvä perusväri
Harmaa villasukka on se perinteinen, kun vahvin sukkalanka oli perusharmaata. Nykyisin sukkalangoissa on monia kivoja värejä, joten on kiva vaihdella. Vaaleanpunaiset pikkutytön sukat ovat nyt suosikkineuleitani.
Miä olen saanut ihanalta tytöltä villa sukat ja muuta muutenki hän on niin ihana miun pikkuinen luomu tyttö vaika liian harvoin kohdataan, t:matti 09al
Onnea sinulle, onpa herttaista!
Mit siä yriität tuas miul tyrkyytellä, ookkona vähä viti :D
En minä sinulle mitään tyrkytele. Tuossa on nyt vähän liikaa murretta. Minun hän puhuu korkeintaan stadia jos hän kirjakielen haluaa johonkin murteeseen vaihtaa.