Suurkiitos Persujen reilulle kenttäväelle EU-äänestäjältä !

Anonyymi

Kiitos Teille uhrautuvasta työstä yhteiskuntamme ja kansamme hyväksi!
Kiitos Teille parjaamisen ja ylimielisyyden karsiutumisesta tolkun ihmisiä vastaan.
Kiitos realistisesta toiminnastanne myös EU:ssa. Näin vahvistuu tolkku sielläkin.

Kiitos Teille, että näemme tällekin palstalle raaputeltujen provosointien osoittavan rääväsuu-raaputtajiensa pelkoa omasta häviöstään.
Ilkeyttään toivottua ja kuviteltua häiriötä ei näiden rääväisyillä ole.

Me jatkamme johdonmukaisesti. Menestymme hallituksessa, ja yhtälailla oppositiossa.
Ja ilmastopanikoijia ja muita arvostelukyvyttömiä harmittaa, kun utopiansa paljastuvat
Meitä harmittaa vain se, että kaikki ihmiset eivät syvenny kriittisesti asioihin.
Toivomme heidänkin käyttävän tervettä järkeään - liittyvän meihin, tolkun ihmisiin!!!

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yhdyn kiitokseen ja olenkin aina tilanteen mukaan muistanut kiittää ja siten kannatuksella palkita Suomen rohkeinta puoluetta, joka alusta asti on ollut valmis kertomaan asioista niiden oikeilla nimillä ja suoraan. Sellainen harvinainen rohkeus liikuttaa edelleenkin, kun oma maine tai ura ollaan valmis uhraamaan tai kyseenalaistamaan ja silti itse agenda ei väisty ! Kaikki Suomen ja suomalaisten puolesta ! Pro.
      Äänestetään myös eurovaaleissa perussuomalaisia ! Halusivatpa vastaan räksyttäjät tosiaan tai ei, maailma elää nyt nopeassa muutoksessa eikä sellaiseen hyrrään ole hyssyttelijäpuolueilla mitään sijaa, koska niitä ei enää arvosteta ja niiden läpi pystyy jo näkemään arkuuden ja pelon. Ei sellaisella mitään rakenneta !

    • Anonyymi

      Keput, kokkarit ja vihreät ovat itse Suomen tuhon takana. Miksi myivät Suomen halpaan hintaan? Ihmisiltä viedään elinolosuhteet mm. teollisuustuulivoimaloita ripotellaan sinne tänne (impulssi-infraäänivaikutussäde 60 km), lähdevesialueita myydään ulkomaille, sähköverkot myyty ulkomaille, säteilevä syöpää aiheuttava 5G-verkko on pian pystyssä, kesämökkejä ja muita kiinteistöjä myydään venäläisille jne. jne.

      Ei liittovaltiota kiitos! Suomi on EU:lle vain se kaukainen pohjoinen alue, josta voi ammentaa varat Keski-Eurooppaan (mm. tuulimyllylobbaus).

      Äänestä Suomen puolesta. PS.

      • Anonyymi

        Todellakin, PS pelastaa paitsi Eurooppaa niin kotiSuomea ! Todellakaan EI liittovaltiokehitykselle, silloin se on monella tavalla jäsenmaiden loppu.


      • Anonyymi

        Joo ja taitaa pelastaa koko maailman trumpin johdolla


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      242
      1484
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      24
      1439
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      146
      1200
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1017
    5. 136
      988
    6. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      73
      923
    7. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      883
    8. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      47
      842
    9. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      411
      817
    10. Kehtaisitko kulkea mun kans yleisillä paikoilla

      vaikka käsi kädessä?
      Ikävä
      68
      804
    Aihe