Forester X-Line.
Tyytyväisimmät ovat jo perillä.
MM. NELIVETO, EYESIGHT-KULJETTAJAN AVUSTINJÄRJESTELMÄ,
AUTOMAATTIVAIHTEISTO JA X-MODE VAKIONA.
ALK. 36.095,13 €
Sis. toimituskulut 600 €. Kampanjahinta voimassa 30.6.2019 saakka tai niin kauan kuin autoja riittää.
Kulutus 8,8 l/100 km (Eu-yhd.) CO2-päästöt 199 g/km (WLTP).
Viimeisiä viedään!
25
109
Vastaukset
- Anonyymi
Tehoton ja tuhnu maasturi, joka vie runsaasti polttoainetta. Siinäpä se pähkinänkuoressa.
- Anonyymi
Kateellisen persaukisen ininää jolla ei tule olemaan koskaan varaa Subaruun, ei edes ajokorttiin.
- Anonyymi
Heh, heh! Nyt meni kyllä arvelusi aivan metsään. No, jokainen saa luulla mitä haluaa, mutta se ei poista alkuperäisen kommentin todenperäisyyttä.
- Anonyymi
Minkä verran tehoa pitäisi sitten olla? Maastoon tarkoitetuksi tuossa on mielestäni riittävästi tehoa.
Kulutuksella ei ole väliä. Jos halutaan vähäkulutuksinen auto, niin silloin on ostettava semmoinen. Ammattikäytössä (esim. metsuri, metsäpalveluyrittäjä) ei kulutuksella ole väliä. Sillä että pääsee ja että auto on luotettava ja tarvikkeet kulkevat mukana. - Anonyymi
Eihän näillä subarun nykyisillä nelivedoilla enään mihinkään pääse. Sopii ainoastaan auratulle mökkitielle.
Jos oikeasti pitäisi maastossa edetä, tarvittaisiin kunnolla vääntävä kone eikä vain huutava kone.
Subaru on arkiauto tuhnulla koneella.
- Anonyymi
Se saisi kuluttaa tuon 8.8 l/100 km jos kaasua painettaessa tapahtuisi muutakin kuin että ääni muuttuu.
Olisivat edes laittaneet sen 2.5 l koneen, niin voisi edes harkita ostavansa. - Anonyymi
HaluanVainSanoaEttä subaru vetelee viimeisiään.
- Anonyymi
Haluan kertoa teille että OLETTE MOLEMMAT MÖLLEJÄ.
- Anonyymi
"HaluanVainSanoaEttä subaru vetelee viimeisiään."
Toivottavasti sinäkin.....
- Anonyymi
Jenkkien ykkönen.
- Anonyymi
Ja Australian
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja Australian
Jenkkien ymmärryksen tietää kun katsoo heidän pressaa. Niin ymmäryää autovalinnat.
Eikös austraaliaan karkoitettu kaikki rikolliset jossain vaiheessa historiaa. Geenit on jäljellä.
Se vaan on tosi että Euroopassa Subaru ei menesty. Syytkin ymmärtää kun katsoo tekniikkaa. Vuodelta kivi ja käpy.
Tämän vain halusin kertoa näin aamulla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jenkkien ymmärryksen tietää kun katsoo heidän pressaa. Niin ymmäryää autovalinnat.
Eikös austraaliaan karkoitettu kaikki rikolliset jossain vaiheessa historiaa. Geenit on jäljellä.
Se vaan on tosi että Euroopassa Subaru ei menesty. Syytkin ymmärtää kun katsoo tekniikkaa. Vuodelta kivi ja käpy.
Tämän vain halusin kertoa näin aamulla.Jenkit ne paljastivat saksalaisen VW:n päästöhuijauksenkin, joten arvostan kyllä heidän saavutuksiaan. Samoin on Presidentti saanut maan työttömyyden historian alhaisemmaksi. Ja sinne australiaan muuttaa moni suomalainenkin vuosittain, niin ovatko nekin sinun mielestäsi vankien jälkeläisiä?
Vanhempi tekniikka se vaan on luotettavaksi havaittu, kun vertaa esim. saksalaisten reistailevaan uuteen tekniikkaan. Siksi valinta on omalla kohdalla helppo tehdä. Jo jenkit sanoivat aikoinaan, ettei mikään korvaa kuutiotuumia, kun polttomoottorista on kysymys. Ja se sananlasku pitää edelleen paikkansa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jenkkien ymmärryksen tietää kun katsoo heidän pressaa. Niin ymmäryää autovalinnat.
Eikös austraaliaan karkoitettu kaikki rikolliset jossain vaiheessa historiaa. Geenit on jäljellä.
Se vaan on tosi että Euroopassa Subaru ei menesty. Syytkin ymmärtää kun katsoo tekniikkaa. Vuodelta kivi ja käpy.
Tämän vain halusin kertoa näin aamulla.Ja subaru sen kun jatkaa omilla poluillaan menemistä huolimatta jonkun sellaisen trollin ininästä, joka edustaa noin viittä miljoonaa maapallon väestöstä. On kuin hyttysen pieru saharassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jenkit ne paljastivat saksalaisen VW:n päästöhuijauksenkin, joten arvostan kyllä heidän saavutuksiaan. Samoin on Presidentti saanut maan työttömyyden historian alhaisemmaksi. Ja sinne australiaan muuttaa moni suomalainenkin vuosittain, niin ovatko nekin sinun mielestäsi vankien jälkeläisiä?
Vanhempi tekniikka se vaan on luotettavaksi havaittu, kun vertaa esim. saksalaisten reistailevaan uuteen tekniikkaan. Siksi valinta on omalla kohdalla helppo tehdä. Jo jenkit sanoivat aikoinaan, ettei mikään korvaa kuutiotuumia, kun polttomoottorista on kysymys. Ja se sananlasku pitää edelleen paikkansa.Miksi sitten on noin aneemiset ja väännöttömät moottorit jos kerran kuutiotuumia ei korvaa mikään?
Aiemmin oli sentään tehokkaampia turbokoneita, mutta nekin on poistettu valikoimasta kuten dieselit mitkä laukesi viimeistään 60 tkm ajettuna. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi sitten on noin aneemiset ja väännöttömät moottorit jos kerran kuutiotuumia ei korvaa mikään?
Aiemmin oli sentään tehokkaampia turbokoneita, mutta nekin on poistettu valikoimasta kuten dieselit mitkä laukesi viimeistään 60 tkm ajettuna.Sitä on aivan riiittävästi arkiseen autoiluun ympäri maailman, saksan maksullisia moottoriteitä lukuunottamatta. Mutta niin se on monella muullakin merkillä. Vai saatko ajaa esim, suomessa laillisesti 250km/h? Jos saat, niin kerro missä.
Itselleni subarun tehot ovat riittäneet mainiosti. Varsinkin, kun tuo CVT automaatti on oikea mukavuuden perikuva, mitä automaattivaihteistoihin tulee. Toisin sanoen, jos tykkäät ajaa amerikkalaisella automaattivaihteisella autolla, tykkäät silloin ajaa subarullakin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sitä on aivan riiittävästi arkiseen autoiluun ympäri maailman, saksan maksullisia moottoriteitä lukuunottamatta. Mutta niin se on monella muullakin merkillä. Vai saatko ajaa esim, suomessa laillisesti 250km/h? Jos saat, niin kerro missä.
Itselleni subarun tehot ovat riittäneet mainiosti. Varsinkin, kun tuo CVT automaatti on oikea mukavuuden perikuva, mitä automaattivaihteistoihin tulee. Toisin sanoen, jos tykkäät ajaa amerikkalaisella automaattivaihteisella autolla, tykkäät silloin ajaa subarullakin.Kyse ei olekkaan siitä paljonko on huippunopeus, vaan mitä tapahtuu kun painaa kaasua. CVT on todella mukava, mutta ei tapahdu muuta kuin lisääntynyt melu moottorista kun kierrokset tapissa.
Puuttuu se tärkein, esim ohitukiihtyvyys lähes kaikista subarun malleista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyse ei olekkaan siitä paljonko on huippunopeus, vaan mitä tapahtuu kun painaa kaasua. CVT on todella mukava, mutta ei tapahdu muuta kuin lisääntynyt melu moottorista kun kierrokset tapissa.
Puuttuu se tärkein, esim ohitukiihtyvyys lähes kaikista subarun malleista.No voi voi. On sulla nyt ongelma.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyse ei olekkaan siitä paljonko on huippunopeus, vaan mitä tapahtuu kun painaa kaasua. CVT on todella mukava, mutta ei tapahdu muuta kuin lisääntynyt melu moottorista kun kierrokset tapissa.
Puuttuu se tärkein, esim ohitukiihtyvyys lähes kaikista subarun malleista.Ja noista saksalaisautojen ohituksista selvinneetkin ovat jo EHKÄ perillä!......
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja noista saksalaisautojen ohituksista selvinneetkin ovat jo EHKÄ perillä!......
Tuuri kävi! Ohitin äskettäin saksalaisturbollani kahden auton hitaasti ajavan letkan, ja selvisin nippa nappa omalle kaistalle ennen yhteentörmäystä vastaan tulevan subarun kanssa! Nyt olen vaan niin onnellinen!
Deutschland uber allen! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuuri kävi! Ohitin äskettäin saksalaisturbollani kahden auton hitaasti ajavan letkan, ja selvisin nippa nappa omalle kaistalle ennen yhteentörmäystä vastaan tulevan subarun kanssa! Nyt olen vaan niin onnellinen!
Deutschland uber allen!No joo....kyllä kai, Mutta eihän elämää pidäkkään ottaa minään turvasatamana, vaan antaa mennä täysillä siihen hamaaseen loppuun saakka, Siinä se sakasalaisturbo on mitä omimmillaan!!
- Anonyymi
subaru tekee oikeat fulltime nelivedot, audikin vain naurettavia, lähes lelumaisia auttavia nelivetoja jotka ei toimi koskaan, audilla jää jopa aamukasteeseen kiinni ja subarullahan se irti vedetään. näinsevaanon.
- Anonyymi
Ei mitään tekemistä fulltimen kanssa kun puhutaan subarun nelivedosta.
Viimeiseen 10 vuoteen on tullut vain heikennöksiä nelivetoon. On nykyisin samanlainen sähköisesti säätävä kuin monessa muussakin.
Kun painat liukkaalla kaasua, sutasee ensin etupyörät, sitten ottaa luistonesto liikken pois ja takaveto tulee mukaan uudessa Outbackissa.
- Anonyymi
Vastaa alkuperäiseen viestiin
- Anonyymi
Alkuperäinen viesti on mainos. Se pitää poistaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.129950- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837