Huolestuttaa persujen tavoite antaa Suomi Venäjälle, ainakin siltä näyttää. Isäni oli Rukajärvellä taistelemassa ja kävi sodan kauhut alusta loppuun, Lapin sotaa lukuunottamatta. Isäni marssi rajalle lähes 40 km ja nyt persut venäjämyönteisyydellään "palkitsevat" tämän. Jos persut osaavat katua ja hävetä epäisänmaallisuuttan, katukaa ja hävetkää.
T: Keskustaa äänestäävä
GOOGLETA:
perussuomalaiset hyppäsi putinin kelkkaan
T: Keskustaa äänestäävä
GOOGLETA:
perussuomalaiset hyppäsi putinin kelkkaan
Vastaukset 25
Vanhimmat
Persut haluaa palauttaa Venäjän keisarin imperiumin.
Vassarit palkitsee urheat isis taistelijat?
Persut ovat ääri vasemmistoa, senhän kertoo jo venäjämielisyys.
Ei kerro. Venäjä ja Putin eivät ole mitään äärivasemmistoa vaan konservatiivista ja kapitalistista oikeistoa, paljolti juurikin äärioikeistoa. Siksikin nyky-Venäjä muistuttaa persujen ihannevaltiota, joka pitää lännen liberalismia hapatuksena ja moraalisena rappiona.
Persut vaatii ruplan takaisin 🙈😂😂😂 Tynkylevits etunenässä 🥴😂😂😂😂
Lapsellisia.
Persujen venäjämielisyys on käsin kosketeltavissa. Äärivassuja persut ovat.
Suomi takaisin - venäjän vallan alle - irti länsimaista. Sehän se persujen perimmäinen tavoite on. Valitettavasti.
No onpas se vasuripoju taas hyvin hyvin kitkerän katkera itseään parempia PerusSuomalaisia kohtaan.
Kokeilepa löytää itsellesi oma elämä, äläkä täällä elä.
Ateistipersut ovat puolustavinaan kristittyjä? Kyllä tuo putinpersujen kaksinaamaisuus on todella äklöttävää!!!
Kyllä vihervasemmiston huoraaminen muslimien kanssa on tolella äklöttävää. Miten voitte ihannoida pedofiliaa ja naista halventavaa kulttuuria.
Persujen venäjämielisyyden vuoksi, äänestän nyt vasemmistoliittoa, vaikka nyt vaaleissa äänestinkin persuja.
Eikös ne vasut ole itse niitä kommunisteja jotka skdl aikoina kuolasivat neuvostoliittoa joka käänteessä ja haukkuivat veteraanit aina kun oli mahdollista että mitä menittä sinne. Kyllä se kansa tietää kommunistien isänmaan vihan ja niillä potuttaa kun työläisten paratiisi neuvostoliitto romahti. Oma isäni taisteli kaukopartiomiehenä ja kertoi kuinka kommunistit vainosi heitä sotien jälkeen vuosia ja siksi hän olikin ensin smp:n kannattaja ja sittemmin jatkoi uskollisena kuolemaansa saakka perussuomalaisena, sillä meidän maamme ei ole myytävänä ,niinkuin te yrititte myydä suomen neuvostodiktatuurille.
Kyllä tuo persujen umpivenäjäkiima on todella kauheaa!!!
Kyllä tuo TsuhnaDesanttiVasurin umpivenäjäkiima on todella kauheaa!!!
Nyt venäjäsivustolle persu antanut kommentin viisumivapaudesta venäläisille. Putinisteja puolue täynnä ja omaa kansaamme kusetetaan.
Kyllä tuo TsuhnaDesanttiVasurin umpivenäjäkiima on todella kauheaa!!!!!!
Putinistipersut häpäisivät jopa Kaatuneitten muistopäivän kiimaisilla venäjäöyhötyksillään!!!
Persuille veteraaniemme työ ei merkitse mitään, sillä veteraanit olivat persujen ystävää venäjää vastaan.
Kaikki Suomen sodassa menehtyneet 90.000 veteraania olivat muuten vasemmistolaisten tappamia.
aika jännää, Eik's jeh ???
Sankarihaudoissa lepää suuri määrä kommunisteja ja demareita, jotka uhrasivat elämänsä Suomen itsenäisyyden puolesta. YHTÄÄN persua siellä ei ole.
Ilmankos persut ajoittivat venäjävehkeilynsä juuri Kaatuneitten muistopäiväksi.
Osaavatko nuo persut hävetä mitään? No eipä tietenkään!!!
Todella härskiä on persujen venäjäkytkös, Kreml on persujen unelma.
Itärajan avaaminen mamuvyörylle ei näytä olevan persuille mikään ongelma? Päin vastoin, he esittävät suorastaan koko itärajan poistamista!!!!!?
Vaihtoehtomedia on ehtinyt suoltaa siemenen ja kohteeksi valittiin PS. entinen valtakunnan johtaja Soini sai jytkyn aikaan ja sen jälkeen puolue kaapattiin. Kremlin vaikutus ei näy suoraan, mutta se näkyy patriotismina ja suoranaisena rasismina. Näiden aatelinjonen kautta pyritään isolationismiin ja valtion eristämiseen poliittiselta näyttämöltä, koska oikeasti itsenäiset ja kansainväliset maat eivät tee yhteistyötä avoimen rasististen maitten kanssa. Sama on toistunut entisissä Neuvostoliiton satelliiteissa jossa äärioikeisto on noussut rajusti,,, tämä kaikki sataa Kremlin haaviin ja Venäjä säilyttää mahtinsa kun pystyy neuvottelemaan yksittäisten maiden kanssa
Persujen venäjäkytky tuli onneksi meidän äänestäjien tietoon ennen vaaleja, ääni menee nyt Kokoomukselle.